W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania umowy sprzedaży lokalu mieszkalnego nabytego w zamian za składniki majątku osobistego – środki pieniężne pochodziły z darowizny od mamy Wnioskodawczyni, które weszły do majątku osobistego Wnioskodawczyni.
Podatek od towarów i usług w zakresie: - brak opodatkowania czynności wycofania w roku 2023 z działalności gospodarczej środków trwałych do majątku prywatnego; - brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w związku z przekazaniem w roku 2023 środków trwałych do majątku prywatnego.
Brak opodatkowania podatkiem VAT czynności wycofania z działalności gospodarczej Nieruchomości zabudowanej wraz z wyposażeniem i przekazania jej do majątku prywatnego oraz braku obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego.
Skoro czynność nieodpłatnego przeniesienia przez Spółkę udziałów we współwłasności samochodu osobowego na Państwa rzecz jako wspólników będzie umową nienazwaną, to wskazane nabycie nie będzie podlegało ustawie o podatku od spadków i darowizn.
Brak opodatkowania podatkiem VAT czynności wycofania z działalności gospodarczej Nieruchomości do Pana majątku prywatnego w związku z przeznaczeniem jej na najem prywatny oraz braku obowiązku korekty podatku VAT naliczonego.
Skutki podatkowe wycofania lokalu użytkowego z majątku wykorzystywanego do prowadzenia działalności gospodarczej do majątku osobistego.
Opodatkowania podatkiem VAT przekazania aktem notarialnym lub uchwałą przeniesienia własności nieruchomości na właścicieli spółki.
Zwolnienie od podatku wycofania środka trwałego (działki nr 1 zabudowanej budynkami rekreacji indywidualnej) z działalności gospodarczej do majątku osobistego, zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy oraz konieczność dokonania korekty odliczonego podatku naliczonego od wydatków poniesionych na wytworzenie ww. środka trwałego.
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT dla nieodpłatnego przekazania budynku do majątku osobistego wspólników oraz brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w związku z wycofaniem budynku z działalności gospodarczej.
Nieuznanie Wnioskodawczyni za podatnika podatku VAT w związku z planowaną dostawą działek gruntowych po uprzednim ich wycofaniu i rozliczeniu z działalności gospodarczej
określenie przychodu w związku z uregulowaniem zobowiązania z tytułu umorzenia udziałów przez wykonanie świadczenia niepieniężnego w postaci przekazania do majątku osobistego Wspólnika Lokalu mieszkalnego
Czy Wnioskodawczyni nie będzie musiała płacić podatku od spadków i darowizn od połowy darowizny z majątku wspólnego (50.000 zł), tak jakby za darowiznę od szwagra, ze względu na wspólność majątkową występującą pomiędzy siostrą Wnioskodawczyni a jej mężem?
Czy w myśl przepisów podatkowych w związku z przekazaniem środków pieniężnych w wyżej opisanej sytuacji powstała darowizna i podlega ona zgłoszeniu do US? Wnioskodawca wskazał, że przedmiotem pytania są środki, które żona Wnioskodawcy otrzymała ze sprzedaży mieszkania otrzymanego od swojej matki do majątku odrębnego i następnie przeznaczyła je na zakup domu wchodzącego w skład majątku wspólnego małżonków
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie powstania dochodu z niezrealizowanych zysków (Exit Tax) środki pieniężne uzyskane z dział. Gosp. przeznaczone na zakup diamentu
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie powstania dochodu z niezrealizowanych zysków (Exit Tax) środki pieniężne uzyskane z dział. gosp. przeznaczone na zakup nieruchomości w Wietnamie
Sprzedaż samochodu osobowego, wykupionego po zakończeniu umowy leasingu na cele osobiste nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia po śmierci małżonki nieruchomości, nabytej pierwotnie częściowo do majątku wspólnego małżonków, a częściowo do majątków odrębnych określenie momentu nabycia nieruchomości.
Czy w związku z planowaną sprzedażą swoich udziałów w nieruchomości, ich zbycie jest źródłem przychodu, zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Planowana sprzedaż będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, ponieważ nie będzie stanowiła przysługującego Wnioskodawcy rozporządzania majątkiem osobistym.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania wycofania środka trwałego z działalności.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności przekazania składników majątkowych z prowadzonej działalności gospodarczej na cele osobiste oraz w zakresie opodatkowania czynności dalszej odsprzedaży składników majątkowych przekazanych na cele osobiste.
Wycofanie do majątku prywatnego całego przedsiębiorstwa osoby fizycznej, a następnie sprzedaż tego majątku poza prowadzoną działalnością gospodarczą innemu podmiotowi opodatkowanie i dokumentowanie transakcji.
Przychód z tytułu nieodpłatnego świadczenia, wynikający ze sfinansowania zawartej umowy sprzedaży nieruchomości w całości przez męża Wnioskodawczyni, a więc osoby zaliczonej do I grupy podatkowej w rozumieniu przepisów o podatku od spadków i darowizn, podlega zwolnieniu od opodatkowania podatkiem dochodowym na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 125 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.