Skutki podatkowe w związku z czynnością wniesienia aportem przedsiębiorstwa do spółki.
Skutki podatkowe przekształcenia jednoosobowej działalności gospodarczej Wnioskodawcy w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością
Która spółka (Spółka dzielona, czy Spółka przejmująca) powinna rozpoznać dla celów podatkowych przychód podatkowy z tytułu Świadectw pochodzenia przechodzących w drodze sukcesji do Spółki przejmującej, zarówno tych zapisanych na rachunku EW, a dotyczących ECB do dnia podziału, jak i Świadectw pochodzenia związanych z produkcją energii elektrycznej ECB przed dniem podziału, o których przyznanie EW wystąpi
Która spółka (Spółka dzielona, czy Spółka przejmująca) powinna rozpoznać dla celów podatkowych koszt uzyskania przychodów w związku z obowiązkiem umorzenia nabywanych Świadectw pochodzenia, który powstał w dniu lub po dniu podziału w związku z produkcją energii w ECB w okresie przed dniem podziału.
Czy skorzystanie przez spółkę przekształconą z usług lub otrzymanie dostawy towarów opłaconych w całości przez przekształcanego przedsiębiorcę będzie wiązało się z powstaniem po stronie spółki przychodu z nieodpłatnych świadczeń?
ustalenie, czy Spółka przekształcona może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów, wydatki, które dotyczą usług/towarów zrealizowanych przed przekształceniem na rzecz Wnioskodawcy, albo częściowo zrealizowanych przed przekształceniem i po przekształceniu (koszty występujące na przełomie okresów przekształcenia) oraz odpisy amortyzacyjne od środków trwałych, jeżeli przekształcenie nastąpi w trakcie
czy skorzystanie przez Spółkę przekształconą z usług lub otrzymanie dostawy towarów opłaconych przez Wnioskodawcę nie będzie przychodem z nieodpłatnych świadczeń po stronie Spółki przekształconej
Czy wydatki poniesione przez Spółkę cywilną na przebudowę przedmiotowych budynków stanowią koszty uzyskania przychodów w rozumieniu art. 22 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych potrącalne w dacie ich poniesienia?
Czy Wnioskodawca będzie uprawniony i zobowiązany do wprowadzenia do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych wartości początkowej Środka trwałego w takiej samej wysokości jak w ewidencji Spółki przejmowanej? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)
1. Czy w przypadku cesji praw i obowiązków wynikających z umowy leasingu ocena spełnienia przez umowę warunków określonych w art. 17b ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych winna być dokonywana według stanu na dzień zawierania umowy leasingu z pierwszym korzystającym? 2. Czy Wnioskodawca będzie mógł wykupić przedmiot leasingu po cenie wykupu przewidzianej w umowie leasingu bez deklarowania
Ustalenie wartości początkowej środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych otrzymanych w wyniku podziału oraz obowiązek kontynuowania polityki amortyzacyjnej.
Czy w przypadku wystąpienia przedstawionego zdarzenia przyszłego, tj. skorzystania przez spółkę przekształconą z usług lub otrzymania przez nią dostaw towarów opłaconych w całości przez Wnioskodawcę, po stronie spółki przekształconej powstanie przychód z nieodpłatnych świadczeń?
Czy w uwarunkowaniach zaprezentowanego zdarzenia przyszłego, w związku ze wskazanym wyżej Połączeniem Wnioskodawcy i Spółki Przejmowanej, Wnioskodawca będzie uprawniony i zobowiązany do kontynuowania odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej wartości niematerialnych i prawnych, wynikającej z ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych Spółki Przejmowanej i zaliczania tych
Czy skorzystanie przez SPZOO z usług lub otrzymanie dostawy towarów opłaconych całości lub częściowo (zaliczka) przez Przedsiębiorstwo nie będzie się wiązało z powstaniem przychodu z nieodpłatnych świadczeń po stronie SPZOO? (pytanie oznaczone we wniosku nr 4)
W zakresie rozliczenia w deklaracji dla podatku VAT faktury korygującej zakup energii elektrycznej wystawionej na spadkodawcę przez spadkobiercę kontynuującego działalność gospodarczą.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozliczenia podatkowego przychodów i kosztów w związku z podziałem przez wydzielenie.
Obowiązek złożenia deklaracji VAT-7 oraz zapłaty zobowiązania podatkowego za spadkodawcę kontynuacja dzialalności gospodarczej przez spadkobiercę.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozliczenia podatkowego przychodów i kosztów w związku z podziałem przez wydzielenie.
Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązków małżonka związanych z zakończeniem ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy rejestrującej w przypadku śmierci osoby prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą.
Czy w związku z połączeniem Wnioskodawcy ze Spółką Przejmowaną, Wnioskodawca będzie uprawniony do kontynuowania odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, wynikającej z ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych Spółki Przejmowanej?
Czy w związku z połączeniem Wnioskodawcy ze Spółką Przejmowaną, Wnioskodawca będzie uprawniony do kontynuowania odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, wynikającej z ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych Spółki Przejmowanej?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie amortyzacji środków trwałych stanowiących mienie przekształcanego zakładu budżetowego.
wpływ przekształcenia spółki komandytowo-akcyjnej w spółkę komandytową na amortyzację środków trwałych.
możliwość dokonywania odpisów amortyzacyjnych od prawa ochronnego do znaków towarowych oraz zaliczenia tych odpisów do kosztów podatkowych.