PIT - w zakresie opodatkowania świadczeń wypłacanych ekspertom mających miejsce zamieszkania w Polsce.
Czy spodziewany zwrot od ubezpieczyciela wydatków związanych z wykonaniem prawomocnego wyroku (wypłata zadośćuczynienia, odszkodowania, odsetek z nimi związanych, kosztów sądowych) stanowi przychód w momencie otrzymania w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy wypłacone na podstawie prawomocnego wyroku kwoty zadośćuczynienia, odszkodowania, odsetek z nimi związanych oraz zwrotu kosztów sądowych na rzecz powoda (pacjenta) oraz kosztów sądowych na rzecz Skarbu Państwa (sądu) można traktować jako koszty uzyskania przychodu w momencie ich poniesienia w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)
zwolnienie od podatku usług medycznych świadczonych przez podmiot leczniczy poprzez łącza internetowe na rzecz indywidualnych pacjentów - brak
Zwolnienie od podatku usług masażu klasycznego świadczonych przez Spółkę, a wykonywanych przez pracowników posiadających kwalifikacje niezbędne do wykonywania zawodów medycznych w charakterze masażysta.
Czy spółka cywilna dwóch przedsiębiorców korzystających jako przedsiębiorcy samodzielni ze zwolnienia od podatku VAT ze względu na rodzaj prowadzonej działalności na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy o podatku od towarów i usług, może również korzystać ze zwolnienia od podatku VAT?
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości skorzystania ze zwolnienia od podatku z tytułu świadczenia usług.
Czy w przedstawionym stanie faktycznym powstaje po stronie pracownika przychód z tytułu wykupionej polisy na czas służbowej podróży zagranicznej?
Opodatkowanie polisy ubezpieczeniowej opłacanej przez pracodawcę pracownikom wyjeżdżającym w zagraniczną podróż służbową.
Podaek od towarów i usług w zakresie opodatkowania świadczonych usług perfuzyjnych wraz z dostawą towarów.
Czy ponoszona przez pracodawcę kwota składek z tytułu ubezpieczenia pracowników w zakresie kosztów leczenia, następstw nieszczęśliwych wypadków, odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym oraz bagażu w związku z odbywaną zagraniczną podróżą służbową stanowi przychód dla pracownika w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? W przypadku odpowiedzi twierdzącej, wnioskodawca prosimy
Czy zwrot kosztów leczenia oraz wypłaty tzw. rent wyrównawczych oraz zadośćuczynienia, będące następstwem wypadków przy pracy, stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodów o charakterze pośrednim?
Czy w przedstawionym stanie faktycznym powstaje po stronie pracownika przychód z tytułu wykupionej polisy na czas służbowej podróży zagranicznej?
Czy zwrot kosztów leczenia oraz wypłaty tzw. rent wyrównawczych oraz zadośćuczynienia, będące następstwem wypadków przy pracy, stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodów o charakterze pośrednim?
Czy składka roczna na ubezpieczenie kierowców wykonujących zagraniczne podróże służbowe ustalana od jednej osoby stanowi przychód każdego pracownika - kierowcy z tytułu stosunku pracy określony w art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a tym samym czy podlega ona opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych i zakład pracy jako płatnik powinien od tych składek pobierać
Czy koszt usług medycznych opłacanych na rzecz pracowników przez pracodawcę w formie ryczałtu skutkuje powstaniem obowiązku podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych u tych pracowników?