Sposobu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odsetek od pożyczek wykorzystanych m.in. na sfinansowanie wytworzenia środków trwałych.
Sposobu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odsetek od pożyczek/kredytów wykorzystanych m.in. na sfinansowanie wytworzenia środków trwałych
Skutki podatkowe otrzymania wierzytelności pożyczkowej nabytej w drodze datio in solutum.
Skutki podatkowe związane z przeniesieniem przez Spółkę własności opisanych we wniosku Nieruchomości w zamian za spłatę zobowiązań względem Wspólnika – dokonanym w ramach instytucji „datio in solutum”.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odsetek od pożyczek hipotecznych zaciągniętych wraz z małżonką na zakup lokalu usługowego celem rozszerzenia prowadzonej działalności gospodarczej przez małżonka.
Skutki podatkowe: przekazania nieodpłatnie oraz odpłatnie pracownikom/współpracownikom i członkom ich rodzinom Benefitów - pakietów medycznych oraz skutków podatkowych udzielonych pożyczek na rzecz podmiotów powiązanych.
Zdarza się, że podatnicy podatku dochodowego otrzymują lub płacą różnego rodzaju odsetki. W raporcie na przykładach omówiono zasady, na jakich odsetki stanowią przychody podatkowe oraz koszty uzyskania przychodów. Opisano również ich ich odrębność księgową. Całość wzbogacono praktycznymi przykładami oraz wyjaśnieniami organów podatkowych i sądów administracyjnych.
Spółka z o.o. otrzymała od swojego udziałowca będącego osobą fizyczną pożyczkę. Czy pożyczka taka musi być oprocentowana? Czy kwota pożyczki podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych? Czy w umowie pożyczki powinien znaleźć się zapis, na co będzie ona przeznaczona? Jak ująć w księgach rachunkowych i wykazać w bilansie jej zaciągnięcie i spłatę wraz z odsetkami?
Uznanie za przychód odsetek od środków projektu z tytułu udzielonych pożyczek, odsetek od lokat bankowych i odsetek od środków zgromadzonych na rachunkach bankowych pochodzących z projektu finansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny (EFS)
Pożyczka udzielona Wnioskodawcy przez udziałowca na preferencyjnych warunkach stanowi przychód z tytułu częściowo odpłatnych świadczeń. Wartość tego przychodu stanowi różnica między odsetkami wypłacanymi jako oprocentowanie pożyczki udzielonej przez udziałowca a niezależny podmiot bank.
W jakiej wysokości należy ustalić przychód podatkowy Spółki z tytułu przeniesienia na wierzyciela w ramach umowy datio in solutum Wierzytelności Spółki w celu uregulowania zobowiązania?
Czy spółka - pożyczkodawca będzie podlegać podatkowi od towarów i usług? Czy spółka - pożyczkodawca zobowiązany jest do wystawienia faktury VAT na należne odsetki jeśli tak to kiedy w terminie wymagalności czy faktycznej wpłaty?
W jaki sposób Wnioskodawca powinien wyliczyć koszty uzyskania przychodu w przypadku przekazania pożyczkodawcom wierzytelności z tytułu sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa lub składników majątkowych celem zwolnienia się ze zobowiązania wynikającego z umowy pożyczki?
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług czynności udzielania oprocentowanych pożyczek.
Czy i w jakiej wysokości Spółka powinna rozpoznać przychód w związku z otrzymaniem spłaty Wierzytelności 1 w trybie umowy datio in solutum, która to umowa polegać będzie na przekazaniu Spółce przez dłużnika Wierzytelności 2 w celu zaspokojenia Wierzytelności 1? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)
Jeżeli zdaniem organu przeniesienie na udziałowca w związku z likwidacją Spółki składników majątku w postaci wierzytelności pożyczkowych spowoduje po stronie Spółki powstanie przychodu podatkowego, to czy Spółka będzie mogła zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wartość nominalną wierzytelności przeniesionych na udziałowca, na które będą się składać wartość kwoty głównej pożyczki oraz kwota odsetek
Czy w związku przeniesieniem na wierzyciela w ramach umowy datio in solutum Wierzytelności 2 w celu uregulowania zobowiązania i rozpoznaniem z tego tytułu przychodu podatkowego, Spółka będzie mogła rozpoznać jako koszt uzyskania przychodu wartość nominalną Wierzytelności 2, na którą będzie się składać wartość kwoty głównej pożyczki oraz ewentualnie kwota odsetek od pożyczki? (pytanie oznaczone we wniosku
W jakiej wysokości należy ustalić przychód podatkowy Spółki z tytułu przeniesienia na wierzyciela w ramach umowy datio in solutum Wierzytelności 2 w celu uregulowania zobowiązania? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)
Czy w związku z likwidacją Spółki i przekazaniem na rzecz udziałowca majątku Spółki pozostałego po zaspokojeniu lub zabezpieczeniu wierzycieli w postaci wierzytelności pożyczkowych, Spółka powinna rozpoznać przychód podatkowy? (pytanie oznaczone we wniosku nr 4)
Czy w związku z uregulowaniem zobowiązania z tytułu Wierzytelności 1 w drodze przeniesienia na wierzyciela własności Wierzytelności 2 w ramach datio in solutum, Spółka będzie mogła zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wartość uregulowanych w tym trybie odsetek od Wierzytelności 1? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3)
1) Czy otrzymanie przez Wnioskodawcę, jako wspólnika SpO środków pieniężnych tej spółki, akcji i udziałów w polskich spółkach kapitałowych, Wierzytelności, z tytułu rozwiązania SpO z lub bez przeprowadzenia procedury likwidacyjnej, będzie skutkowało powstaniem po jego stronie przychodu podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych?2) Czy wygaśnięcie w wyniku konfuzji, w związku z rozwiązaniem
Uznanie za odpłatne świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT oraz zwolnienie od podatku czynności udzielania pożyczek pieniężnych w zamian za odsetki. Czynność udzielania pożyczki nie wpisana w zakres działalności Spółki