Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT rozliczenia Zysku pomiędzy Wnioskodawcą a Partnerem w związku ze współorganizowaniem wydarzeń.
Środki pieniężne ze wspólnego przedsięwzięcia otrzymane w celu przekazania współtwórcy kanału nie stanowią przychodu do opodatkowania.
Dotyczy ustalenia, czy Kwota pożyczki, jak i kwoty wypłacane Inwestorom tytułem udziału w zwrocie z Inwestycji (w tym w szczególności Wynagrodzenie Inwestora), nie będą uwzględniane jako przychód Spółki w oparciu o art. 5 ust. 1 Ustawy CIT.
Sposób dokumentowania otrzymanych od Współorganizatora udziałów we wpływach ze współorganizacji wydarzenia artystycznego.
Dotyczy skutków podatkowych współpracy stron, w tym czynności wykonywanych w ramach umowy o wspólnym przedsięwzięciu oraz pokrycia przez Bank części kosztów wspólnego przedsięwzięcia poniesionych przez Faktora.
Ocena możliwości odliczenia w ramach ulgi termomodernizacyjnej całości wydatków na zakup i instalację pompy ciepła oraz fotowoltaiki, także poniesionych przez pozostałych współwłaścicieli.
Opodatkowanie nieodpłatnego przekazania praw do korzystania z Produktów, uznanie czynności wykonywanych przez Spółkę w związku z Kosztami Wspólnymi i Kosztami Usług za świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT oraz prawo do odliczenia podatku VAT z faktur zakupowych.
Czy Wnioskodawca, w związku z otrzymaniem od Podmiotu DE noty obciążeniowej, wystawionej na kwotę odpowiadającą wartości wynagrodzenia wypłacanego przez Podopiecznego Spółce, w części przypadającej, zgodnie z Umową kooperacyjną, Podmiotowi DE, powinien rozpoznać i opodatkować, w ramach mechanizmu odwrotnego obciążenia, czynność tą jako tzw. import usług.
Odliczenie wydatków poniesionych, w ramach ulgi termomodernizacyjnej, na zakup materiałów budowlanych związanych z wymianą pokrycia dachowego oraz rynien wraz z usługą montażu dachówki.
Odliczenie wydatków poniesionych w ramach ulgi termomodernizacyjnej na remont dachu, wymianę pokrycia dachowego wraz z jego dociepleniem w budynku mieszkalnym jednorodzinnym będącym we współwłasności.
prawo do odliczenia podatku naliczonego z otrzymanej faktury dokumentującej dofinansowanie wypłacone w ramach wspólnego przedsięwzięcia dotyczącego rozbudowy elektrociepłowni
Opodatkowanie wykonywanych przez Wnioskodawcę czynności na terytorium kraju i sposobu obliczenia podatku VAT od otrzymanego wynagrodzenia.
działania Wnioskodawcy podejmowane w ramach wspólnego przedsięwzięcia stanowią czynności opodatkowane podatkiem od towarów i usług i tym samym przepływy pieniężne pomiędzy Wnioskodawcą a Kancelarią stanowią wynagrodzenie za wykonywanie czynności opodatkowanych na gruncie ustawy o VAT.
Opodatkowanie części prowizji uzyskanej od zakładów ubezpieczeń z tytułu realizacji wspólnego przedsięwzięcia.
Wnioskodawcy przysługuje prawo odliczenia w rozliczeniu rocznym składanym za 2020 r., w ramach ulgi termomodernizacyjnej wskazanej w art. 26h ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, do wysokości limitu, tj. 53 000 zł, wydatków poniesionych w 2020 r. na modernizację ogrzewania polegającą na likwidacji pieca węglowego wraz z ogrzewaczem wody, i montażu pompy ciepła oraz instalacji fotowoltaicznej
nieuznanie za świadczenie usług czynności wykonywanych w ramach wspólnego przedsięwzięcia
Nieuznanie płatności z tytułu rozliczenia Sald poszczególnych Uczestników Programu, dokonywanych pomiędzy Uczestnikami Programu za pośrednictwem Spółki jako administratora Programu, za podlegające opodatkowaniu VAT, z uwagi na fakt, że: - nie będą stanowić wynagrodzenia z tytułu czynności opodatkowanych VAT, o których mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1 Ustawy VAT, - nie będą stanowić dopłaty do ceny sprzedaży
opodatkowanie podatkiem VAT podziału zysku z tytułu realizacji wspólnego przedsięwzięcia polegającego na organizacji Zjazdu ...
Na Spółce ciążyć będzie obowiązek płatnika, tj. obowiązek naliczenia, pobrania i odprowadzenia zaliczki na podatek dochodowy do właściwego naczelnika urzędu skarbowego od uzyskanego przez pracownika przychodu z tytułu przekazanego na jego rzecz wsparcia finansowego, z którego pokryte zostaną koszty wynajmu hali sportowej, równowartość kwot wydatkowanych na zakup napojów i żywności, pokrycie kosztów
W jaki sposób dla celów CIT powinna zostać rozliczona wpłata przez Wnioskodawcę tzw. Drugiej Transzy"? (pytanie oznaczone we wniosku nr 5)
Czy mimo że część aktywów, w tym aktywów trwałych, będzie cywilnoprawnie stanowiła wyłączną własność Strony posiadającej prawo użytkowania górniczego, to koszty podatkowe związane z tymi aktywami będą rozliczały (w dacie na jaką zgodnie z przepisami ustawy powinien być ujmowany dany koszt podatkowy) wszystkie Strony danego Projektu (w tym Wnioskodawca) proporcjonalnie do udziału w zysku z Projektu?
W jaki sposób dla celów CIT powinna zostać rozliczona przez Wnioskodawcę część wpłat stanowiąca wynagrodzenie P z tytułu dopuszczenia Inwestorów do Wspólnego Przedsięwzięcia? (pytanie oznaczone we wniosku nr 4)
Czy Wnioskodawca, jako strona UoWO powinien odrębnie rozpoznawać przychód podatkowy związany z uzyskanymi pożytkami (w tym Węglowodorami), które będą podlegały sprzedaży, w dacie wystąpienia przychodu ze sprzedaży i w wartości dokonanej przez niego sprzedaży (przychodów tych nie należy rozdzielać pomiędzy strony w proporcji do udziału)? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3)