Pożyczki - świadczenie usług, działalność gospodarcza, zwolnienie z opodatkowania i rezygnacja ze zwolnienia.
Czy oprocentowanie pożyczki w wysokości niższej, niż wartości rynkowe udzielonej dla Spółki realizującej zadanie własne Gminy, przez jej właścicieli, stanowi dla Spółki przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych z tytułu częściowo odpłatnego świadczenia.
wniosek o wydanie pisemnej interpretacji indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie sposobu wyceny przychodu z tytułu otrzymanego nieodpłatnie poręczenia pożyczki .
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu z tytułu nieodpłatnego / częściowo odpłatnego świadczenia.
1. Czy Wnioskodawca winien rozpoznać przychód z tytułu nieodpłatnego świadczenia w latach, kiedy zgodnie z warunkami umowy pożyczki nie jest zobowiązany do zapłaty odsetek, ponieważ Spółka nie osiągnęła w danym roku zysku netto? 2. Czy Wnioskodawca winien rozpoznać przychód z tytułu częściowo odpłatnego świadczenia w latach, kiedy zgodnie z warunkami Pożyczek Partypacyjnych jest zobowiązany do zapłaty
Czy dochody uzyskane przez wspólnotę mieszkaniową z reklam, wynajmu powierzchni wspólnych oraz oprocentowania środków pieniężnych na bankowym rachunku lokacyjnym korzyść, zwolnione są z podatku dochodowego od osób prawnych w świetle zapisu w art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy Nadleśnictwo powinno pobrać podatek od różnicy między oprocentowaniem pożyczki z ZFŚS a opodatkowaniem kredytu w banku, jako przychód pracownika ze stosunku pracy?
Czy udzielane pracownikom nieoprocentowanych bądź niskoprocentowych pożyczek (przykładowo na poziomie 1% rocznie) ze środków obrotowych wiąże się z powstaniem po stronie pracownika przychodu ze stosunku pracy w postaci nieodpłatnego lub częściowo odpłatnego świadczenia podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy w przypadku kiedy różnica pomiędzy otrzymaną w danym kwartale kwotą odsetek od depozytów bankowych utworzonych z niewydatkowanych kwot zaliczek uzyskanych z NFOŚiGW z tytułu zawartej umowy pożyczki, a zapłaconą kwotą w danym kwartale dla NFOŚiGW z tytułu oprocentowania przekazanej zaliczki jest ujemna to zwiększa ona koszt wytworzenia realizowanej inwestycji do dnia przekazania środka trwałego
Czy pracownicy otrzymujący pożyczki oprocentowane poniżej stopy rynkowej otrzymują świadczenie częściowo nieodpłatne stanowiące podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych przychód ze stosunku pracy?
Czy w rozumieniu art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych u pracownika powstaje przychód ze stosunku pracy w wysokości równowartości różnicy kwoty odsetek jakie musiałby uiścić biorąc pożyczkę w banku?
Czy zniesienie oprocentowania dopłat będzie stanowiło dla Spółki przychód z nieodpłatnych świadczeń, o których mowa w art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? Jakie będą skutki podatkowe umorzenia nalizonych odsetek dla Spółki i udziałowca, który wniósl dopłaty do kapitału?
Czy podlega opodatkowaniu różnica wynikająca z oprocentowania pożyczki udzielonej pracownikowi ze środków własnych Spółki według stawek niższych niż stawki stosowane przez banki?