Ustalenie, czy wydatki poniesione na projekt architektoniczny oraz położenie powłoki dachowej i zamontowanie podwieszanego sufitu powinny być kwalifikowane jako ulepszenie (modernizacja) środka trwałego i ujęte jako zwiększenie wartości początkowej budynku przyjętej przez Spółkę dla celów amortyzacji podatkowej i potrącane w czasie w ramach odpisów amortyzacyjnych
Niepodleganie opodatkowaniu czynności nieodpłatnego przekazania na rzecz wspólników spółki budynku użytkowego (hali); brak obowiązku dokonania korekty podatku od wydatków remontowo-inwestycyjnych budynku użytkowego (hali) w związku z nieodpłatnym przekazaniem na rzecz wspólników spółki ww. budynku; brak obowiązku zapłaty podatku od towarów i usług w związku z nieodpłatnym przekazaniem na rzecz wspólników
Podatek VAT w zakresie prawa do odliczenia podatku od wydatków związanych z inwestycją.
Prawo do odliczenia podatku VAT w związku z planowaną relaizacją Projektu.
Prawo do odzyskania podatku VAT w związku z planowaną realizacją Projektu.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Wydatki poniesione na remont dachu są uznane za remont i należy je zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w dacie poniesienia na podstawie art. 15 ust. 4d. Wydatki poniesione na ocieplenie elewacji budynku s zostać uznane za ulepszenie środka trwałego, a w konsekwencji za wydatki zwiększające jego wartość początkową.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących wydatki ponoszone w ramach realizacji projektu polegającego na tworzeniu miejsc spotkań, rekreacji i integracji dla lokalnej społeczności poprzez modernizację (przebudowę) świetlic wiejskich.
Dotyczy uznania wykonywanych przez Państwa czynności za świadczenie kompleksowe.
Podatek od towarów i usług w zakresie braku prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją Inwestycji.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT- remont/modernizacja świetlicy.
Zaliczenie wydatków poniesionych na remont i modernizację do wartości początkowej środka trwałego.
Dotyczy miejsca opodatkowania usług modernizacji lub serwisu pieców przemysłowych.
1. Czy w ramach jednej umowy na wykonanie prac inwestycyjnych Spółka postępuje prawidłowo dzieląc wydatki będące kwalifikowane jako modernizacyjne - ulepszeniowe oraz na te będące pracami remontowymi w oparciu o opinię eksperta? 2. Czy dla celów podatkowych Wnioskodawca ma prawo ująć koszty zrealizowanych prac remontowych budynku jednorazowo, w dacie ich poniesienia, mimo rozliczania tych samych kosztów
w zakresie możliwości zaliczenia wskazanych we wniosku wydatków remontowych i modernizacyjnych oraz wydatków na nabycie odrębnych środków trwałych do kosztów podatkowych.
Ustalenie, czy opisane prace stanowią zadania zarówno o charakterze modernizacyjnym, jak i remontowym, a wydatki na opisane prace o charakterze remontowym stanowią koszt uzyskania przychodu jednorazowo, tj. w dacie ich poniesienia
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki poniesione na realizację zadania inwestycyjnego.
Brak prawa do odliczenia i zwrotu podatku naliczonego w zw. z realizacją projektu.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku zbudową i z bieżącym utrzymaniem sieci kanalizacji sanitarnej i modernizacją oczyszczalni ścieków.
Brak możliwości odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących wykonanie zadania.
W zakresie braku prawa do odliczenia podatku VAT wynikającego z faktur VAT dokumentujących wydatki na realizację projektu – utworzenie świetlicy wiejskiej.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu.