Ustalenie czy uzyskanie prawa do nieodpłatnego użytkowania (używania) sprzętu medycznego w sytuacji wskazanej we wniosku będzie prowadziło do powstania przychodu, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy podatku dochodowym od osób prawnych.
Opodatkowanie czynności wycofania nieruchomości do majątku prywatnego z przeznaczeniem na wynajem opodatkowany
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją Inwestycji przekazanej nieodpłatnie do używania na rzecz Zakładu Związku Międzygminnego
Opodatkowanie nieodpłatnego udostępnienia Boiska sportowego odbiorcą wewnętrznym.
Czy określone Odpisy i Wydatki ponoszone przez Wnioskodawcę na podstawie zawartego Porozumienia, będącego konsekwencją Uchwał 2017 i 2009 powierzających obu spółkom zadanie własne Gminy, stanowią koszt uzyskania przychodu po stronie Wnioskodawcy na podstawie art. 15 ust. 1 uCIT
Czy w przedstawionym stanie faktycznym wskazane odpisy amortyzacyjne od wartości początkowej środków trwałych, które zostały dostarczone do nieodpłatnego używania kontrahentom Spółki, stanowią w całości koszt uzyskania przychodów Spółki za miesiące, w których składniki te były oddane do nieodpłatnego używania lub były oddane do używania za symboliczną opłatą?
Brak opodatkowania udostępnienia naczepy na rzecz Usługodawcy w celu wykonania przez niego usług na rzecz Wnioskodawcy.
Czy z tytułu nieodpłatnego udostępniania świetlic wiejskich na cele gminne, o którym mowa w punkcie B przedstawionego stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego, Gmina jest zobowiązana do naliczenia podatku należnego?
1. Czy w związku z wykorzystaniem świetlic wiejskich zarówno na potrzeby udostępniania komercyjnego jak nieodpłatnego udostępniania na cele gminne, Gminie przysługuje prawo do pełnego odliczenia VAT naliczonego od ponoszonych w latach 2009-2010 wydatków inwestycyjnych oraz wydatków bieżących związanych ze świetlicami wiejskimi? 2. W przypadku negatywnej odpowiedzi na pytanie nr 2, w jaki sposób i z
Czy odpłatne udostępnianie przez Gminę świetlic wiejskich na rzecz zainteresowanych (udostępnianie komercyjne) stanowi po stronie Gminy świadczenie usług podlegające opodatkowaniu VAT, niekorzystające ze zwolnienia z VAT?
1) Czy w przedmiotowej sytuacji, dochodzi po stronie Gminy do odpłatnego świadczenia na rzecz GOK usług podlegających opodatkowaniu VAT. niekorzystających ze zwolnienia. polegających na odpłatnym udostępnieniu części budynku? 2) W przypadku twierdzącej odpowiedzi na pytanie nr 1, Gmina prosi o wskazanie, jak należy określić podstawę opodatkowania w przypadku świadczenia powyższych usług?
Czy w związku z udostępnieniem części przedmiotowego budynku na rzecz GOK Gmina ma prawo do odliczenia pełnej kwoty VAT od wydatków inwestycyjnych i bieżących związanych z tymi częściami budynku?
Czy w związku z tym, że Kompleks boisk Orlik 2012 zostanie oddany w opodatkowaną dzierżawę S. Ośrodkowi Kultury, Gmina może odliczyć naliczony podatek VAT zapłacony przy jego budowie proporcjonalnie do okresu przekazania?
Czy nieodpłatne udostępnienie Hali przez Gminę na cele gminne (tj. na rzecz Szkoły) będzie stanowiło czynność niepodlegającą opodatkowaniu VAT?
1. Czy odpłatne udostępnienie (wynajem) Hali przez Gminę na rzecz podmiotów trzecich (np. firm oraz osób fizycznych) będzie podlegało opodatkowaniu VAT? 2. Jaka będzie właściwa stawka podatku VAT dla czynności odpłatnego udostępnienia (wynajmu) Hali przez Gminę?
Czy Gmina będzie miała prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego wynikającego z zakupów związanych z funkcjonowaniem i utrzymaniem Hali (np. opłat za media, zakupów wyposażenia Hali, kosztów ewentualnych remontów), dokonywanych po zmianie przeznaczenia Hali?
Czy, w związku z zamierzoną zmianą przeznaczenia Hali w 2013 r., Gmina ma prawo odliczać w kolejnych latach okresu tzw. korekty wieloletniej, rocznie 1/10 podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących wydatki związane z budową Hali oraz 1/5 podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących wydatki związane z zakupem wyposażenia Hali, tj.: - dla Hali oddanej do użytkowania w 2009
Czy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością powstała w wyniku przekształcenia samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej Centrum otrzymując w nieodpłatne użytkowanie nieruchomości (w trybie sukcesji uniwersalnej, o której mowa w art. 80 ust. 4 ustawy o działalności leczniczej) jak również później użytkując przedmiotową nieruchomość, będzie z tego tytułu zobowiązana do wykazania przychodu podatkowego
Czy na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych Spółka będzie mogła zaliczać do kosztów uzyskania przychodów odpisy amortyzacyjne od środków trwałych (urządzeń), które zgodnie z ustaleniami przekaże kontrahentowi na czas produkcji określonych komponentów na rzecz Spółki?
Czy, w przypadku pracowników, którym przyznano samochody służbowe i zobowiązano do parkowania samochodu służbowego w miejscu zamieszkania lub jego okolicy, Wnioskodawca jest zobowiązany doliczyć do przychodu pracownika wartości przejazdów samochodem służbowym pomiędzy miejscem parkowania a miejscem wykonywania obowiązków służbowych przez tego pracownika, a w konsekwencji, czy na Wnioskodawcy ciążą
Czy odpisy amortyzacyjne od wartości początkowej Form wykorzystywanych przez Dostawców do produkcji komponentów na rzecz Spółki mogą stanowić koszty uzyskania przychodów, jeżeli fakt korzystania przez Dostawców z Form będących własnością Spółki jest uwzględniany przez Dostawcę przy kalkulacji ceny sprzedaży komponentów na rzecz Spółki, niezależnie od faktu uregulowania tej kwestii w formie pisemnego
Czy sprzedaż energii cieplnej z tytułu nieodpłatnie używanego środka trwałego (sieci) stanowi dla Spółki przychód do opodatkowania?
Czy w przedstawionym stanie faktycznym, Wnioskodawcy będzie przysługiwało prawo do odliczenia kwot podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących zakup towarów i usług w związku ze zrealizowaną inwestycją?
Czy w przypadku pracownika, któremu przyznano samochód służbowy i zobowiązano do parkowania samochodu służbowego w miejscu zamieszkania lub jego okolicy, Wnioskodawca jest zobowiązany do doliczenia do przychodu pracownika ze stosunku pracy wartości dojazdów samochodem służbowym do/z miejsca parkowania, a miejsca wykonywania obowiązków służbowych przez tego pracownika, a w konsekwencji czy Wnioskodawca