Czy Zakład X będzie mógł uznać za koszt uzyskania przychodu koszty eksploatacyjne nowo wybudowanej kwatery m.in. opłatę marszałkowską, wynagrodzenia pracowników, podatek od nieruchomości, amortyzację w części niedofinansowanej, koszty: paliwa, energii elektrycznej i innych związanych z eksploatacją wybudowanej przy pomocy dofinansowania kwatery, pomimo, że planowana realizacja projektu nie będzie generowała
W zakresie uznania za koszty uzyskania przychodów niezamortyzowanej wartości początkowej środka trwałego i zaniechanej inwestycji, które wyburzono oraz kosztów tego wyburzenia do wartości początkowej wybudowanego na ich miejscu nowego środka trwałego.
Uznanie budynku przed zakończeniem rozbudowy za towar handlowy,uznanie budynku przed zakończeniem rozbudowy za środek trwały, uznanie rozbudowy budynku jako ulepszenia.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od nakładów poniesionych na rozbudowę oczyszczalni ścieków
Dotyczy ustalenia, czy dla potrzeb rozliczenia podatku dochodowego od osób prawnych, Spółka powinna zaliczać koszty ponoszone na wymienione zadania do kosztów wytworzenia środków trwałych i zaliczać je do kosztów uzyskania przychodów poprzez odpisy amortyzacyjne, czy zaliczać je wprost do kosztów uzyskania przychodów.
brak możliwości obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu polegającego na rozbudowie ścieżki pieszo-rowerowej
Czy można ustalić samodzielnie okres amortyzacji na 10 lat, jako że jest to budynek używany?
Czy można ustalić samodzielnie okres amortyzacji na 10 lat, jako że jest to budynek używany?
Czy wydatki poniesione na rozbudowę hali produkcyjnej, powinny zwiększać jej wartość początkową i od tak powiększonej wartości powinny być dokonane odpisy amortyzacyjne według dotychczasowej stawki amortyzacyjnej w wysokości 10% rocznie?
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla świadczonych usług wstępu do parku rozrywki (pole paintballowe).
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla świadczonych usług wstępu do parku rozrywki dla dzieci.
W którym momencie można rozpocząć amortyzację podatkową oddanej do użytkowania części konferencyjnej stanowiącej 40 % całej powierzchni budynku?Czy odsetki od kredytów inwestycyjnych, których spłata rozpocznie się od miesiąca czerwca 2012 roku stanowić będą koszty uzyskania przychodów w takiej proporcji w jakiej wartość oddana do użytkowania mieści się w wartości ogółem udzielonych kredytów?
Czy Spółka uprawniona będzie do uznania wskazanych w opisie zdarzenia przyszłego wydatków przedstawionych w pkt od a) do vv), ponoszonych w związku z działalnością gospodarczą w zakresie wydobycia węglowodorów za wydatki kwalifikowane w rozumieniu art.11 ust. 1 ustawy o SPW z uwzględnieniem art. 11 ust. 4, art. 11 ust. 8 i 9 oraz art. 12 ust. 1 ustawy o SPW? (Dotyczy zdarzenia przyszłego).
Stawki podatku dotyczące modernizacji i rozbudowy budynku szkolnego.
Wnioskodawca winien zastosować stawkę podatku w wysokości 23% w odniesieniu do prac budowlanych obejmujących schody wejściowe, wraz z murami oporowymi, poręczami, do poszczególnych klatek schodowych budynku.
1. Czy poniesione przez Spółkę wydatki w postaci odsetek bankowych od kredytu inwestycyjnego poniesione po dniu zakończenia i przyjęcia do użytkowania I etapu inwestycji powinny jako koszty inwestycji zaniechanych zostać zaliczone do kosztów podatkowych w dacie podjęcia decyzji o jej zaprzestaniu, zgodnie z art. 15 ust. 4f? 2. Czy poniesione przez Spółkę wydatki w postaci zakupu usług projektowych
Stawka podatku w odniesieniu do: prac budowlanych w zakresie bryły budynku; prac przy infrastrukturze towarzyszącej. Przebudowa budynku administracyjno-biurowego w budynek zbiorowego zamieszkania (PKOB 1130)
Wydatki związane z przebudową środka trwałego może uwzględnić w wartości początkowej tego środka trwałego z wyłączeniem kwoty zwróconego podatku VAT. Wydatki poniesione przez Wnioskodawczynię na nabycie wyposażenia przedmiotowego mieszkania stanowią koszty uzyskania przychodów w momencie oddania ich do używania, jeśli ich wartość będzie niższa niż 3.500 zł lub poprzez odpisy amortyzacyjne jeśli ich
W jaki sposób Wnioskodawczyni powinna ustalić wartość początkową środka trwałego (budynku niemieszkalnego) otrzymanego w drodze darowizny oraz jak należy go amortyzować?
Skutki podatkowe najmu budynku mieszkalnego (koszty uzyskania przychodu, ustalenie wartości początkowej, stawki amortyzacyjnej).
1. Czy Wnioskodawca może po zakończeniu rozbudowy i adaptacji budynku magazynowego przyjąć wartość początkową w/w środka trwałego na podstawie wyceny biegłego z uwzględnieniem nakładów na rozbudowę z lat 2009-2012? (stosując się do przepisu Art. 22g ust. 8 i ust. 9)2. Czy do podstawy dokonywania odpisów amortyzacyjnych, stanowiących koszty uzyskania przychodów Wnioskodawca może przyjąć wartość z wyceny
Czy inwestycję w postaci rozbudowy oraz modernizacji już istniejącego budynku wykorzystywanego w działalności gospodarczej można zakwalifikować jako ulepszenie środka trwałego (całkowicie umorzonego) i amortyzować po zakończeniu inwestycji wg tej samej metody i stawki (z dnia wprowadzenia po raz pierwszy do ewidencji środków trwałych (6 marca 1997 rok) zastosowano wówczas stawkę indywidualną 10% dla
Amortyzacja budynku oraz możliwość zaliczenia odsetek od kredytu do kosztów uzyskania przychodów.