kwalifikacja oraz moment zaliczenia poniesionych wydatków na prace aranżacyjne, wkład gotówkowy, wynagrodzenie za komercję, prowizji kredytowej do kosztów uzyskania przychodów
Czy wydatki na remonty środków trwałych, w tym takie, które rozliczane będą rachunkowo w czasie (ujmowane w księgach rachunkowych na koncie rozliczeń międzyokresowych czynnych), będą mogły stanowić koszty uzyskania przychodów jednorazowo w momencie ich poniesienia?
1. Czy opisana w stanie faktycznym kwota odszkodowania stanowi w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, dalej: ustawy PDOP przychód Wnioskodawcy w momencie uznania przez Wykonawcę i potrącenia ze środków z Gwarancji Bankowej, tj. w lutym 2011 r.? 2. Czy kwota przychodu z tytułu odszkodowania powinna zostać ustalona przy zastosowaniu kursu średniego ogłoszonego
określenie, czy wydatki remontowe Spółki (remonty komponentowe) stanowią pośrednie koszty uzyskania przychodu, które powinny być rozpoznane jednorazowo w dacie ich poniesienia, tj. zgodnie z regulacją art. 15 ust. 4d i 4e ustawy o CIT, na moment ujęcia w księgach rachunkowych, bez względu na rodzaj konta, na jakim dokonany zostanie księgowy zapis poniesionych wydatków (za wyjątkiem ujęcia na kontach
Czy wydatki poniesione przez Spółkę w 2014 roku na nabycie świadectw pochodzenia w celu ich umorzenia jak również na opłatę zastępczą (dalej: wydatki poniesione przez Spółkę) stanowią koszty uzyskania przychodów bezpośrednio związane z przychodami określone w art. 15 ust. 4 ustawy o CIT czy też koszty uzyskania przychodów inne niż bezpośrednio związane z przychodami określone w art. 15 ust. 4d ustawy
Kurs waluty do przeliczenia na złote kosztów poniesionych w walucie obcej dla celów ewidencji podatkowej i dla ustalenia różnic kursowych.
Sposób ujęcia w rachunku podatkowym (miesięcznie czy kwartalnie) kosztów kontroli i zarządzania, którymi obciąża Spółkę amerykański udziałowiec oraz kurs do przeliczenia na złote tych kosztów
Czy w opisanym stanie faktycznym można uznać za prawidłowe dokonywanie przeliczenia kosztów uzyskania przychodów poniesionych w walucie obcej na złote należy dokonać według kursu średniego ogłaszanego przez NBP z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień wystawienia faktury lub innego dowodu księgowego dokumentującego koszt?
Czy w opisanym powyżej zdarzeniu przyszłym można uznać za prawidłowe dokonywanie przeliczenia kosztów uzyskania przychodów poniesionych w walucie obcej na złote według kursu średniego ogłaszanego przez NBP z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień wystawienia faktury lub innego dowodu księgowego dokumentującego koszt?
zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z realizacją Projektu, innych niż bezpośrednio sfinansowanych z dotacji w dacie ich poniesienia stosownie do art. 15 ust. 4d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (pytanie Nr 11)
wyłączenie z kosztów uzyskania przychodów kwoty otrzymanych środków z dotacji (refundacji) w miesiącu, w którym środki z dotacji wpłyną na konto Spółki - tj. na zasadach kasowych (pytanie Nr 12)
1. Według jakiego kursu, tj. kursu z jakiego dnia, należy przeliczać koszty poniesione w walutach obcych z tytułu nabycia towarów i usług należy przeliczać na PLN, w przypadku gdy na moment ujęcia kosztu w księgach rachunkowych okres rozliczeniowy, którego koszt (faktura zakupu) dotyczy (dostawa towarów lub wykonanie usługi) został już zamknięty (księgi tego okresu zostały już zamknięte)? 2. Według
Czy wydatki inwestycyjne na nabycie środków trwałych, w przypadku uregulowania zobowiązań z tytułu ich nabycia w drodze potrącenia stanowią wydatki kwalifikowane i jako takie podlegają objęciu pomocą publiczną w formie zwolnienia od podatku dochodowego na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 PDOP?
Czy prawidłowe jest podejście Spółki polegające na zaliczaniu kosztów wytworzenia środków trwałych we własnym zakresie do wydatków kwalifikujących się do objęcia pomocą publiczną w formie zwolnienia, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o CIT, w dniu oddania środka trwałego do używania?
Czy wydatki poniesione na przygotowanie dokumentacji przez firmę doradczą oraz wniosku o przyznanie dotacji unijnej na wytworzenie środka trwałego będą stanowiły koszt uzyskania przychodów Spółki w momencie poniesienia tych kosztów?