Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozpoznania przychodu podatkowego z tytułu nieodpłatnego świadczenia.
Czy w związku z tzw. zatrzymanym zyskiem w Spółce powstanie przychód z tytułu otrzymania nieodpłatnego świadczenia, na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy spółka uzyskuje nieodpłatne świadczenie w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
dotyczy ustalenia, czy w przypadku braku uchwały dotyczącej podziału dla wspólników wypracowanego zysku Spółka uzyska nieodpłatne świadczenie, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 15.02.1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000r. Nr 54, poz. 654 ze zm.).
Czy ustalenie przez zgromadzenie wspólników terminu wypłaty dywidendy za 2005 r.w terminie innym niż dzień podjęcia uchwały o podziale zysku oraz rozłożenie jej wypłaty na raty powoduje powstanie po stronie spółki nieodpłatnego świadczenia stanowiącego przychód w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy Spółka postąpiła prawidłowo, rozpoznając przychód z nieodpłatnego świadczenia związanego z korzystaniem ze środków przeznaczonych na wypłatę dywidendy, w sytuacji, w której równocześnie wypłaciła na rzecz Wspólnika odsetki z tego tytułu?
Czy w przypadku zatrzymania przez płatnika kwoty zwróconej nadpłaty z tytułu dywidendy wypłaconej akcjonariuszowi, Spółka (płatnik) uzyska nieodpłatne świadczenie w rozumieniu przepisu art. 12 ust 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od os. pr. ?Ponadto Spółka prosi o zajęcie stanowiska czy ww. sytuacja stanowi czynność podlegającą przepisom ustawy o PCC ?
Spółka na Zwyczajnym Zgromadzeniu Wspólników podjęła uchwałę w sprawie podziału zysku za rok obrotowy 2004r., przeznaczając pewną kwotę do podziału dla wspólników tytułem dywidendy. W uchwale określono, że wypłata dywidendy nastąpi w równych kwotach, w terminach, ustalonych na podstawie uchwały Zarządu. Wskazano ostateczny termin wypłaty dywidendy- dzień 31 grudnia 2005r. Terminy oraz kwoty wypłat