Nieuznania czynności budowy przydomowych oczyszczalni ścieków na nieruchomościach mieszkańców za czynności podlegające opodatkowaniu, braku opodatkowania wpłat mieszkańców, braku opodatkowania dofinansowania, braku prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych na wykonanie przydomowych oczyszczalni ścieków.
Obowiązki płatnika w związku z dofinansowaniem/sfinansowaniem pracownikom, emerytom i rencistom z ZFŚS wycieczki integracyjnej, sfinansowaniem spotkania integracyjnego oraz dofinansowaniem/sfinansowaniem biletów i karnetów.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków finansowanych z subwencji (...) oraz podatku naliczonego dotyczącego kosztów pośrednich, nieuwzględniania subwencji od (...) w liczniku prewspółczynnika oraz prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego z zastosowaniem indywidualnego Prewspółczynnika.
Opodatkowanie podatkiem VAT czynności przeniesienia praw majątkowych do wyników prac rozwojowych i badań przemysłowych, określenie podstawy opodatkowania oraz fakturowanie otrzymanej kwoty finansowania w związku z realizacją Projektu.
Brak opodatkowania dofinansowania otrzymanego przez gminę na realizację określonych inwestycji w ramach realizacji projektu.
Uznanie czynności realizowanych w ramach projektu za czynności opodatkowane podatkiem od towarów i usług. Uznanie otrzymanych od Ministra Cyfryzacji środków finansowych za podstawę opodatkowania, o której mowa w art. 29a ust. 1 ustawy, wyłącznie w części przysługującej Państwa Politechnice. Obowiązek udokumentowania otrzymanej kwoty finansowania fakturą. Obowiązek udokumentowania otrzymanej kwoty finansowania
Skutki podatkowe otrzymania dofinansowania na realizację przedsięwzięcia.
Stawka podatku, podstawa opodatkowania, odwrotne obciążenia, prawo do odliczenia w związku z wykonaniem POŚ.
Brak opodatkowania wpłat mieszkańców na budowę POŚ na ich posesjach, brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych na POŚ, brak opodatkowania dofinansowania na POŚ.
Uznanie środków pieniężnych otrzymanych na pokrycie kosztów organizacji stażu podyplomowego lekarzy oraz rezydentur za podstawę opodatkowania, o której mowa w art. 29a ust. 1 ustawy.
Brak opodatkowania otrzymanego przez Wnioskodawcę dofinansowania (dotacji).
Dotyczy ustalenia, czy Spółka ma obowiązek dokonania korekty kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na projekt oraz w zakresie dokonywanych odpisów amortyzacyjnych, w związku z otrzymaniem dotacji (zwrot kosztów) od województwa
Podstawa opodatkowania w przypadku świadczenia Gminy na rzecz Mieszkańców.
1. Czy mając na uwadze, że spółka od (...) 2023 r. jest opodatkowana w formie ryczałtu, w związku z otrzymaną w m-cu (...) 2023 r. decyzją dotyczącą przyznania dofinansowania jest zobowiązana dokonać korekty kosztów uzyskania przychodów i zeznania CIT za lata podatkowe 2021-2023 r w postaci odpisu amortyzacyjnego w części przypadającego dofinansowania na dane środki trwałe za okres do (...) 2023 r.
Obowiązki płatnika w związku z dofinansowaniem osobom uprawionym kosztów udziału w wycieczce z ZFŚS.
Ustalenie, czy otrzymany grant na realizację projektu podlega opodatkowaniu.
Dotyczy skutków podatkowych realizacji projektu w zakresie budowy sieci kanalizacyjnej oraz przebudowy oczyszczalni ścieków.
Opodatkowanie czynności wykonywanych w ramach realizacji Projektu, którego beneficjentami są MŚP, wskazanie czy dotacja na dofinansowanie Projektu podlega opodatkowaniu oraz określenie prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Uznanie, czy otrzymane dofinansowanie (…) stanowi podstawę opodatkowania w rozumieniu art. 29a ust. 1 ustawy i tym samym podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
1. Czy dokonując sprzedaży skanera Wnioskodawca będzie uprawniony do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kwoty wydatków poniesionych na nabycie tego środka trwałego, w tym w części sfinansowanej dotacją, pomniejszonej o sumę dokonanych odpisów amortyzacyjnych (tj. pełną wartość niezamortyzowanej części wartości początkowej środka trwałego)? 2. Czy nierozliczona wartość dofinansowania otrzymanego
W którym momencie X powinien dokonać korekty kosztów uzyskania przychodów w związku z otrzymaną kwotą dodatkowego dofinansowania w wysokości (…) zł w dniu (…) czerwca 2023 r. do zakupionych i amortyzowanych środków trwałych przed wpływem ww. kwoty dofinansowania za lata 2019-2022 i za okres l-VI 2023 rok, tj. czy na bieżąco w miesiącu czerwcu 2023 roku. Co jest podstawą dokonania korekty koszów uzyskania
Prawa do częściowego odliczenia podatku VAT od wydatków związanych z realizacją Projektu.