Interpretacja
08.08.2024 Podatki

Spółka może zaliczyć skradzione na środki pieniężne do kosztów uzyskania przychodów

Interpretacja
01.06.2023 Podatki

1. Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego poniesione przez Wnioskodawcę straty środków pieniężnych powstałe w związku z kradzieżą środków pieniężnych z rachunku bankowego stanowią koszty uzyskania przychodu Spółki, o których mowa w art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2. Jeśli tak to w jakiej dacie spółka powinna ująć tę stratę w rachunku podatkowym? W dacie zaistnienia

Interpretacja
04.01.2023 Podatki

Możliwość zaliczenia straty w środkach pieniężnych i prowizji za sprzedaż do kosztów uzyskania przychodów.

Interpretacja
21.04.2022 Podatki

Skutki podatkowe zwróconych przez Bank środków pieniężnych, które zostały Pani skradzione z rachunku bankowego.

Interpretacja
07.12.2021 Podatki

• czy strata powstała w związku z utratą towaru opisaną w stanie faktycznym może zostać zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych zaliczona jako koszt uzyskania przychodów, • czy Spółka powinna zaliczyć wskazaną stratę do kosztów uzyskania przychodów w 2021 r., tj. w roku podatkowym, w którym otrzymała postanowienie o umorzeniu śledztwa i które także w ww. roku

Interpretacja
13.05.2019 Podatki

Reasumując mając na uwadze całokształt okoliczności przedstawionych we wniosku oraz obowiązujące przepisy prawa należy stwierdzić, że Wnioskodawca nie może zaliczyć poniesionej straty środków pieniężnych powstałej w związku z kradzieżą z konta firmowego do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności.

Interpretacja
12.02.2019 Podatki

Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów strat Spółki w środkach obrotowych (środki pieniężne) powstałych w związku z kradzieżą dokonaną przez Pracownika zarówno w wysokości zasądzonej w wyroku jak i w wysokości faktycznie skradzionych środków oraz możliwości rozpoznania przychodu w przypadku ewentualnej spłaty należności przez ww. Pracownika.

Interpretacja
10.01.2019 Podatki

Straty w środkach obrotowych (środki pieniężne), powstałe w wyniku kradzieży dokonanej przez pracownika, nie stanowią dla Wnioskodawcy kosztów uzyskania przychodu.

Artykuł

W wyroku z 11 lipca 2018 r. (II PK 175/17) Sąd Najwyższy uznał, że pracownikowi, który podlega ochronie w czasie obniżonego wymiaru czasu pracy w związku z prawem do urlopu wychowawczego, nie przysługuje wynagrodzenie za cały okres pozostawania bez pracy w razie bezzasadnego rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia. W takim przypadku pracownik ma prawo maksymalnie do 3-miesięcznego wynagrodzenia

Interpretacja
03.09.2018 Podatki

Czy spadkobiercy mają obowiązek, a jeśli tak to w jakiej wysokości uiścić podatek od spadku po spadkodawczyni od kwot, które zostały skradzione z jej rachunku bankowego zanim objęli oni spadek w posiadanie?

Interpretacja
17.01.2018 Podatki

w zakresie zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT czynności sprzedaży wirtualnych jednostek waluty

Interpretacja
26.10.2017 Podatki

W sytuacji gdy postępowanie jest prowadzone przez organy ścigania i nie zostało jeszcze zakończone, strata nie będzie mogła stanowić dla Wnioskodawcy kosztu uzyskania przychodów. Nie ma ona bowiem charakteru wydatku definitywnego, którego z całą pewnością Spółka nie odzyska. Zatem stanowisko Wnioskodawcy, w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów straty powstałej w środkach obrotowych

Interpretacja
01.09.2017 Podatki

Czy Wnioskodawca może stratę środków obrotowych (tj. towaru handlowego w działalności kantorowej) uznać na mocy art. 22 ust. 1 jako koszty uzyskania przychodów?

Interpretacja
25.08.2017 Podatki

Czy w opisanym stanie faktycznym wypłacone z polisy ubezpieczeniowej odszkodowanie za skradziony pojazd samochodowy korzysta ze zwolnienia przedmiotowego, określonego w art. 21 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a tym samym jest wolne od podatku dochodowego?

Interpretacja
11.05.2017 Podatki

Czy poniesione przez Wnioskodawcę straty powstałe w związku z kradzieżą środków pieniężnych z rachunku bankowego Wnioskodawcy, wskutek nielegalnych działań nieznanej osoby (osób) w USA i Czechach stanowią koszty uzyskania przychodu.

Interpretacja
09.05.2017 Podatki

w zakresie możliwości zaliczenia straty w środkach obrotowych do kosztów uzyskania przychodów

Interpretacja
30.05.2016 Podatki

Czy zatem należy skorygować koszty na minus (w odpowiednich okresach) o wysokość dokonanych odpisów amortyzacyjnych, gdyż żadne odpisy nie były dokonywane, skoro samochód nie był własnością podatniczki?

Interpretacja
30.05.2016 Podatki

Czy zatem należy skorygować koszty na minus (w odpowiednich okresach) o wysokość dokonanych odpisów amortyzacyjnych, gdyż żadne odpisy nie były dokonywane, skoro samochód nie był własnością podatniczki?

Interpretacja
27.04.2016 Podatki

Czy Wnioskodawca jest uprawniony do zaliczenia straty, spowodowanej przez wpłatę na konto wskazane przez oszusta, do kosztów uzyskania przychodów na dzień otrzymania postanowienia o umorzeniu śledztwa?

Artykuł
17.04.2016 Podatki

Przestępstwa w postaci kradzieży i oszustwa dokonane na szkodę przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą niestety się zdarzają. Poszkodowany przedsiębiorca, który poniósł w ten sposób stratę, jest zainteresowany tym, aby od utraconego składnika majątku nie płacić jeszcze podatków i za pomocą przepisów podatkowych choć częściowo zrekompensować sobie szkodę. Wiele zależy od tego, czy dokładając

Interpretacja
22.02.2016 Podatki

Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów straty z tytułu kradzieży środków obrotowych.

Poprzednia Następna