Skutki podatkowe planowanego zawarcia ugody z bankiem oraz sądowego stwierdzenia nieważności umowy kredytowej.
Skutki podatkowe otrzymania tytułem rozliczenia prowizji z banku po spłacie kredytu zaciągniętego przez zmarłego męża.
Ustalenie, czy pobierane przez Spółkę od klientów kwoty tytułem opłaty prowizyjnej należnej BGK z tytułu udzielenia przez BGK gwarancji, będą stanowić dla Spółki przychód podlegający opodatkowaniu dla celów podatku dochodowego od osób prawnych, a ich przekazanie do BGK będzie stanowić dla Spółki koszt uzyskania przychodów.
Czy Wnioskodawca mógł zaliczyć w koszty uzyskania przychodu prowizję, ubezpieczenie kredytu oraz odsetki w wysokości zgodnej co do wyliczonego udziału wykorzystania kredytu?
Czy w świetle art. 22g ust. 3 w zw. z art. 22g ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wartość początkowa dla celów dokonywania odpisów amortyzacyjnych obejmuje kwotę prowizji uiszczonej na rzecz banku z tytułu zaciągniętego kredytu (kwota 867 zł 80 gr) oraz wyliczoną kwotę odsetek na rzecz banku zapłaconych do momentu oddania samochodu do używania w ramach pozarolniczej działalności
Czy w powyżej opisanym stanie faktycznym Spółka prawidłowo stosuje do przeliczenia operacji wpływu/wypływu środków na/z rachunku walutowego kurs faktycznie zastosowany rozumiany jako kurs kupna bądź też kurs sprzedaży banku, który prowadzi rachunek walutowy Spółki?
Czy zgodnie z treścią art. 15a ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych przy obliczaniu, dla celów podatku dochodowego od osób prawnych, wartości dodatnich i ujemnych różnic kursowych powstających od własnych środków pieniężnych w walutach obcych zgromadzonych na rachunkach walutowych, Spółka powinna stosować średnie kursy NBP z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień wpływu i wypływu
Czy odsetki od kredytu konsumpcyjnego, określanego przez bank jako kredyt indywidualny, przeznaczonego na zakup urządzeń niezbędnych do prowadzenia działalności gospodarczej można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu? Czy zapłacona na rzecz banku prowizja za udzielenie kredytu indywidualnego oraz ubezpieczenie tego kredytu mogą stanowić koszt uzyskania przychodu za miesiąc, w którym zostały zapłacone
1. Czy Spółka postępuje prawidłowo wyceniając rozchód waluty dotyczący zapłaty zobowiązania / przedpłaty po kursie historycznym, odpowiadający kursowi faktycznemu z dnia dokonania zakupu waluty, w przypadku gdy przelew schodzi w tym samym dniu co zakup waluty na poczet uregulowania tego zobowiązania / przedpłaty? 2. Czy Spółka postępuje prawidłowo wyceniając rozchód waluty dotyczący zapłaty zobowiązania
1. Jaki kurs waluty powinien być zastosowany w przedstawionych sytuacjach nr 1 3, czy średni kurs NBP z ostatniego dnia roboczego, czy kurs faktyczny stosowany przez bank, w którym prowadzony jest rachunek bankowy? 2. Który kurs banku zakupu czy sprzedaży powinien być traktowany jako kurs waluty faktycznie zastosowany?
Czy w stosunku do wszystkich opisanych w stanie faktycznym operacji przepis art. 15a ust. 2 oraz ust. 3 w zw. z art. 15a ust. 4 ustawy o należy w 2012 r. interpretować w ten sposób, że kursem faktycznie zastosowanym jest kurs kupna względnie kurs sprzedaży banku, z którego usług Spółka skorzystała, nawet jeżeli Spółka faktycznie nie sprzedała euro bankowi ani nie kupiła euro od banku?
Jaki kurs waluty Spółka powinna zastosować w przedstawionych sytuacjach nr 1 2 czy średni kurs NBP z ostatniego dnia roboczego czy kurs faktycznie stosowany przez bank, w którym prowadzony jest walutowy rachunek bankowy?
Wpłaty z utargów dziennych na rachunek osobisty wspólnika a przychody z nieodpłatnych świadczeń
Zakres możliwości powstania przychodu odnośnie odsetek od salda dodatniego na rachunku rozliczeniowym, odsetek od lokat oraz wartości nieodpłatnego poręczenia udzielonego za spłatę zadłużenia Wnioskodawcy jak również w zakresie kosztów uzyskania przychodów odnośnie odsetek od salda ujemnego na rachunku rozliczeniowym, odsetek zapłaconych przez Wnioskodawcę innym podmiotom z tytułu wierzytelności oraz
Czy zapłacone przez Spółkę - odsetki od kredytu (pożyczki) bankowej, - prowizja bankowa od udzielonej przez bank pożyczki (kredytu), - zapłacone dyskonto od wyemitowanych weksli bądź obligacji, Spółka powinna zaliczyć do kosztów podatkowych w momencie ich zapłaty (poniesienia), czy też ująć je jako koszt wytworzenia zapasów oraz podwyższenia wartości gruntu (towaru) rozliczając je w momencie zakończenia
Czy koszty związane z obsługą kredytu zaciągniętego na zakup gruntów stanowią koszt uzyskania przychodów w momencie zapłaty / kapitalizacji odsetek oraz w momencie ujęcia w księgach kosztu prowizji bankowej, w przypadku kwalifikacji przedmiotowych gruntów jako: 1) środków trwałych, 2) towarów handlowych?
W przypadku świadczenia usług bankowych, z tytułu których Bank otrzymuje wynagrodzenie w formie opłat i prowizji, podstawą opodatkowania (obrotem) w podatku VAT jest ww. kwota opłat i prowizji pobieranych przez Bank.
Czy w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, jeżeli wynagrodzenie (prowizja) z tytułu świadczenia przez Bank w części przypadającej na Spółkę, usług zarządzania wspólną płynnością finansową powiązanych podmiotów, zostanie zapłacone przez Pool Leadera, to Spółka uzyska z tego tytułu przychód z tytułu nieodpłatnych świadczeń?
Czy wydatki poniesione w związku z ubieganiem sie o dotację z funduszy unijnych na zakup środków trawałych są w całości osztem uzyskania przychodów.
Czy prowizja bankowa od otrzymanego kredytu bankowego, zapłacona po przyjęciu środka trwałego do użytkowania, podnosi wartość początkową środka trwałego?