Czy umorzona po śmierci pracownika kwota pożyczki podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
1) Czy umorzona kwota pożyczki wraz z odsetkami podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych? 2) Czy Wnioskodawca, jako płatnik ma obowiązek wystawienia informacji PIT-8C i kto ma być adresatem tej informacji?
Czy dla małżonki zmarłego pracownika, umorzona część pożyczki stanowi przychód, a Wnioskodawca z racji tego, że małżonka zmarłego jest jednocześnie Jego pracownikiem, przejęła dług i wystąpiła do Wnioskodawcy (pracodawcy) o jego częściowe umorzenie (zgodnie z zapisami regulaminu ZFŚS), winien naliczyć i odprowadzić podatek dochodowy od osób fizycznych?
Czy Nadleśnictwo powinno pobrać podatek od różnicy między oprocentowaniem pożyczki z ZFŚS a opodatkowaniem kredytu w banku, jako przychód pracownika ze stosunku pracy?
Czy pracownicy otrzymujący pożyczki oprocentowane poniżej stopy rynkowej otrzymują świadczenie częściowo nieodpłatne stanowiące podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych przychód ze stosunku pracy?
Czy umorzona pożyczka mieszkaniowa będzie przychodem dla dzieci zmarłego pracownika, w sytuacji gdy nie zostało przeprowadzone postępowanie spadkowe ustalające faktycznych spadkobierców przejmująycch obowiązki dłużnika?
Czy w przypadku śmierci emerytki (byłej pracownicy) i umorzeniem przez zakład pracy niespłaconej przez nią pożyczki mieszkaniowej udzielonej z ZFŚS na Spółce jako płatniku podatku dochodowego ciąży obowiązek wystawienia deklaracji PIT od umorzonej części pożyczki i komu taki dokument należy wystawić ?
Czy kwota umorzonej pożyczki mieszkaniowej z ZFŚS zmarłej pracownicy stanowi jej przychód, czy też jest przychodem członków rodziny (spadkobierców) i na kogo winna być wystawiona informacja PIT-8C?
Czy od umorzonej pożyczki mieszkaniowej w związku ze śmiercią pracownika pracodawca winien składać do właściwego urzędu skarbowego byłego pracownika informację PIT-11?
Czy udzielenie pracownikowi niskooprocentowanej pożyczki na wykup mieszkania spowoduje powstanie u pożyczkobiorcy przychodu do opodatkowania?
Na podstawie ustawy z dnia 04.03.1994r o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych (Dz. U. Nr 70, poz. 535 ze zm.). Spółka tworzy ZFŚS z corocznych odpisów podstawowych i jest administratorem środków tego funduszu. Zgodnie z regulaminem część środków Spółka przeznacza na pomoc mieszkaniową dla pracowników w formie pożyczek zwrotnych, które podlegają oprocentowaniu w wysokości 1% w stosunku rocznym.