Obowiązki płatnika podatku dochodowego od osób fizycznych z tytułu bezpłatnego korzystania przez pracowników z platformy internetowej.
Obowiązki płatnika w związku ze sfinansowaniem pracownikom ze środków ZFŚS dostępu do platformy usługowej dla pracowników.
Ustalenie, czy przychody z tytułu nadwykonań świadczeń należy uwzględnić w podstawie opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych w roku, w którym świadczenia te faktycznie wykonano (zgodnie z zasadą memoriałową), czy w roku następnym, w którym otrzymano wynagrodzenie (zgodnie z zasadą kasową).
Obowiązki płatnika w związku z dofinansowaniem z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych wycieczki integracyjnej dla pracowników.
Obowiązki płatnika w związku z finansowaniem z ZFŚS spotkań/imprez integracyjnych.
Obowiązki płatnika w związku z dofinansowaniem z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych zagranicznej wycieczki integracyjnej dla pracowników, emerytów i rencistów.
Skutki podatkowe wypłaty kapitału z Indywidualnego Planu Emerytalnego.
Usługi prawne i usługi podatkowe, które Wnioskodawca zamierza świadczyć na rzecz opisanych Funduszy, będą mieściły się w zakresie czynności zarządzania funduszami inwestycyjnymi wymienionych w art. 43 ust. 1 pkt 12 lit. a) i b) ustawy. W konsekwencji będą podlegać zwolnieniu od podatku VAT na podstawie ww. artykułu.
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 12 lit. a) i b) ustawy o VAT świadczonych przez Wnioskodawcę usług na rzecz wewnętrznie zarządzającego Alternatywną Spółką Inwestycyjną na podstawie zawartej z tą spółką umowy współpracy.
Prawidłowość dokumentowania dodatkowych kosztów ponoszonych na rzecz wspólnoty mieszkaniowej związanych z najmem lokalu użytkowego, które będą przenoszone przez właściciela lokalu na najemcę.
Skutki podatkowe przekazania przez pracodawcę dla pracowników nieodpłatnych świadczeń w postaci wycieczki i wyjazdu integracyjnego.
Obowiązki płatnika z tytułu wypłat świadczeń z umów ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym na rzecz uposażonych.
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług wykonywanego na rzecz Mieszkańców świadczenia w zakresie usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz zwolnienie świadczonej usługi z opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 22 ustawy o VAT.
Czy przychody otrzymane z tytułu nadwykonań świadczeń o charakterze zdrowotnym po zakończeniu danego roku podatkowego ale odnoszące się do świadczeń tegoż roku podatkowego należy uwzględnić w podstawie opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, dalej jako „podatek CIT” roku podatkowego, w którym te świadczenia faktycznie wykonano (zgodnie z zasadą memoriałową) czy też ze względu na zawarcie
Czy otrzymanych środków pieniężnych od fundatora na fundusz założycielski w tym w drodze darowizny oraz tytułem spadku oraz otrzymanych odsetek od lokat bankowych nie należy wykazywać w zeznaniu rocznym (CIT-8FR), w szczególności w części D zeznania rocznego (CIT-8FR) składanym za rok otrzymania tych odsetek?
Dotyczy ustalenia: - czy w związku z likwidacją fundacji rodzinnej, dokonując przekazania nieruchomości zakupionych od beneficjentów lub innych składników majątku nabytych w trakcie trwania fundacji rodzinnej, wartością podatkową, w rozumieniu art. 24q ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „ustawa o CIT”), będzie kwota środków pieniężnych wniesiona przez fundatora na zwiększenie
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym Spółka rozpoznaje przychód podatkowy z tytułu wynagrodzenia ponad limity określone w Umowie Kontraktu (tj. nieobjęte zakresem Umowy) w momencie uznania określonych świadczeń przez NFZ w sposób przyjęty pomiędzy stronami, np. w formie ugód lub aneksów.
Czy przychód podatkowy z tytułu zrealizowanych nadwykonań powstaje w dacie otrzymania od NFZ zapłaty za nadwykonania i wówczas Wnioskodawca nalicza podatek od osób prawnych w miesiącu uzyskania tego przychodu (co nie wiąże się z powstaniem zaległości podatkowej za rok 2023, od której konieczne jest naliczenie odsetek).
Możliwość zaliczenia przez Spółkę do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych ze wszystkimi składkami opłacanymi za pracowników w ramach programu motywacyjnego w związku z zawarciem na ich rzecz umowy ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym.
Dotyczy ustalenia, czy pomoc publiczna z Funduszu Rekompensat Pośrednich Kosztów Emisji jest objęta zakresem art. 17 ust. 1 pkt 47, czy otrzymanie pomoc publicznej zobowiązuje Spółkę do wyłączania wcześniej lub obecnie ponoszonych wydatków z kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 58, oraz czy otrzymana pomoc publiczna stanowi przychód z działalności zwolnionej zgodnie z art. 17
Ustalenia, czy pomoc publiczna, którą Wnioskodawca otrzymał ze środków Funduszu Rekompensat Pośrednich Kosztów Emisji na podstawie zawartej umowy, jest zwolniona od podatku dochodowego od osób prawnych, jako objęta zakresem dyspozycji art. 17 ust. 1 pkt 47 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Skutki podatkowe w podatku dochodowym od osób fizycznych oraz w podatku od spadków i darowizn otrzymania rekompensaty z tytułu pozostawienia nieruchomości poza obecnym granicami RP
Dotyczy ustalenia, czy pomoc publiczna otrzymana ze środków Funduszu Rekompensat Pośrednich Kosztów Emisji, jest zwolniona od podatku CIT na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 47 ustawy o CIT
Czy odsetki uzyskiwane od środków pieniężnych zgromadzonych na rachunku bankowym X dedykowanym do obsługi Funduszu, stanowią dla Wnioskodawcy przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?