w zakresie uznania świadczonych przez Wnioskodawcę usług za świadczenie kompleksowych usług spedycji oraz ustalenia momentu powstania obowiązku podatkowego dla ww. usług
Określenie miejsca świadczenia usługi przewozowo-spedycyjnej oraz bezpośrednio z nią związanych usług dodatkowych.
Czy koszty ponoszone przez Wnioskodawcę na wypłatę Wynagrodzenia stanowią koszty bezpośrednio związane ze świadczeniem przez Wnioskodawcę Usług spedycyjnych w rozumieniu art. 15e ust. 11 pkt 1 ustawy CIT?
Podatek od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego dla usług spedycyjnych i transportowych.
Czy Spółka postępuje prawidłowo, określając od 1 stycznia 2014 r. moment powstania obowiązku podatkowego, zgodnie z art. 19a ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, tj. na dzień zakończenia usługi spedycyjnej, za który Spółka przyjmuje dzień w którym dysponuje wszystkimi dokumentami związanymi z realizowanym zleceniem?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ustalania różnic kursowych.
Czy firma prawidłowo rozpoznaje moment powstania obowiązku podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych, a co za tym idzie, czy prawidłowo wycenia (przelicza na PLN) przychód wyrażony w walutach obcych?
1. Czy opisane usługi transportowe świadczone przez Wnioskodawcę, stanowią wewnątrzwspólnotowe usługi transportu będące częścią usługi transportu międzynarodowego w rozumieniu § 8 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Rozporządzenia MF oraz § 9 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 nowego rozporządzenia MF w związku z art. 83 ust. 1 pkt 23 ustawy o VAT? 2. Czy na podstawie gromadzonych i opisanych dokumentów, Zainteresowany ma prawo
opodatkowanie świadczonych usług spedycyjno przeładunkowo przewozowych
Dotyczy rozpoznania importu usług, opodatkowania usług odprawy celnej, stawek podatku dla świadczonych usług transportu międzynarodowego oraz obowiązku podatkowego.