Skutki podatkowe przeniesienia praw autorskich do logo w ramach datio in solutum.
Skutki podatkowe przekazania praw do logo w celu zwolnienia się z długu w ramach świadczenia w miejsce wykonania (datio in solutum).
Ustalenia, czy koszty ponoszone przez Wnioskodawcę z tytułu nabycia Praw autorskich do Utworów od Kontraktorów stanowią, podlegające amortyzacji podatkowej, wartość niematerialna i prawną w rozumieniu art. 16b ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Dotyczy ustalenia, czy MZGK w związku z otrzymaniem prawa własności Urządzeń od X i Y powinien rozpoznać przychód z tytułu nieodpłatnych bądź częściowo nieodpłatnych świadczeń.
Opodatkowanie podatkiem VAT czynności przeniesienia praw własności intelektualnej na rzecz Skarbu Państwa.
Dotyczy ustalenia, czy: - w przypadku, gdy Spółka posiada przychody z tytułu świadczenia szeroko rozumianych usług projektowych, których jednym z elementów jest przeniesienie na Klientów majątkowych praw autorskich, prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym spełnia on warunek określony w art. 28j ust. 1 pkt 2 lit. e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „ustawa o CIT”
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).
Nieuznanie Przedmiotu transakcji za przedsiębiorstwo lub zorganizowaną część przedsiębiorstwa i w związku z tym uznanie transakcji sprzedaży za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, uznanie sprzedaży Przedmiotu transakcji (budynków/lokali oraz praw majątkowych) za czynność opodatkowaną podatkiem VAT oraz prawo Kupującego do odliczenia podatku VAT z tytułu nabycia Przedmiotu transakcji.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT od kosztów realizacji inwestycji pn. „….”.
Wpływ zapisów umowy zawartej pomiędzy stronami co do przeniesienia własności form, a data powstania przychodu z tytułu ich sprzedaży oraz ustalenie momentu poniesienia kosztów podatkowych
Prawa majątkowe podlegające przejęciu przez spadkobiercę na podstawie art. 97 § 1 ustawy - Ordynacja podatkowa.
Możliwość opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (opodatkowanie IP-BOX).
Dotyczy ustalenia, czy: - w ramach zawartej umowy z Klientem prawidłowym momentem rozpoznania przychodu z tytułu wpłaty własnej będzie moment przeniesienia prawa własności nieruchomości na Klienta; - w ramach zawartej umowy z Klientem, prawidłowym momentem rozpoznania przychodu z tytułu rocznych opłat w wysokości 2% lub 3% wartości nieruchomości za każdy rok obowiązywania umowy będzie odpowiednio dzień
Brak możliwości zastosowania zwolnienia przedmiotowego, określonego w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, przy spłacie kredytu zaciągniętego z narzeczonym na sprzedany udział w mieszkaniu nabytym w darowiźnie od spadkobiercy.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją inwestycji pn.: „….”.
Możliwość opodatkowania ryczałtem przychodów z działalności gospodarczej w zakresie sprzedaży energii z odnawialnych źródeł.
PIT - w zakresie skutków podatkowych przeniesienia prawa własności 49% udziałów w spółce z o.o. oraz części wierzytelności z tytułu pożyczek.
Opodatkowania podatkiem VAT przekazania aktem notarialnym lub uchwałą przeniesienia własności nieruchomości na właścicieli spółki.
W zakresie skutków podatkowych nabycia prawa majątkowego w postaci roszczenia o zwrotne przeniesienie prawa 1/2 udziału w nieruchomości.
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b ustawy świadczenia jako autor usług mających na celu tworzenie scenariuszy do seriali/programów telewizyjnych w związku z otrzymywanym honorarium, zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b ustawy świadczenia jako autor usług mających na celu nadzorowanie pracy innych scenarzystów polegających na korekcie ich utworów
1) Umowa ze spółką zagraniczną. 2) Przychody związane z osobiście wykonywaną działalnością artystyczną. 3) Sposób rozliczania dochodu osiąganego z pracy małoletniego dziecka.
Dotyczy obowiązków informacyjnych spoczywających na Spółce w związku z wypłatą spadkobiercom świadczeń po zmarłym pracowniku.