Obowiązki płatnika w zakresie uiszczania zaległości z tytułu zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych za lata 2018-2020, w wysokości różnicy między zaliczkami obliczonymi od dochodów Pracownika według zasad przewidzianych dla dochodów ze stosunku pracy a rzeczywiście pobranymi zaliczkami, wraz z odsetkami za zwłokę.
Skapitalizowane odsetki stanowią koszt uzyskania przychodów w dacie kapitalizacji zatem Spółka jest uprawniona do korekty zeznania podatkowego za lata 2017-2022 i uwzględnienia skapitalizowanych odsetek w kosztach uzyskania przychodów. Naliczone odsetki stanowią koszt wytworzenia środka trwałego
Korekta zeznania rocznego w związku ze zwrotem nienależnie pobranego świadczenia.
Odpłatne zbycie gruntu leśnego nabytego częściowo w drodze spadku i częściowo w nieodpłatnym dziale spadku oraz możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego z art. 21 ust. 1 pkt 131 z zakupem działki budowlanej i korekta zeznania.
Moment rozpoznania przychodu z tytułu wypłaty zaległych świadczeń z ZUS oraz możliwość dokonania korekty zeznań podatkowych.
opodatkowanie wypłaty zaległych świadczeń z ZUS oraz możliwość dokonania korekty zeznań podatkowych
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, że kwota 19.150.000 PLN, którą zamierza zapłacić B. na rzecz Spółki, a którą to wartość Spółka uwzględniła w korekcie zeznania podatkowego CIT-8 za 2005 r. jako przychód podatkowy nie będzie stanowiła dodatkowego przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w momencie otrzymania przez Spółkę środków pieniężnych?
Czy środki finansowe pochodzące z Europejskiego Funduszu Społecznego podlegają opodatkowaniu, skoro jest to bezzwrotna pomoc Unii Europejskiej dla krajów rozwijających się?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych umorzenia odsetek od pożyczki.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych umorzenia odsetek od pożyczek.
Opodatkowanie odpłatnego wynajmu infrastruktury wodno-kanalizacyjnej.
Odliczenie podatku naliczonego związanego z bieżącą eksploatacją ww. infrastruktury.
Czy osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów kwotę uiszczonych przez nią odsetek od kredytu hipotecznego na zakup lokalu niemieszkalnego do celów prowadzenia działalności gospodarczej (przeznaczenie lokalu zostało wyraźnie określone w akcie notarialnym), w przypadku gdy kredyt został zaciągnięty przez tę osobę wspólnie z małżonkiem w ramach wspólności
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, że kwota 19.150.000 PLN, którą zamierza zapłacić S. na rzecz Spółki, a którą to wartość Spółka uwzględniła w korekcie zeznania podatkowego CIT-8 za 2005 r. jako przychód podatkowy nie będzie stanowiła dodatkowego przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w momencie otrzymania przez Spółkę środków pieniężnych?
Czy w przypadku nieotrzymania od Kontrahenta zapłaty na rachunek bankowy za towar w ciągu 60 dni od momentu przekazania towaru, Spółka powinna wykazać VAT należny w deklaracji za okres bieżący? Czy w przypadku otrzymania zapłaty za towar w terminie późniejszym, Spółce będzie przysługiwało prawo do skorygowania VAT należnego w deklaracji za okres bieżący? (korekta podatku VAT należnego z tytułu dostawy
Czy do dostawy Pojazdów będących towarami handlowymi nie będzie stosować się zwolnienia z VAT, uregulowanego w § 12 ust. 1 pkt 5 rozporządzenia?
1. Prawo do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu, prawo do skorygowania deklaracji VAT-7 oraz możliwość zwrotu podatku naliczonego. 2. Czy faktury powinna wystawiać Gmina czy Urząd Gminy?
ocena prawidłowości dokonanej korekty odpisów amortyzacyjnych, które zostały błędnie obliczone na podstawie zawyżonej wartości początkowej środka trwałego
Czy środki finansowe pochodzące z Europejskiego Funduszu Społecznego podlegają opodatkowaniu, skoro jest to bezzwrotna pomoc Unii Europejskiej dla krajów rozwijających się?
Czy środki pomocowe otrzymane z Funduszu Spójności korzystają ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy w związku z zaistniałą sytuacją, spowodowaną interpretacją Izby Skarbowej, Wnioskodawca może skorygować zeznanie podatkowe za lata 2006-2007 i odzyskać nadpłaconą różnicę pomiędzy 10% a 19% stawką podatkową?
Czy wypłacane premie winny być opodatkowane? Czy stosowane przez firmę Wnioskodawcy premie pieniężne podlegają przepisom o VAT? Jakim dokumentem należy rozliczać tego typu premie? Czy wypłacana premia stanowi rodzaj wynagrodzenia za świadczone usługi? Czy Wnioskodawca powinien dokonać korekt stosowanych rozliczeń /noty zamienić na faktury VAT/ oraz korekt deklaracji VAT za okres rozliczeniowy począwszy