Ustalenie, czy za koszty kwalifikowane działalności badawczo-rozwojowej w rozumieniu art. 18d ust. 2 pkt 2 uCIT, Wnioskodawca może uznać koszty energii elektrycznej, energii cieplnej, wody oraz środków czystości w takiej części, w jakiej energia elektryczna, energia cieplna, woda oraz środki czystości zostały przez Wnioskodawcę zaliczone do prowadzonych prac badawczo-rozwojowych na podstawie przyjętego
Brak powstania obowiązku podatkowego i obowiązku wystawienia faktury z tytułu otrzymania zaliczek na poczet mediów oraz moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu odsprzedaży mediów.
1. Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów w działalności gospodarczej wydatków na energię elektryczną przypisaną do licznika prywatnego (energia elektryczna wykorzystywana de facto do obsługi pompy ciepła). 2. Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kosztów zakupu i montażu pompy ciepła w proporcji odpowiadającej wielkości ośrodka w stosunku do powierzchni całkowitej budynku
Uzyskane w ramach Dofinansowania przysporzenie w postaci zastąpienia należącej do Wnioskodawcy starej sieci ciepłowniczej nową infrastrukturą stanowi dla Wnioskodawcy przychód zwolniony z opodatkowania na podstawie art. 12 ust. 4 pkt 14 updop
Najem lokali mieszkalnych i związane z nimi tzw. media, należy uważać za odrębne i niezależne świadczenia.
prawo do odliczenia kwoty podatku naliczonego z tytu3u nabycia mediów odsprzedawanych podmiotom wynajmuj1cym pomieszczenia u?ytkowe.
Jeżeli w wyniku przeprowadzonej inwentaryzacji, Spółka zidentyfikuje środki trwałe, które zostały nabyte przed 2010 r. i nie są wykazane w ewidencji środków trwałych Spółki to czy na moment ich ujawnienia w rejestrze środków trwałych, po stronie Wnioskodawcy wystąpi przychód podlegający opodatkowaniu? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)
W jaki sposób powinna zostać ustalona wartość początkowa ujawnionych w wyniku inwentaryzacji środków trwałych, nabytych po 1 stycznia 1995 r. dla celów amortyzacji podatkowej? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3)
Jeśli po ujawnieniu środków trwałych, Spółka będzie w stanie zidentyfikować te środki trwałe, które zostały nabyte po 1 stycznia 1995 r., lecz nie zostały wykazane w rejestrze środków trwałych, czy Spółka będzie miała prawo do zaliczenia odpisów amortyzacyjnych od tych środków trwałych do kosztów uzyskania przychodów? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)
Czy ustanowienie na rzecz Wnioskodawcy na cudzej nieruchomości nieodpłatnej służebności przesyłu w drodze umowy, w celu korzystania z cudzej nieruchomości - w zakresie przedstawionym w stanie faktycznym - stanowi przychód wnioskodawcy na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. O podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. Z 2000 r. Nr 54, poz. 654 ze zm.)?
Czy sprzedaż energii cieplnej z tytułu nieodpłatnie używanego środka trwałego (sieci) stanowi dla Spółki przychód do opodatkowania?
Stawka podatku obowiązująca do czynności obciążania najemców lokali użytkowych kosztami mediów i podatku od nieruchomości oraz sposób dokumentowania czynności obciążania najemców czynszem z tytułu najmu lokali użytkowych oraz pozostałymi kosztami związanymi z najmem
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania dostawy energii cieplnej i usług świadczonych przez zakład budżetowy na rzecz jednostek budżetowych.
Czy przychód taki należy wykazywać w księgach cyklicznie co roku, czy jest to przychód jednorazowy? Jak ustalić wartość przychodu z tytułu nieodpłatnego otrzymania świadczenia?
Czy Wnioskodawca (Spółdzielnia Eksploatacji Ciepłociągu) jest podatnikiem podatku od towarów i usługi i czy ma obowiązek składać do urzędu skarbowego deklaracje VAT-7?