Wycofanie z majątku Spółki i przekazanie na rzecz Wspólników nakładów związanych z budową i ulepszeniem budynku magazynowo-socjalnego będzie stanowić nieodpłatne świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Spółka nie będzie mieć obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego.
Na gruncie prawa podatkowego „ulepszenie” jest pojęciem, które dotyczy wyłącznie składników majątku będących środkami trwałymi. Pod pojęciem tym należy rozumieć takie czynności, jak przebudowa, rozbudowa, rekonstrukcja, adaptacja lub modernizacja środka trwałego, które podnoszą jego wartość techniczną, użytkową, jak i przystosowanie składnika majątkowego do wykorzystania go w innym celu, niż pierwotne
Brak opodatkowania podatkiem VAT czynności wycofania z działalności gospodarczej Nieruchomości zabudowanej wraz z wyposażeniem i przekazania jej do majątku prywatnego oraz braku obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego.
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy dostawy nieruchomości.
Brak wliczenia do obrotu przy wyliczaniu proporcji, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy, obrotu z tytułu sprzedaży Budynku.
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT czynności wycofania środków trwałych z majątku przedsiębiorstwa do majątku prywatnego.
Zwolnienie od podatku dostawy nieruchomości zabudowanej w ramach rozliczenia zaległego zysku.
Prawa do skorzystania ze zwolnienia od podatku VAT przy sprzedaży wieczystego użytkowania gruntu wraz z budynkiem i utwardzeniem podjazdu oraz obowiązku dokonania korekty podatku VAT w stosunku do utwardzonego placu.
Sprzedaż prawa własności działki zabudowanej budynkiem hali magazynowej.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości zabudowanej - po upływie 5 lat od nabycia gruntu, na którym wybudowano budynek.
Możliwość korzystania ze zwolnienia przy dostawie nieruchomości zabudowanej, uznania dostawy działek zabudowanych i niezabudowanych za jedno świadczenie kompleksowe.
Brak opodatkowania podatkiem VAT wycofania Nieruchomości z jednoosobowej działalności gospodarczej i przeznaczenia jej na najem prywatny.
Skutki podatkowe przejęcia do działalności składnika majątkowego wykorzystywanego wcześniej (amortyzowany) w działalności współmałżonka oraz możliwość uznania za podlegający amortyzacji środek trwały oddanej do użytkowania części budynku.
Nieuznanie Przedmiotu transakcji za przedsiębiorstwo lub zorganizowaną część przedsiębiorstwa i w związku z tym uznanie transakcji sprzedaży za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, uznanie sprzedaży Przedmiotu transakcji (budynków/lokali oraz praw majątkowych) za czynność opodatkowaną podatkiem VAT oraz prawo Kupującego do odliczenia podatku VAT z tytułu nabycia Przedmiotu transakcji.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości mieszkalnej wykorzystywanej w działalności.
Skutki podatkowe nieodpłatnego przekazania, w drodze uchwały wspólników, nieruchomości z działalności spółki cywilnej do majątku prywatnego wspólników.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT nieodpłatnego przeniesienia przez Fundatora na rzecz Fundacji rodzinnej Nieruchomości oraz prawa własności do Technologii.
Dotyczy podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT odpłatnego przeniesienia przez Pana na rzecz Fundacji rodzinnej Nieruchomości oraz prawa do Technologii.
Czy wartość rozebranych budynków, w związku z tym, że nie stanowiły środków trwałych zwiększa wartość początkową wybudowanego - po zakończeniu prac archeologicznych - budynku hotelu.
Brak opodatkowania podatkiem VAT czynności wycofania z działalności gospodarczej Nieruchomości do majątku prywatnego Wnioskodawcy w związku z przeznaczeniem ich na najem na rzecz Spółki przekształconej oraz braku obowiązku korekty podatku VAT naliczonego.
Opodatkowanie przychodu odpowiadającego różnicy między wartością rynkową nabywanej nieruchomości a ceną zakupu obejmującą wielkość udzielonych bonifikat.
Skutki podatkowe wycofania budynków i budowli z majątku wykorzystywanego do prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej do majątku prywatnego i przekazania ich do tzw. najmu prywatnego.
Prawo do skorzystania ze zwolnienia od podatku VAT, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy, dla sprzedaży prawa użytkowania wieczystego gruntu zabudowanego drogą wewnętrzną.