Kwota zwróconych poszczególnym spółkom z Grupy X środków pieniężnych nie stanowi dla Wnioskodawcy kosztu uzyskania przychodów w świetle art. 15 ust. 1 ustawy o CIT.
Czy Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów środki, które utracił na skutek oszustwa ? Czy Spółka może zaliczyć stratę do kosztów uzyskania przychodów w momencie umorzenia postępowania przez organy ścigania ?
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów straty w środkach obrotowych.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów straty w środkach obrotowych.
Orzeczenie zatwierdzające układ nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, gdyż nie wywoła skutków prawnych tożsamych do czynności określonych w art. 1 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. W związku z realizacją postanowień układu, w tym przejęciem składników majątku Dłużnika, nie będzie ciążył na Państwu obowiązek podatkowy w podatku od czynności
Nieprawidłowe jest Państwa stanowisko, zgodnie z którym opisane w stanie faktycznym wydatki (zapłacona kwota (…) zł oraz koszty postępowania komorniczego) powinny zwiększać cenę nabycia przedmiotowej nieruchomości i w rezultacie wartość początkową nieruchomości (wykazywanej w księgach rachunkowych jako "towar" do czasu rozpoczęcia inwestycji). Wydatki te, jako koszty poniesione za inny podmiot, nie
Obowiązki płatnika - finansowanie kosztów procesu dochodzenia sporu przed sądem.
Czy koszty zaniechanej inwestycji mogą zostać uznane za koszty uzyskania przychodu.
W zakresie skutków podatkowych otrzymania środków pieniężnych w wyniku rozwiązania/likwidacji spółki jawnej, po przeprowadzeniu postępowania likwidacyjnego lub bez przeprowadzenia postępowania likwidacyjnego
Za datę powstania przychodu należy uznać na podstawie art. 12 ust. 3e updop dzień otrzymania przez zakład ubezpieczeń poszkodowanego od zakładu ubezpieczeń sprawcy, kwoty rekompensującej wysokość wypłaty dokonanej poszkodowanemu w ramach usługi BLS, w miesiącu otrzymania zwrotu (środków pieniężnych).
Czy skutki podatkowe wynikające z odpowiedzi na pytania 1-2 będą miały miejsce w przypadku rozwiązania Spółki Osobowej bez przeprowadzania postępowania likwidacyjnego?
1. Czy wypłaty w ramach mechanizmu bezpośredniej likwidacji szkód będą stanowiły dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodów w miesiącu, w którym Wnioskodawca tych wypłat dokona?2. Czy kwoty świadczenia pieniężnego otrzymane od zakładu ubezpieczeń sprawcy jako zwrot świadczenia pieniężnego wypłaconego poszkodowanemu stanowić będą przychód Wnioskodawcy w miesiącu ich otrzymania?
Czy w odniesieniu do przedmiotowego świadczenia pieniężnego, będącego symboliczną rekompensatą z różnych tytułów i podstaw prawnych, a mających pierwotną przyczynę w wypadku przy pracy ze skutkiem śmiertelnym z winy zakładu pracy, ma zastosowanie przepis art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?