Opodatkowanie czynności wykonanej na podstawie Porozumienia zawartego pomiędzy Kupującym a Sprzedającym w zamian za wypłacone „Wynagrodzenie Kupującego”, - Brak możliwości zastosowania zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 40 ustawy czynności wykonanej na podstawie Porozumienia zawartego pomiędzy Kupującym a Sprzedającym w zamian za wypłacone „Wynagrodzenie Kupującego”, - Prawo
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów skradzionych składników majątku spisanych następnie z bilansu, zaliczenia do przychodów czynszu dzierżawnego otrzymanego do dzierżawcy oraz obowiązek wyłączenia z kosztów uzyskania przychodów kwot wydatkowanych z tytułu spłaty zadłużenia hipotecznego zaciągniętego przez poprzedniego właściciela nieruchomości.
Ustalenia, czy w wyniku realizacji umowy po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód do opodatkowania
czy wyrażenie zgody na ustanowienie hipoteki umownej na wszystkich nieruchomościach spółki jako zabezpieczenie otrzymanego kredytu inwestycyjnego przez wspólnika na zakup udziałów w spółce należy kwalifikować jako odpłatne świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT
Czy udzielenie przez spółkę wspólnikowi zabezpieczenia w postaci ustanowienia hipoteki umownej na nieruchomościach spółki (prawie użytkowania wieczystego) bez wynagrodzenia stanowi przychód podatkowy dla spółki z tytułu nieodpłatnego świadczenia usługi?
Czy w związku z uzyskaniem w przyszłości od Spółki nieodpłatnego zabezpieczenia kredytu w postaci hipoteki łącznej na rzecz Banku Wnioskodawca otrzyma świadczenie nieodpłatne, o którym mowa w art. 14 ust. 2 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, powodujące powstanie zobowiązania podatkowego po stronie Wnioskodawcy?
ustalenie, czy wydatki związane ze spłatą zobowiązań hipotecznych, które były zapłacone przed oddaniem środków trwałych do użytkowania można zaliczyć do ceny nabycia nieruchomości, stanowiącej podstawę do dokonywania odpisów amortyzacyjnych zgodnie z art. 16g ust. 3 updop, z uwzględnieniem art. 16c pkt 1 updop (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)
powstanie przychodu z tytułu spłaty na rzecz wierzyciela hipotecznego niższej kwoty niż wartość ustanowionej hipoteki
powstanie przychodu z tytułu spłaty na rzecz wierzyciela hipotecznego niższej kwoty niż wartość ustanowionej hipoteki
powstanie przychodu z tytułu spłaty na rzecz wierzyciela hipotecznego niższej kwoty niż wartość ustanowionej hipoteki
powstanie przychodu z tytułu spłaty na rzecz wierzyciela hipotecznego niższej kwoty niż wartość ustanowionej hipoteki
Czy takie ulepszone i zdatne do użytku środki trwałe wprowadzone do ewidencji środków trwałych, będą mogły podlegać amortyzacji według stawki indywidualnej, a odpisy umorzeniowe stanowić będą koszty uzyskania przychodów?
Czy dalsze nakłady inwestycyjne na remont i modernizację nieruchomości mieszkalnych (w celu dostosowania do możliwości najmu) przed wprowadzeniem ich do ewidencji i przekazaniem do używania jako środka trwałego, będą uznawane za ulepszenie środka trwałego?
Czy w przypadku dokonania zmiany przeznaczenia i przekwalifikowania składnika majątku, tj. z nieruchomości mieszkalnych jako towaru do dalszej odsprzedaży, przekwalifikowanie na nieruchomości mieszkalne jako własne środki trwałe, za wartość nabycia środka trwałego będzie można uznać:a) wartość nabycia według ceny rynkowej (w tym przypadku wycena rzeczoznawcy na dzień zawarcia pierwotnego aktu notarialnego
Czy udzielone Spółce przez Gminę zabezpieczenie spłaty pożyczki na realizację przedsięwzięcia inwestycyjnego nie stanowi dla Spółki nieodpłatnego świadczenia podlegającego opodatkowaniu?
Czy ustanowienie hipoteki na nieruchomości stanowiącej własność Gminy Miasto w celu zabezpieczenia pożyczki zaciągniętej przez Spółkę na rozbudowę Grupowej Oczyszczalni Ścieków, która to realizuje zadania własne Gminy, stanowi po stronie Spółki przychód, który powinien być uwzględniony przy ustalaniu podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie przychodów podatkowych.
1. Czy ustanowienie hipoteki na nieruchomościach stanowiących własność Gminy w celu współzabezpieczenia pożyczki zaciągniętej przez Spółkę na modernizację i rozbudowę sieci służącej realizacji zadań własnych Gminy, stanowi przychód podlegający opodatkowaniu?2. W przypadku twierdzącej odpowiedzi na pytanie nr 1, Wnioskodawca pyta w jaki sposób należy wyliczyć wartość uzyskanego przychodu?
Czy udzielone Spółce zabezpieczenie na rzecz Skarbu Państwa w postaci ustanowionych hipotek na majątku innej Spółki, rodzi po stronie Spółki nieodpłatne świadczenie zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, jeśli zabezpieczenie zostało udzielone bez wynagrodzenia?