Zwolnienia od podatku świadczonych usług masażu klasycznego, relaksacyjnego i orientalnego na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy.
Podleganie opodatkowaniu świadczenia usług: stołówkowych szkolnych i przedszkolnych na rzecz uczniów i dzieci w wieku przedszkolnym, stołówkowych szkolnych i przedszkolnych na rzecz pracowników placówek, pobytu i nauczania w przedszkolach powyżej pięciu godzin dziennie, organizacji wypoczynku uczniów w kraju i za granicą oraz organizacji turnusów rehabilitacyjnych dla uczniów, organizacji wypoczynku
Wnioskodawca rozliczając się wspólnie z żoną za rok podatkowy 2020 może odliczyć od dochodu wydatki poniesione za pobyt swojej żony w zakładzie opiekuńczo-leczniczym w ramach ulgi rehabilitacyjnej, na podstawie art. 26 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Wydatki te podlegają odliczeniu w roku podatkowym, w którym zostały poniesione. Wysokość poniesionych wydatków ustala się
Wartość nieodpłatnych świadczeń jakie zostaną przekazane pracownikom w związku z realizacją projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO ... 2014-2020 Oś Priorytetowa 5 Zatrudnienie, Poddziałanie 5.4.2. Zdrowie na rynku pracy, w postaci: kart multisport, karnetów (na basen i siłownię), zajęć rehabilitacyjnych, badań medycznych, w tym profilaktycznych i specjalistycznych
Czy Wnioskodawczyni ma odprowadzić podatek od spadków i darowizn od kwoty zebranej z wolnych datków?
Czy rozliczając się za lata 2015 i 2016 wspólnie z mężem Wnioskodawczyni może odliczyć od dochodu męża koszt opłat za usługi pielęgnacyjne w ramach ulgi rehabilitacyjnej dla osób niepełnosprawnych na podstawie art. 26 ust. 7a pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT usług polegających na konsultacjach dietetycznych i fizjoterapeutycznych.
Zwolnienie od podatku usług masażu klasycznego świadczonych przez Spółkę, a wykonywanych przez pracowników posiadających kwalifikacje niezbędne do wykonywania zawodów medycznych w charakterze masażysta.
Czy dochód z tytułu nieodpłatnego świadczenia, polegającego na bezpłatnym użytkowaniu nieruchomości przeznaczonej na cele statutowe jest zwolniony z podatku dochodowego na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz.U. z 2014 r. poz. 851, dalej updop)?
Świadczenia polegające na dofinansowaniach leczenia i rehabilitacji w ramach funkcjonującego wydzielonego subkonta Fundacji.
Czy spółka cywilna dwóch przedsiębiorców korzystających jako przedsiębiorcy samodzielni ze zwolnienia od podatku VAT ze względu na rodzaj prowadzonej działalności na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy o podatku od towarów i usług, może również korzystać ze zwolnienia od podatku VAT?
Czy jako podmiot gospodarczy (biuro turystyczne) nie będący ZOZ-em, organizując turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych, Wnioskodawca powinien rozliczać się na zasadach ogólnych korzystając ze zwolnienia VAT?
W przypadku, gdy świadczone przez Wnioskodawcę przedmiotowe usługi polegające na organizacji 14-dniowych warsztatów edukacyjno - społecznych dla osób niepełnosprawnych - jak wskazał Wnioskodawca - stanowią usługi turnusów rehabilitacyjnych w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych, to będą korzystać ze zwolnienia od
Czy Fundacja jest zobowiązana do wystawienia PIT-8C dla swoich podopiecznych?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zwolnienia przedmiotowego.
Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego, ponoszone przez Wnioskodawcę wydatki z tytułu leczenia urazów i kontuzji doznanych przez zawodników sekcji piłki ręcznej oraz z tytułu rehabilitacji tychże zawodników, stanowią koszt uzyskania przychodów Wnioskodawcy?
1. Czy nieodpłatne świadczenia Fundacji na rzecz osób fizycznych podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych? 2. Czy Fundacja będzie zobligowana do wystawienia beneficjentom PITu-8C?
1. Czy nieodpłatne świadczenie rehabilitacyjne na rzecz kobiet po mastektomii podlega opodatkowaniu przez beneficjentów podatkiem od spadków i darowizn? 2. Jeśli tak, jakie obowiązki z tego tytułu ciążą na Klubie?
Czy nieodpłatne świadczenie rehabilitacyjne na rzecz kobiet po mastektomii podlega opodatkowaniu przez beneficjentów podatkiem dochodowym od osób fizycznych? Jeśli tak, jakie obowiązki z tego tytułu ciążą na Klubie?
Czy przyznanie świadczenia rehabilitacyjnego pezez ZUS uprawnia do zgłoszenia przerwy w działalności gospodarczej i skorzystania z odpisów podatku w formie karty podatkowej o których mowa w art. 34 ustawy ?