Uznanie świadczenia wykonywanego na podstawie Umowy TSA za świadczenie kompleksowe jako dostawa z montażem, określenie miejsca opodatkowania przedmiotowej transakcji oraz moment powstania obowiązku podatkowego dla Wynagrodzenia dodatkowego.
Elementem przesądzającym o uznaniu danego pojazdu za środek transportu jest jego przeznaczenie, którym jest przewóz osób lub rzeczy z miejsca na miejsce. W przypadku wózków widłowych ten warunek jest spełniony. Jest to bowiem pojazd mechaniczny o napędzie silnikowym, przystosowany do załadunku, rozładunku i przewozu materiałów - czasami o znacznej masie - w transporcie, co do zasady, bliskim. Zatem
Uznanie, świadczonych usług i dostawy towarów za świadczenie kompleksowe. Ustalenie miejsca świadczenia.
Moment powstania obowiązku podatkowego w związku z rozpoznaniem przedmiotu umowy jako dostawy towarów.
Nieuznania wykonywanych czynności za jedno świadczenie kompleksowe (dostawa z montażem) oraz opodatkowania dokonywanych świadczeń.
Możliwość korzystania ze zwolnienia podmiotowego z tytułu świadczenia usług dzierżawy gruntów pod Elektrownię Wiatrową oraz zachowania zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 3 ustawy w zakresie działalności rolniczej przy jednoczesnym przekroczeniu limitu obrotu wynikającego z art. 113 ustawy, w odniesieniu do ww. dzierżawy.
Sposób rozliczenia umowy leasingu nieruchomości (dostawa towarów/świadczenie usług, brak opodatkowania/opodatkowanie przeniesienia własności po jej zakończeniu).
Opodatkowanie dostawy towarów jako jednego świadczenia kompleksowego.
Rozpoznanie eksportu towarów opodatkowanego stawką VAT w wysokości 0% oraz wystawienia faktury dokumentującej dokonanie dostawy eksportowej w terminie 15-go dnia miesiąca po miesiącu, w którym dojdzie do przekazania prawa do rozporządzania jak właściciel Pojazdami oraz elementami Wyposażenia.
Uznanie Dodatkowego Wynagrodzenia za wynagrodzenie z tytułu odpłatnej dostawy towarów i świadczenia usług; moment powstania obowiązku podatkowego oraz prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego, wynikającego z wystawionej faktury, wystawionej przez Spółkę.
Zwolnienie od podatku VAT usług fizjoterapeutycznych. Brak opodatkowania podatkiem VAT czynności nieodpłatnego udostępnienia obiektu w celu umożliwienia klientom korzystania z usług świadczonych przez fizjoterapeutów.
Nieuznania wykonywanych czynności za jedno świadczenie kompleksowe (dostawa z montażem) oraz opodatkowania dokonywanych świadczeń.
Dotyczy ustalenia, czy: - fakt posiadania statusu fundatora Fundacji i członka Zarządu Fundacji przez wspólnika Wnioskodawcy oraz fakt posiadania statusu członka Rady Fundacji przez drugiego wspólnika Wnioskodawcy wyłącza na podstawie art. 28j ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych możliwość stosowania przez Wnioskodawcę ryczałtu od dochodów spółek; - świadczenie usług lub dostawa
Opisana transakcja nie stanowi dostawy towarów w rozumieniu art. 7a ustawy o VAT; określenie miejsca opodatkowania dostawy towarów; dokumentowanie sprzedaży; brak obowiązku jej ewidencjonowania przy użyciu kasy rejestrującej; brak obowiązku rejestracji w procedurze IOSS
Zwolnienie od podatku usług psychologicznych świadczonych dla dzieci i młodzieży. Brak zastosowania zwolnienia od podatku dla dostawy sprzętu terapeutycznego wykorzystywanego przez psychologów szkolnych.
Uznanie czynności sprzedaży przedmiotu leasingu oraz oddanie przedmiotu leasingu do używania na podstawie Umowy Leasingu, za dwie odrębne czynności podlegające VAT oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Uznanie realizowanego zadania za świadczenie kompleksowe oraz określenie miejsca opodatkowania czynności wykonywanych w ramach tego zadania.
Zwolnienie od podatku dostawy nieruchomości zabudowanej w ramach rozliczenia zaległego zysku.
Interpretacja ogólna w sprawie opodatkowania VAT czynności wykonywanych przez jednostki samorządu terytorialnego polegających na instalacji systemów odnawialnych źródeł energii oraz usuwaniu azbestu w związku wyrokami Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dnia 30 marca 2023 r. w sprawach C-612/21 Gmina O. i C-616/21 Gmina L.
Brak statusu podatnika VAT; niewystąpienie czynności podlegających opodatkowaniu, wykonywanych na rzecz Uczestników; brak opodatkowania dotacji oraz brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego.
Opodatkowanie dostawy urządzenia oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Wskazanie, czy czynność udzielania przez Spółkę Partnerom autoryzacji w rejestrze (...) na podstawie zawieranych z nimi umów stanowi czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Uznanie inwestycji w zakresie budowy Farmy Wiatrowej za świadczenie kompleksowe jako dostawę z montażem, określenie miejsca opodatkowania przedmiotowej transakcji, ustalenie obowiązku podatkowego oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.