Dotyczy skutków podatkowych otrzymania środków pieniężnych w postaci zwrotu przysługującej Panu równowartości udziału w wierzytelności Spółki.
opodatkowanie otrzymanych w wyniku rozwiązania spółki komandytowej pożyczek, obligacji i weksli i skutków podatkowych zbycia obligacji lub weksli otrzymanych w wyniku rozwiązania spółki komandytowej
Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym wygaśnięcie zobowiązania Wnioskodawcy wobec Spółki poprzez konfuzję następującą w wyniku nabycia wierzytelności wobec Wnioskodawcy w ramach rozwiązania Spółki spowoduje powstanie przychodu podlegającego opodatkowaniu na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych po stronie Wnioskodawcy?
Czy na moment rozwiązania Spółki jawnej (po przeprowadzeniu likwidacji albo bez przeprowadzenia postępowania likwidacyjnego) po stronie Wnioskodawcy powstanie jakikolwiek przychód (dochód) podatkowy w związku z otrzymaniem majątku likwidacyjnego, tj. (w szczególności środków pieniężnych lub innych praw majątkowych (np. udziałów/akcji w innych spółkach)?
Czy otrzymanie przez Wnioskodawcę, jako wspólnika Spółki osobowej, środków pieniężnych z tytułu zakończenia działalności Spółki osobowej poprzez jej rozwiązanie bez przeprowadzenia procedury likwidacji, będzie skutkowało powstaniem po stronie Wnioskodawcy przychodu podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy likwidacja Spółki osobowej, skutkująca konfuzją Wierzytelności Spółki osobowej i zobowiązań Wnioskodawcy z tytułu Wierzytelności nie spowoduje u Wnioskodawcy powstania przychodu podlegającego opodatkowaniu?
Czy otrzymane przez Wnioskodawcę w wyniku likwidacji/rozwiązania. Spółki Osobowej inne składniki majątku, w tym udziały lub akcje w spółkach kapitałowych, będą stanowić dla Wnioskodawcy przychód podatkowy w rozumieniu Ustawy o PDOF?
Skutki podatkowe otrzymania środków pieniężnych w związku z rozwiązaniem lub likwidacją spółki jawnej
skutki podatkowe spłaty przez dłuznika całości lub części wierzytelności pozyczkowej otrzymanej przez Wnioskodawcę w ramach majątku polikwidacyjnego spólki osobowej
Czy i w jakiej wysokości środki pieniężne otrzymane w wyniku rozwiązania/likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA stanowią dla Wnioskodawcy przychód podatkowy na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w sytuacji gdy na moment rozwiązania/likwidacji w spółce jawnej będą zgromadzone zyski wypracowane w czasie funkcjonowania spółki w formie SKA?
Czy i w jakiej wysokości środki pieniężne otrzymane w wyniku rozwiązania/likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA stanowią dla Wnioskodawcy przychód podatkowy na gruncie ustawy o PIT, w sytuacji gdy na moment rozwiązania/likwidacji w spółce jawnej będą zgromadzone zyski wypracowane w czasie funkcjonowania spółki w formie SKA? Czy i w jakiej wysokości otrzymanie Aktywów w wyniku rozwiązania
Czy otrzymane w wyniku rozwiązania/likwidacji Spółki jawnej środki pieniężne stanowić będą dla Wnioskodawcy przychód podatkowy w rozumieniu przepisów ustawy o PIT? Czy otrzymane w wyniku rozwiązania/likwidacji Spółki jawnej Aktywa (inne niż obligacje i pożyczki) stanowić będą dla Wnioskodawcy przychód podatkowy w rozumieniu przepisów ustawy o PIT?
w zakresie skutków podatkowych otrzymania środków pieniężnych z tytułu likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia spółki z o.o.
Czy otrzymanie przez Wnioskodawczynię, jako wspólnika spółki komandytowej, środków pieniężnych po rozwiązaniu takiej spółki bez przeprowadzania likwidacji, w związku z brzmieniem art. 14 ust. 3 pkt 10 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, nie będzie stanowiło dla Niej przychodu na płaszczyźnie podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawczyni, zgodnie z którym, w przypadku spłaty przez osoby trzecie pożyczek udzielonych przez SpJ na rzecz Wnioskodawczyni, która nabyła wierzytelności z tytułu tych pożyczek w wyniku likwidacji SpJ, Wnioskodawczyni zobowiązana będzie do rozpoznania przychodu wyłącznie w zakresie odsetek uiszczonych przez dłużnika? .
1) Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że przekształcenie Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Spółkę jawną jest czynnością neutralną podatkowo, nie powodującą na gruncie podatku dochodowego od osób fizycznych, powstania u Wnioskodawcy dochodu (przychodu) z tytułu udziału w zyskach osób prawnych, w sytuacji w której w spółce przekształcanej (Spółce z ograniczoną odpowiedzialnością) w
Czy otrzymane w wyniku likwidacji Spółki jawnej środki pieniężne stanowić będą dla Wnioskodawcy przychód podatkowy w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?2)Czy otrzymane w wyniku likwidacji Spółki jawnej inne składniki majątku stanowić będą dla Wnioskodawcy przychód podatkowy w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy otrzymane w wyniku likwidacji Spółki jawnej środki pieniężne stanowić będą dla Wnioskodawcy przychód podatkowy w rozumieniu przepisów ustawy o PIT?Czy otrzymane w wyniku likwidacji Spółki jawnej inne składniki majątku stanowić będą dla Wnioskodawcy przychód podatkowy w rozumieniu przepisów ustawy o PIT?
Dot. skutków podatkowych nabycia przez wspólnika spółki osobowej innych niż środki pieniężne składników majątku tej spółki w związku z przeprowadzeniem procesu likwidacji spółki osobowej.
W zakresie sposobu ustalenia wartości początkowej samochodu, otrzymanego po likwidacji spółki cywilnej oraz sposobu jego amortyzacji.
Obowiązek sporządzenia remanentu likwidacyjnego w przypadku śmierci wspólnika dwuosobowej spółki cywilnej i opodatkowania towarów objętych spisem z natury.
Czy w przypadku likwidacji spółki cywilnej podlega opodatkowaniu podatkiem VAT wydanie wspólnikom środków trwałych (samochodów osobowych) dokonane po likwidacji tejże spółki?
Czy istnieje możliwość wniesienia w formie wkładu lub aportu przez wspólników zlikwidowanej spółki cywilnej towarów, materiałów, składników majątku objętych remanentem likwidacyjnym, a także środków trwałych do nowo powstałego lub istniejącego przedsiębiorstwa prowadzonego przez jednego z małżonków oraz czy od remanentu likwidacyjnego należy odprowadzić podatek od towarów i usług
Podatnik zwraca się z zapytaniem czy zakupiona nieruchomość, w związku z likwidacją spółki, podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.Zdaniem Pytającego, skoro nieruchomość nie jest przedmiotem dalszej sprzedaży, tylko pozostaje w majątku Pytającego, nie podlega opodatkowaniu