Brak opodatkowania podatkiem VAT kaucji gwarancyjnej zarówno w sytuacji wywiązania się klienta z umowy jak i w sytuacji niewywiązania się klienta z umowy.
Czy Spółka w roku podatkowym trwającym w okresie od dnia 1 kwietnia 2017 r. do dnia 31 marca 2018 r. będzie miała prawo zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów strat z tytułu kaucji gwarancyjnych zgłoszonych w postępowaniach upadłościowych oraz uznanych przez dłużnika oraz czy na Spółce będzie spoczywał obowiązek zewidencjonowania powyżej opisanych zdarzeń tj. zaliczenia strat z tytułu kaucji gwarancyjnych
1.Czy depozyt pobierany przy przekazywaniu kart SIM umożliwiających zgodnie z Decyzją UKF dostęp do bezpłatnego Internetu stanowi przychód Spółki na postawie art. 12 ust. 1 pkt 1 lub art. 12 ust. 3 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (tj. Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397 ze zm.; dalej: ustawa o pdop), przy założeniu, że nastąpi zwrot depozytu przez Spółkę?2.Czy w związku
Czy na podatniku od roku podatkowego 2010 r. spoczywa obowiązek uznania, iż z tytułu posiadania w dyspozycji kaucji gwarancyjnych pobranych od podwykonawców uzyskuje on przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, który to przychód po określeniu jego wysokości strona jest zobowiązana zaewidencjonować w podatkowej księdze przychodów i rozchodów?
Czy podatnik ma obowiązek uznać za źródło przychodów pozostawione w dyspozycji strony przez podwykonawców kaucje gwarancyjne, którego to wysokość przychodu winna być obliczona przez podatnika zgodnie z zasadami określonymi w art. 11 ust. 2 - 2b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy w przypadku zwrotu kwoty kaucji oraz udzielenia upustu Podatnikowi jest on zobowiązany potraktować czynność udzielenia upustu jako czynność opodatkowaną podatkiem od towarów i usług (VAT) i wystawić fakturę VAT (dokumentującą tą czynność) stosując odpowiednią stawkę VAT lub stosując zwolnienie z tego podatku?