Określenie czy nakłady finansowe poniesione przez Najemcę, a nie zwrócone przez Spółdzielnię stanowią dla Spółdzielni przychód podatkowy z tytułu nieodpłatnych lub częściowo odpłatnych świadczeń.
Ustalenie czy niezamortyzowana część inwestycji w obcym środku trwałym stanowi koszt uzyskania przychodu w przypadku rozwiązania umowy dzierżawy i zaprzestania korzystania z inwestycji przez Spółkę.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego VAT wykazanego na fakturach dotyczących wydatków związanych z budową, podstawowym wyposażeniem oraz bieżącym utrzymaniem budynków mieszkalnych.
Kwestia zwolnienia lub braku zwolnienia z podatku VAT refaktury mediów w lokalach mieszkalnych w budynkach wspólnoty mieszkaniowej i lokalach użytkowych, opodatkowania opłaty za najem pomieszczeń dodatkowych oraz opodatkowania opłaty eksploatacyjnej kalkulowanej w czynsz za najem.
Dotyczy niepodlegania opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług wycofania nieruchomości z Pani działalności gospodarczej i przeznaczenie jej na najem prywatny.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących wydatki ponoszone w ramach realizacji projektu polegającego na tworzeniu miejsc spotkań, rekreacji i integracji dla lokalnej społeczności poprzez modernizację (przebudowę) świetlic wiejskich.
Nie będą dla Wnioskodawcy ukrytymi zyskami lub wydatkami niezwiązaymi z działalnością gospodarczą: 1. płatności z tytułu korzystania z Nieruchomości wynajmowanej od Wspólników na cele działalności medycznej; 2. wynagrodzenie za usługi medyczne świadczone przez Wspólnika na rzecz Spółki; 3. wydatki na Spotkania Biznesowe oraz Wydarzenia Branżowe
Skutki podatkowe wycofania budynków i budowli z majątku wykorzystywanego do prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej do majątku prywatnego i przekazania ich do tzw. najmu prywatnego.
Nieopodatkowanie czynności wycofania Nieruchomości z działalności gospodarczej do majątku prywatnego w celu ich dalszego wynajmu oraz brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w związku z ww. czynnością.
W razie stosowania przez Spółkę Przekształconą opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek, kwoty czynszów wypłacanych Wnioskodawcy przez Spółkę Przekształconą z tytułu opisanych umów najmu Nieruchomości nie będą stanowić w Spółce Przekształconej dochodu, o którym mowa w art. 28m ust. 1 pkt 2 w zw. z art. 28m ust. 3 ustawy o CIT
W zakresie ustalenia, czy art. 28m ust. 1 pkt 2 w zw. z art. 28m ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych powinien być interpretowany w ten sposób, że czynsz najmu lub dzierżawy, który będzie otrzymywany przez Wnioskodawczynię od spółki za korzystanie z opisanych wyżej składników majątku, będzie podlegać opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek jako dochód z tytułu ukrytych zysków.
Brak opodatkowania czynności wycofania z działalności gospodarczej nieruchomości w związku z planowanym rozpoczęciem działalności polegającej na oddawaniu nieruchomości do odpłatnego korzystania oraz braku obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego, który został odliczony w związku z nabywaniem, modernizowaniem, ulepszaniem tych nieruchomości.
Czy w przypadku wyboru przez Wnioskodawcę opodatkowania w formie ryczałtu od dochodów spółek w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, wymienione w opisie sprawy wynagrodzenia na rzecz wspólników za comiesięczne świadczenia w postaci najmu budynku przychodni lekarskiej oraz usług świadczonych na rzecz Wnioskodawcy będą podlegały opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek jako ukryte