operat szacunkowy
Interpretacja
25.08.2023 Podatki

Brak opodatkowania nieodpłatnego ustanowienia służebności przesyłu oraz kosztów poniesionych na sporządzenie operatu szacunkowego określającego wartość służebności oraz wykonanie dokumentacji geodezyjnej w związku z ustanowieniem służebności przesyłu.

Interpretacja
29.07.2019 Podatki

Prawidłowe określenie wartości składników majątku Spółki oraz dokonanie korekty odpisów amortyzacyjnych dokonywanych od wartości początkowej środka trwałego.

Interpretacja
19.11.2018 Podatki

Brak wyłączenia z opodatkowania zwrotu poniesionych kosztów, które Gmina otrzymała od osoby fizycznej za pozyskanie materiałów geodezyjnych, wydzielenia i wyceny działki 173/4, uznanie, że obciążenie kosztami pozyskania materiałów geodezyjnych nie podlega opodatkowaniu podatkiem VAT, opodatkowanie stawką 23% usług wydzielenia i wyceny działki 173/4, moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu zwrotu

Interpretacja
15.06.2018 Podatki

Możliwość rozpoczęcia dokonywania odpisów amortyzacyjnych od nieruchomości zakupionej w 2012 roku.

Interpretacja
20.06.2016 Podatki

ustalenie wartości początkowej poszczególnych elementów składowych nieruchomości stanowiących odrębne środki trwałe jako iloczynu łącznej ceny nabycia i wskaźnika proporcji wynikającego z opracowania biegłego rzeczoznawcy (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)

Interpretacja
06.06.2016 Podatki

ustalenie czy zwrot na rzecz Gminy połowy kosztu wykonania operatów szacunkowych określających wartość działek będących przedmiotem zamiany, podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem VAT.

Interpretacja
14.12.2015 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia czy usług wykonania operatów szacunkowych oraz podziału nieruchomości, których kosztami Gmina obciąża nabywców (w tym użytkowników wieczystych) nieruchomości podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT i według jakiej stawki, oraz w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących usługi wykonania operatów szacunkowych oraz podziału

Interpretacja
23.03.2015 Podatki

Moment powstania obowiązku podatkowego od wykonania usługi sporządzenia operatu szacunkowego lub projektu budowlanego

Interpretacja
11.03.2015 Podatki

Czy ujmowanie kosztów amortyzacji od wartości początkowej budynku określonej w operacie szacunkowym dokonanym przez rzeczoznawcę majątkowego według stawki 10% rocznie (zgodnie z art. 22j ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych) jest prawidłowe?

Interpretacja
13.11.2014 Podatki

Uznanie usług wykonania operatów szacunkowych oraz podziału nieruchomości, za czynności podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT. Opodatkowanie podatkiem VAT usług geodezyjnych.

Interpretacja
20.02.2014 Podatki

Czy dla potrzeb rozliczenia podatku dochodowego od osób prawnych Spółka powinna zaliczyć koszty ponoszone na wymienione wyżej cele do kosztów wytworzenia środków trwałych i zaliczyć je do kosztów uzyskania przychodów poprzez odpisy amortyzacyjne, czy zaliczyć je wprost do kosztó uzyskania przychodów ?

Interpretacja
14.02.2012 Podatki

Czy prawidłowe będzie przyjęcie do celów podatkowych wartości wynikających z operatu szacunkowego? Czy na podstawie opinii uprawnionego rzeczoznawcy spółka może wprowadzić do ewidencji nakłady inwestycyjne w obcych środkach trwałych (w wartościach wykazanych w operacie szacunkowym) i amortyzować je podatkowo?

Interpretacja
24.10.2011 Podatki

Czy w świetle przepisów ustawy przedstawionego opisu prawidłowo ustalono podstawę amortyzacji nabytej nieruchomości?

Interpretacja
29.08.2011 Podatki

Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki zgodnie z którym:- nabycie nieruchomości w drodze sprzedaży za cenę niższą niż wartość tych nieruchomości wynikająca z operatu szacunkowego, przy jednoczesnej spłacie wierzycieli hipotecznych dłużników w oparciu o konstrukcję przekazu nie będzie w przedmiotowym stanie faktycznym skutkować powstaniem dla Spółki przychodu z tytułu częściowo nieodpłatnych świadczeń

Interpretacja
28.07.2008 Podatki

Czy na podstawie art. 16a 16m ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych: - Spółka z dniem 16.11.2007 r. nabyła prawo do kontynuowania odpisów amortyzacyjnych od kwoty 3.273.573 zł,

Interpretacja
28.08.2006 Podatki

Czy nie posiadając dokumentów potwierdzających wysokość poniesionych kosztów remontu, można podnieść wartość środka trwałego na podstawie posiadanego operatu szacunkowego dokonanego przez biegłego?