W zakresie ustalenia, czy w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 15 lutego 1992 roku o podatku dochodowym od osób prawnych, w tej części w której Budynki Kontenerowe zostały już w całości zdemontowane, a kontenery wyodrębnione z tej rozbiórki nadal będą wykorzystywane przez Wnioskodawcę w dalszej działalności gospodarczej, to czy do podatkowych kosztów uzyskania przychodów (w momencie demontażu Budynków
w zakresie określenia miejsca świadczenia usługi terminalowej oraz sposobu jej dokumentowania
1) W jaki sposób należy kwalifikować na gruncie u.p.t.u. dokonywane przez Wnioskodawcę prace w wariancie I, w opisie zdarzenia przyszłego, na rzecz kontrahenta zagranicznego? Czy prace te będą stanowiły dostawę towarów wraz z montażem, czy też świadczenie usług? 2) Jakie będzie miejsce świadczenia transakcji realizowanej na warunkach przedstawionych w opisie zdarzenia przyszłego, w ramach wariantu
Stawka podatku dla sprzedaży dodatkowych worków do selektywnego gromadzenia odpadów komunalnych oraz dla usługi dzierżawy pojemników i kontenerów do gromadzenia odpadów komunalnych.
Czy Spółka ma obowiązek pobrać i odprowadzić podatek u źródła w Polsce z tytułu użytkowanych przez Nią wskazanych w stanie faktycznym przedmiotów?
Czy Spółka ma obowiązek pobrać i odprowadzić podatek u źródła w Polsce z tytułu użytkowanych przez Nią wskazanych w stanie faktycznym przedmiotów?
Czy Spółka ma obowiązek pobrać i odprowadzić podatek u źródła w Polsce z tytułu użytkowanych przez Nią wskazanych w stanie faktycznym przedmiotów?
1. Czy transakcje zakupu kontenerów przez Spółkę X od Spółki Y należy potraktować jako wewnatrzwspólnotowe nabycie towarów? 2. Czy podmiotem zobowiązanym do rozliczenia transakcji będzie Spółka X?
Podatek od towarów i usług w zakresie miejsca świadczenia oraz rozliczenia importu usług.
Czy nakłady poniesione przez Spółkę na rozbiórkę Szkoły i przywrócenie terenu do stanu pierwotnego, w tym te odpowiadające Elementom nr 11 i 12 wynagrodzenia Podwykonawcy, jako koszty podatkowe bezpośrednio związane z uzyskaniem przychodów, będą potrącalne przez Spółkę zgodnie z art. 15 ust. 4, 4b i 4c ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
kwalifikacja podatkowa nieumorzonej wartości zlikwidowanego środka trwałego , wpływ ceny nabycia kornerów na wartość początkową nowych środków trwałych ,brak obowiązku stosowania przy amortyzacji nowych środków trwałych stawek i sposobu amortyzacji uprzednio przyjętego dla Szkoły
Czy w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym od osób prawnych Szkoła wraz z elementami towarzyszącymi (tj. przyłączami, ogrodzeniem, itd.) będzie środkiem trwałym Spółki?
Czy wartością początkową Szkoły będzie koszt jej wytworzenia odpowiadający wysokości wynagrodzenia należnego Podwykonawcy z tytułu wzniesienia Szkoły i przeniesienia na Spółkę prawa do jej własności określonego w odniesieniu do Elementów nr 1-10?
W zakresie prawidłowości opodatkowania opłat z tytułu przetrzymywania kontenerów w porcie i poza portem.
W związku z faktem, że usługi w zakresie gromadzenia i wywozu odpadów mieszczą się w grupie PKD 90.02.Z, to czy przy dzierżawie pojemników i kontenerów należy zastosować stawkę 7%?
Czy świadczenie usługi przewozu opakowań na trasie z Norwegii do Polski należy uznać za usługę transportu międzynarodowego - import towarów, do której stosuje się stawkę VAT 0%, na podstawie art. 83 ust. 1 i 2, a w przypadku braku dokumentów, o których mowa w art. 83 ust. 5 pkt 2 zastosować stawkę 22%?
Stawka na usługi dzierżawy pojemników i kontenerów do gromadzenia odpadów PKWiU 90.00.2
Usługi rozformowania kontenera podlegają opodatkowaniu stawką podstawową.
Świadczenie usług w zakresie przetrzymywania i odstawienia kontenerów, które mają związek z transportem międzynarodowym (są elementem usługi spedycji międzynarodowej) podlegają opodatkowaniu 0% stawką na podstawie art. 83 ust. 3 pkt 3 ustawy, pod warunkiem posiadania dokumentów, o których mowa w art. 83 ust. 5 ustawy.
Czy słusznie naliczana jest 22% stawka VAT za składowanie kontenera w porcie morskim?