Dotyczy ustalenia, czy przedstawiona transakcja zbycia przez Spółkę składników majątkowych stanowi zbycie przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 3 Ustawy CIT lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 Ustawy CIT oraz czy Spółka, może uznać za koszty uzyskania przychodów wartość netto podatkową zbywanych składników majątku trwałego i obrotowego.
skutki podatkowe nieodpłatnego wycofania nieruchomości ze spółki jawnej
skutki podatkowe nieodpłatnego wycofania nieruchomości ze spółki jawnej
skutki podatkowe nieodpłatnego wycofania nieruchomości ze spółki jawnej
w zakresie możliwość połączenia odrębnych składników majątku w nowe środki trwałe oraz zastosowania stawki amortyzacyjnej 10%
Opodatkowanie VAT wynagrodzenia podstawowego oraz wynagrodzenia za potencjał zysku; prawo Spółki do pomniejszenia podatku należnego o podatek naliczony z faktur dokumentujących wynagrodzenie podstawowe oraz wynagrodzenie za potencjał zysku.
Opodatkowanie odpłatnego zbycia do Spółki Nabywającej praw i obowiązków wynikających z Umów Agencyjnych.
Brak powstania przychodu z nieodpłatnych świadczeń w związku z wykonaniem przez Inwestora prac na majątku Spółki.
Czy w wyniku używania przekazanych składników majątkowych Usługodawca uzyska przychód z nieodpłatnego, bądź częściowo odpłatnego świadczenia na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? Czy pomimo oddania środków trwałych do korzystania Usługodawcy Spółka zachowuje prawo do ich amortyzacji?
1) Czy w wyniku używania przekazanych składników majątkowych Usługodawca uzyska przychód z nieodpłatnego, bądź częściowo odpłatnego świadczenia na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2) Czy pomimo oddania środków trwałych do korzystania Usługodawcy Spółka zachowuje prawo do ich amortyzacji?
Czy wydzielona w przyszłości część przedsiębiorstwa (Zakład), który będzie przekazany do Spółki (przejmującej) stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa?
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości zbywanych składników majątku trwałego i obrotowego
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości zbywanych składników majątku trwałego i obrotowego
skutki podatkowe wycofania nieruchomości z majątku spółki jawnej i przekazania jej do majątków prywatnych wspólników oraz możliwość dokonywania odpisów amortyzacyjnych w nowej działalności gospodarczej
Sposób zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kosztów wynagrodzeń, premii oraz tzw. 13-tej pensji, wypłacanych pracownikom wykonującym montaż składników majątku, które będą w Spółce środkami trwałymi.
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości zbywanych składników majątku trwałego i obrotowego
skutki podatkowe przy czynności nieodpłatnego przekazania w spadku składników majątku przedsiębiorstwa do działalności spadkobierców, tj. Wnioskodawczyni oraz spółki cywilnej
Czy Wnioskodawca jest zobowiązany do korekty kosztów uzyskania przychodów?
Ustalenie, czy Spółka ponosząc stratę podatkową powinna ponosić koszty sankcyjnych odsetek wynikających z art. 16e ust. 1 pkt 4 updop w przypadku gdy Spółka działa w dobrej wierze i nie może, w świetle art. 16a ust. 1 updop, uznać za środek trwały składników majątku o przewidywalnym okresie użytkowania nieprzekraczających 1 roku.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości zbywanych składników majątku trwałego i obrotowego
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości zbywanych składników majątku trwałego i obrotowego
Czy odpisy amortyzacyjne od składników majątku (autobusów) wniesionych do spółki aportem (a wcześniej zakupionych z dofinansowaniem środków UE) stanowią dla spółki koszt uzyskania przychodów w pełnej wysokości?