Skutki podatkowe uczestnictwa w programie motywacyjnym – objęcie udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym Spółki w zamian za wkład pieniężny i ich odpłatne zbycie.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie motywacyjnym – objęcie udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym Spółki w zamian za wkład pieniężny i ich odpłatne zbycie.
Czy w związku z objęciem przez Wnioskodawcę udziałów w kapitale zakładowym Spółki w zamian za wkład pieniężny odpowiadający wartości nominalnej obejmowanych udziałów i jednocześnie niższy niż ich wartość rynkowa na dzień objęcia, po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Ustalenie kosztów uzyskania przychodów w związku ze zbyciem (w tym zbyciem w celu umorzenia) udziałów objętych w zamian za ZCP.
Czy w wyniku wniesienia wkładu pieniężnego do Spółki Kapitałowej po 1 stycznia 2018 r. i objęcia Udziałów w Spółce Kapitałowej Wnioskodawca uzyska przychód podatkowy?
Czy przedmiot aportu będzie stanowił przedsiębiorstwo lub jego zorganizowaną część w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o CIT?
ustalenia wartości początkowej składników majątkowych wniesionych aportem do spółki kapitałowej
w zakresie ograniczeń dotyczących zaliczania odpisów amortyzacyjnych do kosztów uzyskania przychodów
Czy w przedstawionym powyżej zdarzeniu przyszłym przychodem Spółki podlegającym opodatkowaniu z tytułu objęcia udziałów w spółce kapitałowej w zamian za wkład niepieniężny w postaci środków trwałych będzie wyłącznie wartość nominalna obejmowanych udziałów w spółce kapitałowej, nawet w przypadku, gdy wartość nominalna będzie niższa niż wartość rynkowa przedmiotu aportu?
Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych dokonywanych od wniesionego aportem środka trwałego.
Czy kosztem uzyskania przychodów Wnioskodawcy z tytułu objęcia przez spółkę jawną udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością (w zamian za wkład niepieniężny w postaci nieruchomości, w skład której wchodzić będą środki trwałe będące budynkami niemieszkalnymi, gruntami oraz budowlami) będzie określona proporcjonalnie do prawa Wnioskodawcy do udziału w zysku tej spółki jawnej łączna wartość początkowa
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie sposobu dokonywania odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej składników majątku otrzymanych w ramach aportu oraz momentu dokonywania odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej składników majątku otrzymanych w ramach aportu.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu z tytułu otrzymanych w ramach aportu składników majątku.
Czy w sytuacji objęcia udziałów przez Wnioskodawcę w Spółce P, których wartość nominalna będzie niższa niż wartość rynkowa wkładu niepieniężnego (nieruchomości, maszyn i urządzeń) i przekazania powstałego tak agio na kapitał zapasowy Spółki P, przychodem dla Wnioskodawcy będzie wartość nominalna udziałów objętych przez Wnioskodawcę w Spółce P, natomiast nie będzie przychodem dla Wnioskodawcy nadwyżka
Czy wniesienie przez Wnioskodawcę Aktywów tytułem wkładu niepieniężnego do spółki komandytowej lub spółki jawnej będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych po stronie Spółki jako wnoszącego wkład?
skutki podatkowe wniesienia aportu w postaci nieruchomości do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w zamian za objęcie udziałów w tej spółce
W jaki sposób ustalić przychód i koszt uzyskania z tytułu objęcia przez Wnioskodawcę udziałów w spółce z o.o. w zamian za wykorzystywane w działalności gospodarczej składniki wkładu niepieniężnego w postaci udziału w nieruchomości?
Jak ustalić koszt uzyskania przychodu z tytułu wniesienia aportem do spółki kapitałowej udziału w nieruchomości gruntowej stanowiącej środek trwały w działalności gospodarczej Wnioskodawcy?
Jak ustalić koszt uzyskania przychodu z tytułu wniesienia aportem do spółki kapitałowej udziału w nieruchomości gruntowej stanowiącej środek trwały w działalności gospodarczej Wnioskodawcy?
Sposób ustalenia kosztów uzyskania przychodu z tytułu objęcia udziałów w spółce z o.o. w zamian za wkład niepieniężny w postaci gruntu zabudowanego budynkami stanowiącego środek trwały w działalności gospodarczej Wnioskodawcy.
Czy w przypadku wniesienia Nieruchomości jako wkładu niepieniężnego do kapitałowej spółki prawa handlowego przed upływem roku od dnia wprowadzenia Nieruchomości do ewidencji środków trwałych i oddania jej do używania, kosztem uzyskania przez Spółkę przychodu z tytułu objęcia udziałów/akcji będzie, zgodnie z art. 15 ust. lj pkt 1 Ustawy CIT wartość początkowa Nieruchomości pomniejszona o dokonaną przed
Jak ustalić koszt uzyskania przychodu z tytułu wniesienia aportem do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością nieruchomości gruntowej stanowiącej środek trwały w działalności gospodarczej Wnioskodawcy?
Objęcie udziałów w spółce z o.o. w zamian za aport w postaci prawa do znaku towarowego.