Interpretacja
09.09.2024 Podatki

Brak obowiązku stosowania mechanizmu podzielonej płatności w sytuacji wykreślenia kontrahenta z rejestru podatników VAT z powodu śmierci.

Interpretacja
18.07.2024 Podatki

Obowiązki płatnika wynikające z zatrudnienia rezydenta Niemiec świadczącego pracę zdalnie.

Interpretacja
08.03.2024 Podatki

Obowiązek odprowadzenia podatku VAT z tytułu uzyskiwanego wynagrodzenia za realizację świadczeń z zakresu npp, npo i mediacji oraz dokumentowania tych czynności.

Interpretacja
31.01.2024 Podatki

Obowiązek odprowadzenia podatku VAT z tytułu uzyskiwanego wynagrodzenia za realizację świadczeń z zakresu npp, npo i mediacji oraz dokumentowania tych czynności.

Interpretacja
07.04.2023 Podatki

Brak możliwości zastosowania zwolnienia przedmiotowego, określonego w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, przy spłacie kredytu zaciągniętego z narzeczonym na sprzedany udział w mieszkaniu nabytym w darowiźnie od spadkobiercy.

Interpretacja
24.03.2023 Podatki

Z tytułu wynagrodzenia wypłacanego na rzecz Członka Zarządu będącego rezydentem podatkowym Hiszpanii – na Wnioskodawcy będzie ciążył obowiązek pobrania zryczałtowanego 20% podatku dochodowego od osób fizycznych, o którym mowa w art. 29 ust. 1 ustawy 1 ustawy o podatku dochodowych od osób fizycznych – stosownie do obowiązków wynikających z art. 41 ust. 1 w zw. z ust. 4 tejże ustawy.

Interpretacja
28.09.2021 Podatki

wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ustalenia, czy wydatki poniesione przez Wnioskodawcę na zakup wieńców, kwiatów, kondolencji w prasie lub innych mediach oraz wydatki na flagi, girlandy i ozdoby świetlne oraz multimedialne dekoracje okolicznościowe, mogą dla niego stanowić koszty uzyskania przychodu, o których mowa w art. 15

Interpretacja
01.09.2021 Podatki

Skoro odszkodowanie z tytułu śmierci męża na skutek wypadku drogowego zostało wypłacone z tytułu ubezpieczenia OC pojazdu sprawcy wypadku przez towarzystwo ubezpieczeniowe, to – niezależnie od tego, że odszkodowanie to zostało przyznane na mocy wyroku sądowego – korzysta ze zwolnienia przedmiotowego wynikającego z art. 21 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Artykuł
13.10.2020 Podatki

Przedsiębiorcom będącym osobami fizycznymi w prowadzeniu działalności gospodarczej często pomagają członkowie rodziny. Zdarza się również, że z członkami rodziny przeprowadzane są różnego rodzaju transakcje. Sprawia to różnego rodzaju problemy, w związku z tym w niniejszym opracowaniu wskazane i omówione zostaną zagadnienia związane z prowadzeniem działalności gospodarczej w rodzinie oraz problemy

Interpretacja
13.11.2015 Podatki

Czy w opisanym stanie faktycznym i zdarzeniu przyszłym Klubowi przysługuje prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur wystawianych przez Zawodników i Trenerów z tytułu świadczenia przez nich usług na rzecz Klubu?

Interpretacja
09.03.2015 Podatki

Profesjonalny zawodnik sportowy (piłka siatkowa, siatkówka) świadczy usługi na rzecz klubu sportowego: usługi sportowe i reklamowo-marketingowe. Uznanie Wnioskodawcy za podatnika w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług.

Interpretacja
21.05.2014 Podatki

Opodatkowanie uzyskanego przez spadkodawcę dochodu z tytułu sprzedaży udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością.

Interpretacja
23.07.2010 Podatki

w zakresie braku obowiązku uiszczenia przez spadkobiercę (Wnioskodawcę) zaliczki na podatek dochodowy osób fizycznych, nieuiszczonej przez spadkodawcę

Interpretacja
11.01.2008 Podatki

Czy u członków Zarządu Spółki lub innych osób, które zostaną objęte ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej X powstaje przychód podlegający opodatkowaniu, gdy Spółka ponosi koszt składek na takie ubezpieczenie, ale zawarta umowa ubezpieczenia nie wymienia poszczególnych osób?

Interpretacja
30.06.2006 Podatki

Czy w wyniku opłacania przez spółkę składek na ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej członków zarządu, powstaje u nich przychód?

Interpretacja
30.12.2005 Podatki

Czy nabywca środków trwałych, wcześniej należących do S.A., a obecnie do Banku może zostać obciążony podatkiem wynikającym z art. 112 Ordynacji podatkowej?