Czy wskutek pełnienia przez Prezesa Zarządu Wnioskodawcy swojej funkcji bez wynagrodzenia, po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód z tytułu nieodpłatnego świadczenia w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Podjęcie uchwały przez wspólników spółki komandytowej o wypłacie zysków z lat ubiegłych w odroczonym terminie, nie należy traktować jak nieodpłatne świadczenie udzielone na rzecz spółki osobowej - w związku tym, po stronie Wnioskodawcy (jako wspólniku tej spółki) nie powstanie przysporzenie majątkowe.
Czy w opisanym stanie sprawy, w związku z sukcesją dopłat i ich zwrotem po przekształceniu Spółki Z w spółkę akcyjną - w okresie od 01 stycznia 2019 r. do dnia zwrotu dopłat przez Spółkę Z - podatnik PGK zobowiązany jest do rozpoznania przychodów/dochodów podlegających opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Braku powstania przychodu z tytułu nieodpłatnych świadczeń w związku ze zmianą uchwały dot. podziału zysku.
Czy w opisanym stanie sprawy, w związku z sukcesją dopłat i ich zwrotem po przekształceniu Z w spółkę akcyjną - w okresie od 1 stycznia 2016 r. do dnia zwrotu dopłat przez Z - podatnik PGK Y zobowiązany jest do rozpoznania przychodów/dochodów podlegających opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych? (stan faktyczny)
Czy w opisanym stanie sprawy, w związku z sukcesją dopłat i ich zwrotem po przekształceniu Z w spółkę akcyjną - w okresie od 1 stycznia 2016 r. do dnia zwrotu dopłat przez Z - podatnik PGK Y zobowiązany jest do rozpoznania przychodów/dochodów podlegających opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych? (zdarzenie przyszłe)
Czy w okresie korzystania z dopłat Wnioskodawca powinien wykazywać przychód z tytułu nieodpłatnych świadczeń, jak co do zasady w przypadku otrzymania nieoprocentowanej pożyczki - na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy dopłaty otrzymane przez Wnioskodawcę będą stanowiły dla niego przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy w związku z sukcesją dopłat po przekształceniu Wnioskodawcy ze spółki z o.o. w spółkę akcyjną, dopłaty te powinny zostać zaliczone przez niego do przychodów podlegających opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych oraz ustalenia, czy w związku z sukcesją dopłat po przekształceniu Wnioskodawcy ze spółki z o.o. w spółkę akcyjną, Wnioskodawca
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia przychodów/dochodów podlegających opodatkowaniu podatkiem dochodowym.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym w związku nieodpłatnym nabyciem przez PolCo udziałów posiadanych przez innego udziałowca PolCo w celu ich umorzenia po stronie Wnioskodawcy jako jednego z udziałowców pozostających w PolCo nie powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym w związku nieodpłatnym nabyciem przez PolCo udziałów posiadanych przez innego udziałowca PolCo w celu ich umorzenia po stronie Wnioskodawcy jako jednego z udziałowców pozostających w PolCo nie powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie przychodu podatkowego, kosztów uzyskania przychodów.
w zakresie opodatkowania czynności przekazania majątku Spółki w toku postępowania likwidacyjnego
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności przekazania majątku Spółki w toku postępowania likwidacyjnego oraz sporządzenia remanentu likwidacyjnego.
Czy wypłata dywidendy zgodnie z uchwałą zgromadzenia wspólników, na mocy której następuje podział zysku wynikającego z rocznego sprawozdania finansowego (tj. w ratach, do dnia wskazanego w uchwale), skutkuje dla Spółki koniecznością rozpoznania przychodu z tytułu nieodpłatnego świadczenia, w rozumieniu art. 12 ust. l pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t. j.
Dotyczy możliwości powstania podatkowych różnic kursowych w związku z podziałem masy majątkowej likwidowanej spółki, a dokładnie podziałem środków pieniężnych zgromadzonych w walucie obcej.
Czy w związku z tzw. zatrzymanym zyskiem w Spółce powstanie przychód z tytułu otrzymania nieodpłatnego świadczenia, na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Spółka zwraca się z wnioskiem o potwierdzenie jej stanowiska, zgodnie z którym wypłata dywidendy zgodnie z uchwałą zgromadzenia wspólników, na mocy której następuje podział zysku wynikającego z rocznego sprawozdania finansowego (tj. w ratach, do dnia wskazanego w uchwale), nie skutkuje dla Spółki koniecznością rozpoznania przychodu z tytułu nieodpłatnego świadczenia w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt
dotyczy ustalenia, czy w przypadku braku uchwały dotyczącej podziału dla wspólników wypracowanego zysku Spółka uzyska nieodpłatne świadczenie, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 15.02.1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000r. Nr 54, poz. 654 ze zm.).