Opłaty z tytułu przeniesienia na Wnioskodawcę majątkowych praw autorskich do Utworów, ponoszone przez Wnioskodawcę na rzecz Podmiotu Powiązanego, nie podlegają ograniczeniom w zaliczaniu do kosztów uzyskania przychodów wynikającym z art. 15e ustawy o CIT
Uznanie Wnioskodawcy za podatnika podatku od towarów i usług w zakresie czynności wykonywanych w związku z realizacją projektu oraz opodatkowanie czynności przekazania sprzętu i przeniesienia autorskich praw majątkowych do efektu projektu w postaci wartości niematerialnej i prawnej.
Opodatkowanie dostawy Zbiorników i Kontraktów oraz prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego.
opodatkowanie cesji praw i obowiązków oraz prawa do odliczenia podatku
1.Czy Spółka ma prawo ująć w księgach rachunkowych i ewidencji środków trwałych budynki i budowle znajdujące się na dzierżawionym terenie w wartości wynikającej z podziału ceny zapłaconej za przejęcie praw i obowiązków z umowy dzierżawy na poszczególne środki trwałe,2.czy Spółka ma prawo amortyzować budynki i budowle znajdujące się na dzierżawionym gruncie i uznać amortyzację za koszty uzyskania przychodów
Podatnik zwraca się do tut. organu podatkowego z pytaniem, czy podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług transakcja sprzedaży prawa użytkowania wieczystego gruntu.
Pytanie dotyczy poprawności ustalenia daty powstania przychodu podatkowego z tytułu przeniesienia własności (sprzedaży) praw majątkowych do świadectw pochodzenia energii elektrycznej wytworzonej w elektrociepłowni biogazowej oraz przyporządkowania kosztów uzyskania tego przychodu.
dotyczy możliwości opodatkowania przychodu ze sprzedaży praw majątkowych wynikających ze świadectw pochodzenia energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii na podstawie ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym według stawki 5,5-procentowej
Czy wystawienie przez Spółkę faktury pro-forma na sprzedaż świadectw pochodzenia (potwierdzających pochodzenie energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych), otrzymanie zaliczki i udokumentowanie tej zaliczki fakturą VAT powoduje powstanie przychodu, jeżeli następuje przed momentem przejścia własności świadectw pochodzenia na nabywcę?
Kiedy powstaje przychód ze zbycia świadectw pochodzenia (nabytych, jak i będących przedmiotem konwersji) - z chwilą wystawienia faktury, nie później niż ostatniego dnia miesiąca, w którym dokonano wpisu do rejestru świadectw pochodzenia? Świadectwa pochodzenia potwierdzają pochodzenie energii ze źródeł odnawialnych.