W zakresie skutków podatkowych darowizny środków pieniężnych wpłaconych na konto osoby trzeciej dokonanej w ramach wykonania zobowiązania z tytułu zakupu mieszkania.
W zakresie skutków podatkowych wpłat środków pieniężnych na wspólne konto bankowe.
Skutki podatkowe darowizny środków pieniężnych od rodziców przekazanych bezpośrednio na konto sprzedającego lokal mieszkalny.
Skutki podatkowe darowizny środków pieniężnych od rodziców przekazanych bezpośrednio na konto sprzedającego.
Skutki podatkowe otrzymania od rodziców darowizny w gotówce i jej wpłaty na konto.
Skutki podatkowe darowizny środków pieniężnych od matki przekazanych bezpośrednio na konto sprzedającego.
Skutki podatkowe wpłaty środków z darowizny na konto bankowe obdarowanego zawierająca błędne oznaczenie darującego.
W zakresie skutków podatkowych nabycia środków pieniężnych tytułem darowizny od córki.
Darowizna środków pieniężnych od siostry, przelanych z konta kupującego.
W zakresie skutków podatkowych darowizny od matki przekazanej bezpośrednio na konto osoby trzeciej.
W zakresie skutków podatkowych otrzymywania od Pana ówczesnej partnerki – obecnie Pana żony, przelewów środków pieniężnych na Pana konto rozliczeniowe celem wspólnego oszczędzania przed zawarciem związku małżeńskiego.
1. Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego poniesione przez Wnioskodawcę straty środków pieniężnych powstałe w związku z kradzieżą środków pieniężnych z rachunku bankowego stanowią koszty uzyskania przychodu Spółki, o których mowa w art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2. Jeśli tak to w jakiej dacie spółka powinna ująć tę stratę w rachunku podatkowym? W dacie zaistnienia
W zakresie skutków podatkowych darowizn od matki przekazanych bezpośrednio na konto sprzedającego.
Czasowe przechowywanie przez Spółkę Środków do dalszej dystrybucji nie generuje po stronie Spółki przychodu w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 2
Wpływające na rachunek Spółki lub specjalnie otwarte w tym celu przez Spółkę subkonto, Środki do dalszej dystrybucji nie stanowią po stronie Spółki przychodu w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 1
Uzyskane przez Wspólnotę Mieszkaniową od jej członków wpływy w postaci zaliczek na koszty utrzymania infrastruktury działek drogowych, podlegają zwolnieniu z podatku dochodowego od osób prawnych, o ile rzeczywiście zostaną przeznaczone na cele związane z utrzymaniem istniejących zasobów mieszkaniowych.
Czy w celu wyceny dochodu powstałego w wyniku zamknięcia pozycji - odpłatnej sprzedaży danego waloru - będącego podstawą opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych należy przyjmować kurs średni Narodowego Banku Polskiego w odniesieniu do kursu wymiany zastosowanego przez bank inwestycyjny zarówno przy nabyciu instrumentów, jak i w momencie ich sprzedaży?
w zakresie sposobu ustalenia dochodu z tytułu zwrotu całkowitego środków zgromadzonych na indywidualnym koncie emerytalnym (IKE)