Czy przychody otrzymane z tytułu nadwykonań świadczeń o charakterze zdrowotnym po zakończeniu danego roku podatkowego ale odnoszące się do świadczeń tegoż roku podatkowego należy uwzględnić w podstawie opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, dalej jako „podatek CIT” roku podatkowego, w którym te świadczenia faktycznie wykonano (zgodnie z zasadą memoriałową) czy też ze względu na zawarcie
Czy wydatki na pakiet benefitów w części dotyczącej świadczeń na rzecz Współpracowników związanych z Wnioskodawcą umowami typu B2B, w opisanym zdarzeniu przyszłym, Wnioskodawca będzie mógł zaliczać do kosztów uzyskania przychodu?
Usługi opieki medycznej i usługi fitness powinny być odrębnie opodatkowane, według zasad właściwych dla poszczególnych rodzajów świadczeń. Określenie podstawy opodatkowania VAT powinno nastąpić poprzez ustalenie ceny należnej z tytułu sprzedaży każdej usługi. Będą Państwo korzystać ze zwolnienia od podatku od towarów i usług w zakresie usług medycznych.
Skoro zatem celem czynności cywilnoprawnych jest umożliwienie dalszego funkcjonowania Szpitala i utrzymania zdolności do dalszego funkcjonowania, to czynność taka objęta jest wyłączeniem podatkowym, przewidzianym w art. 2 pkt 1 lit. f) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, gdyż spełniony jest przewidziany w ustawie warunek dla zastosowania tego wyłączenia – będzie to czynność w sprawach zdrowia
Sprawowanie nadzoru nad środowiskiem pracy i stanem sanitarnym zakładu wraz z jego urządzeniami socjalnymi poprzez wizytacje przez personel medyczny warunków i stanowisk pracy oraz uczestnictwo lekarza w komisji BHP nie będą korzystały ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 17 ustawy o VAT.
Przychód z tytułu nadwykonań (świadczeń wykonanych ponad limity wynikające z zawartej umowy z NFZ, wykazywanych w sprawozdaniach dla NFZ jako świadczenia nieratujące życia lub zdrowia), powstaje na zasadzie kasowej, tj. na dzień otrzymania przez Państwa zapłaty od NFZ za świadczenia tego typu, niezależnie od momentu wykonania usług.
Dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT nieodpłatnego przekazania przez Powiat nakładów inwestycyjnych zadania Szpitalowi, którego udziałowcem jest Powiat.
W zakresie obowiązków płatnika w związku z udostępnieniem pracownikom możliwości skorzystania z programu profilaktycznego.
Zwolnienie na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy usług trychologicznych świadczonych w formie konsultacji online.
Moment rozpoznania przychodów z tytułu nadwykonań medycznych w chwili otrzymania płatności za nie od NFZ (na zasadzie kasowej). Moment rozpoznania jako bezpośrednie i pośrednie kosztów uzyskania przychodów związanych z nadwykonaniami w postaci wynagrodzeń pracowników, amortyzacji środków trwałych oraz wynagrodzeń za nabywane usługi obce
Środki na pokrycie ujemnego wyniku finansowego Szpitala otrzymane od Podmiotu Tworzącego stanowią przychody podatkowe Szpitala wolne od podatku na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 updop
Czy Wnioskodawczyni (jednostka medyczna) prowadząca działalność pielęgnacyjno-opiekuńczą, może być zwolniona z opodatkowania podatkiem od spadków i darowizn na podstawie ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz ustawy z dnia 31 marca 2020 r.
Świadczone przez Wnioskodawcę usługi korzystają ze zwolnienia od podatku dla usługi dietetycznej.
Zwolnienie od podatku dla usług polegających na konsultacjach dietetycznych on-line.
Zastosowanie zwolnienia dla świadczonych usług psychologicznych za pomocą internetu.
Czy wydatki ponoszone na nabycie w/w usług medycznych, odnoszące się do rodzin, osób spokrewnionych, powinowatych a także bliskich pracowników (narażonych/uczestniczących w wypadkach), mogą być rozpoznane w rachunku podatkowym jako koszty uzyskania przychodów o charakterze pośrednim?
Od 1 stycznia 2013 r. pacjentów czekają rewolucyjne zmiany dotyczące zasad potwierdzania prawa do świadczeń opieki zdrowotnej. Aby uzyskać bezpłatne świadczenie w publicznej placówce zdrowia, wystarczy dowód tożsamości pacjenta i jego numer PESEL. Płatnicy powinni przypomnieć swoim ubezpieczonym o konieczności zaktualizowania danych, na podstawie których są oni objęci ubezpieczeniem zdrowotnym. Przypominają
Usługi dietetyczne w przedmiocie poradnictwa dietetycznego poprzez konsultacje, układanie planu diet oraz suplementacji dla osób zgłaszających się z konkretnymi problemami w przypadku, gdy będą służyły profilaktyce, zachowaniu i poprawie zdrowia pacjentów, jak również wykonywane będą w ramach wykonywania zawodu medycznego, a więc przez osobę, która legitymuje się nabyciem fachowych kwalifikacji do
Możliwość dokumentowania fakturą bez wykazywania VAT usług na rzecz instytucji publicznej z Niemiec, możliwości złożenia skutecznego zgłoszenia o wyrejestrowaniu jako podatnika VAT-UE.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z zapłatą składek wynikających z umowy ubezpieczenia grupowego na życie i zdrowie na rzecz pracowników
Możliwość zaliczenia do KUP usług medycznych polegających na udzielaniu pomocy psychologicznej lub psychologiczno-psychiatrycznej odnoszących się do rodzin, osób spokrewnionych, powinowatych, a także bliskich pracowników.
Podatek od towarów i usług m.in. w zakresie zwolnienia od podatku usług wstępu na zajęcia: rehabilitacji w wodzie; rehabilitacji dorosłych i dzieci na sali; gimnastyki korekcyjnej w wodzie; gimnastyki korekcyjnej na sali prowadzonych przez osobę wykonującą zawód medyczny w rozumieniu ustawy o działalności leczniczej.