Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kwalifikacji poniesionych wydatków do środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych, wyposażenia i pozostałych kosztów.
Czy poniesione wydatki sfinansowane z ww. dotacji stanowią koszty uzyskania przychodu nawet jeśli dane zakupy zostały sfinansowane dotacją?
Wypłata świadczeń osobom bezrobotnym skierowanym do prac społecznie użytecznych.
Wnioskodawca osiągając z prowadzonej działalności gospodarczej dochody podlegające opodatkowaniu, będzie zobowiązany bez wezwania wpłacać w ciągu roku podatkowego zaliczki kwartalne na podatek dochodowy od osób fizycznych zgodnie ze skutecznie złożonym przez niego zawiadomieniem do właściwego naczelnika urzędu skarbowego o wyborze tego sposobu wpłacania zaliczek. Zaliczki kwartalne za okres od pierwszego
1. Czy amortyzacja środków trwałych sfinansowana z PUP jest kosztem podatkowym oraz czy dokonane zakupy są kosztem uzyskania przychodu?2. Czy zlecenie druku oraz zakup papieru można zaliczyć do kolumny 10 w KPiR?
1. Czy uzyskana dotacja stanowi przychód z tytułu prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności gospodarczej? 2. Czy poniesione wydatki stanowią koszty uzyskania przychodów w prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności gospodarczej?
Czy podmiot dokonujący wypłat świadczeń dla osób bezrobotnych bez prawa do zasiłku, wykonujących prace społecznie użytecznie obowiązany jest do sporządzania i przekazywania podatnikowi oraz organowi podatkowemu informacji o wypłacanych świadczeniach, pomimo zwolnienia przedmiotowego, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 128 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy przyznane środki z Urzędu Pracy i EFS na rozpoczęcie działalności gospodarczej (dla osób poprzednio bezrobotnych) są zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych? Czy zakup wyposażenia (w przypadku wnioskodawcy narzędzi nieprzekraczających 1.500 PLN netto) może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu?
Czy kwota zrefundowanych kosztów dojazdu na spotkania indywidualne ze specjalistami (jobcoachami-doradcami zawodowymi, psychologiem, prawnikiem) oraz na szkolenia i przygotowanie zawodowe przyznana na podstawie złożonego przez osobę bezrobotną wniosku podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, czy też podlega zwolnieniu od tego podatku?
1. Czy wydatki poniesione ze środków Funduszu Pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów? 2. Czy istnieje możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych (komputer + program komputerowy) zakupionych ze środków z Funduszu Pracy? 3. Czy studia podyplomowe, pomimo że podjęte przed rozpoczęciem działalności
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków sfinansowanych z jednorazowych środków otrzymanych z Urzędu Pracy na podjęcie działalności gospodarczej.
Skutki podatkowe otrzymania z Powiatowego Urzędu Pracy środków na podjęcie działalności gospodarczej
Skutki podatkowe otrzymania z Powiatowego Urzędu Pracy jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej
Czy otrzymane środki publiczne stanowią przychody podatkowe, które należy wykazać w PKPiR? Czy środki trwałe sfinansowane w części z pomocy, a w części ze środków własnych należy ująć w ewidencji środków w pełnej kwocie, czy tylko sfinansowanej ze środków własnych, a gdy ta nie przekracza 3500 zł można ją zaliczyć jednorazowo do kosztów uzyskania przychodów? Czy wyposażenie o wartości nie przekraczającej
Czy wydatki na zakup wyposażenia i środka trwałego zaliczonego do grupy 3-8 (bez samochodów osobowych) poniesione ze środków otrzymanych z Urzędu Pracy mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodu?
Wniosek dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie prawidłowego rozliczenia podatku od towarów i usług z faktury VAT dokumentującej nabycie środków finansowych otrzymanych z Powiatowego Urzędu Pracy.
Jeżeli zgodnie z ww. ustawą o podatku od towarów i usług ww. środki trwałe spełniały wymogi do odliczenia całości podatku naliczonego, to w ewidencji należy ująć te środki ustalając ich wartość nabycia w kwotach netto. Część dotacji, będąca refundacją zakupionych środków trwałych (odpowiadająca ich wartości netto) nie stanowi przychodu podlegającego opodatkowaniu. Pozostała część refundacji tj. w części
Czy zaległa zapłata zasądzona wyrokiem Sądu na rzecz podatnika winna być zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 3b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy Podatnik powinien zapłacić podatek dochodowy od otrzymanej dotacji na zakup środków trwałych ?