Czy po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód z Umowy w wysokości wynikającej z faktur wystawionych dla Y S.A. obniżony o kwotę należną Spółce X (w proporcji odpowiadającej całkowitej wartości przychodu za wykonanie prac Etapu II i III)? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1 zdarzenie przyszłe)
Czy Wnioskodawca powinien rozpoznać przychód w wysokości wynikającej z faktur wystawionych dla Y S.A. w przeszłości obniżony o kwoty należne Spółce X na podstawie zasad ogólnych u.p.d.o.p., t.j. w dacie, w której Spółka dokonała całkowitego lub częściowego wykonania usługi na rzecz Y S.A., nie później niż w dacie wystawienia faktury lub uregulowania należności? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2 stan
Czy Wnioskodawca powinien rozpoznać przychód w wysokości wynikającej z faktur wystawionych dla Y S.A. w przyszłości obniżony o kwoty należne Spółce X na podstawie zasad ogólnych u.p.d.o.p., t.j. w dacie, w której Spółka dokonała całkowitego lub częściowego wykonania usługi na rzecz Y S.A., nie później niż w dacie wystawienia faktury lub uregulowania należności? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2 zdarzenie
opodatkowanie czynności wykonywanych przez Wnioskodawcę w ramach wspólnego przedsięwzięcia
Czy dotacja udzielana w ramach Programu ISE od NFOŚiGW stanowi dla Spółki przychód podlegający opodatkowaniu rozpoznawany dla celów podatkowych w dacie otrzymania dotacji, o ile nie dotyczy ona zwrotu wydatków poniesionych na nabycie lub wytworzenie środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych, od których dokonuje się odpisów amortyzacyjnych zgodnie z art. 16a-16m ustawy o podatku dochodowym
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w zdarzeniu przyszłym przedstawionym we wniosku, Wnioskodawca będzie miał prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z Faktur wystawionych przez Operatora tylko w takim zakresie w jakim dokumentować będą przekazanie przez Wnioskodawcę zaliczki na konkretne (zindywidualizowane wydatki) transakcje? Czy w przypadku nabytych lub wytworzonych
W jaki sposób dla celów CIT powinna zostać rozliczona wpłata przez Wnioskodawcę tzw. Drugiej Transzy"? (pytanie oznaczone we wniosku nr 5)
Czy mimo że część aktywów, w tym aktywów trwałych, będzie cywilnoprawnie stanowiła wyłączną własność Strony posiadającej prawo użytkowania górniczego, to koszty podatkowe związane z tymi aktywami będą rozliczały (w dacie na jaką zgodnie z przepisami ustawy powinien być ujmowany dany koszt podatkowy) wszystkie Strony danego Projektu (w tym Wnioskodawca) proporcjonalnie do udziału w zysku z Projektu?
Czy Wnioskodawca, jako strona UoWO powinien odrębnie rozpoznawać przychód podatkowy związany z uzyskanymi pożytkami (w tym Węglowodorami), które będą podlegały sprzedaży, w dacie wystąpienia przychodu ze sprzedaży i w wartości dokonanej przez niego sprzedaży (przychodów tych nie należy rozdzielać pomiędzy strony w proporcji do udziału)? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3)
W jaki sposób dla celów CIT powinna zostać rozliczona przez Wnioskodawcę część wpłat stanowiąca wynagrodzenie P z tytułu dopuszczenia Inwestorów do Wspólnego Przedsięwzięcia? (pytanie oznaczone we wniosku nr 4)
Zwrot 50% kosztów poniesionych przez Jednostkę Realizującą Projekt działającą w ramach struktury organizacyjnej Wnioskodawcy, do poniesienia których zobowiązana jest Gmina, powinno być traktowane jako zapłata za usługi świadczone przez Wnioskodawcę na rzecz Gminy podlegające opodatkowaniu VAT w wysokości 23% i w konsekwencji dokumentowane fakturami.
Sposób dokumentowania czynności przenoszenia przez spółkę cywilną na Wnioskodawcę wydatków poniesionych przez tą spółkę cywilną z tytułu zakupu usług świadczonych przez podwykonawców oraz innych usługodawców (w tym ubezpieczyciela), uznanie wystawionej przez spółkę cywilną faktury za dotyczącą kompleksowego świadczenia opodatkowanego stawką podatku VAT wynikającą z art. 41 ust. 1 ustawy, opodatkowanie
Nie uznanie za obrót wpłat przyjmowanych od współinwestorów oraz momentu powstania obowiązku podatkowego.
zaliczenie do kosztów kwoty przekazanej na realizację wspólnego przedsięwzięcia
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie przychodu podatkowego kształtującego dochód zwolniony z podatku dochodowego od osób prawnych.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie przychodu podatkowego kształtującego dochód zwolniony z podatku dochodowego od osób prawnych.
Rozliczenia podatku VAT w ramach konsorcjum w sytuacji, gdy Wnioskodawca jest wykonawcą.
Prawo do odliczenia przez lidera konsorcjum podatku naliczonego wynikającego z wystawionych na niego faktur, w tym również z faktur wystawionych przez konsorcjantów, w związku z realizacją usług w wykonaniu umowy konsorcjum. Czy udział w przychodach i kosztach wynikający z miesięcznych rozliczeń dokonywanych przez lidera może zostać udokumentowany notami księgowymi czy fakturami.
Podstawa opodatkowania z tytułu wystawionej przez lidera konsorcjum faktury na zamawiającego. Powstanie obowiązku podatkowego u członków konsorcjum w związku z wykonaniem części usług w ramach konsorcjum i wystawieniem za te usługi faktury VAT na lidera. Prawo lidera do odliczenia VAT naliczonego w fakturach za usługi wykonane przez członków konsorcjum.