dodatnie różnice kursowe
Interpretacja
07.10.2024 Podatki

Dotyczy różnic kursowych, o których mowa w art. 15a ust. 2 pkt 3 oraz ust. 3 pkt 3 ustawy z 15 lutego 1992 roku o podatku dochodowym od osób prawnych.

Interpretacja
10.07.2024 Podatki

Wydanie interpretacji indywidualnej - dotyczy działalności Wnioskodawcy w ramach decyzji o wsparciu

Interpretacja
19.06.2015 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie momentu rozpoznania jako koszt podatkowy/przychód podatkowy naliczonych różnic kursowych powstałych od wyceny zobowiązań walutowych Spółki (kredytów), które wg przepisów MSSF ujmowane są w księgach rachunkowych Spółki jako kapitał z aktualizacji wyceny bądź też nakład inwestycyjny oraz podatkowej kwalifikacji odsetek, które powstają w związku z wykorzystaniem

Interpretacja
12.12.2014 Podatki

Czy w związku z dokonaniem Potrącenia, w odniesieniu do kwoty kapitału każdej podlegającej Potrąceniu Pożyczki Walutowej wskazanej w Umowie Potrącenia (z wyłączeniem skapitalizowanych odsetek od tych Pożyczek) powstaną u Wnioskodawcy różnice kursowe? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1)

Interpretacja
12.12.2014 Podatki

Czy w związku z dokonaniem Potrącenia, w odniesieniu do skapitalizowanych odsetek od Pożyczek Walutowych wskazanych w Umowie Potrącenia powstaną u Wnioskodawcy różnice kursowe? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2)

Interpretacja
28.05.2014 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozliczania różnic kursowych w efekcie potrącenia wzajemnych zobowiązań i wierzytelności.

Interpretacja
28.05.2014 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozliczania różnic kursowych w efekcie świadczenia w miejsce wykonania (datio in solutum).

Interpretacja
14.05.2014 Podatki

Czy różnice kursowe powstające na moment spłaty zobowiązania pożyczką celową będą stanowiły przychody (koszty) podatkowe?

Interpretacja
27.12.2013 Podatki

W zakresie zastosowania odpowiedniego kursu waluty związanego ze spłatą wierzytelności w formie konwersji na kapitał zakładowy oraz możliwości powstania różnic kursowych związanych z konwersją wierzytelności.

Interpretacja
03.12.2013 Podatki

Obowiązujące kursy do przeliczania waluty obcej na PLN przy ustalaniu różnic kursowych wg tzw. metody podatkowej w stanie prawnym obowiązującym od dnia 1 stycznia 2012 r.

Interpretacja
11.09.2013 Podatki

Czy spółka może dokonać płatności za dostarczone towary w złotych polskich w wysokości jaka wynika z przeliczenia faktur wystawionych w walucie euro na złote polskie według kursu średniego Narodowego Banku Polskiego ogłaszanego na ostatni dzień roboczy poprzedzający dzień poniesienia kosztu i czy taka forma rozliczenia nie niesie dla spółki konsekwencji w podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
29.05.2013 Podatki

W związku z tym, że w niniejszej sprawie wpływ waluty jak i jej wypływ następuje w tym samym dniu tj. 14 lutego 2008 r., to zgodnie powołanym art. 15a ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych winien być zastosowany ten sam kurs średni ogłaszany przez NBP z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego ten dzień (wpływu i wypływu środków pieniężnych) tj. z dnia 13 lutego 2008r. W konsekwencji

Interpretacja
16.04.2013 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozliczania różnic kursowych.

Interpretacja
21.12.2012 Podatki

Jaki kurs waluty powinien być zastosowany do ustalenia różnic kursowych w momencie zapłaty zobowiązań oraz otrzymania należności w EURO?

Interpretacja
22.10.2012 Podatki

Jaki kurs waluty powinien być zastosowany do ustalenia różnic kursowych w momencie zapłaty zobowiązań oraz otrzymania należności w EURO w przedstawionym powyżej stanie faktycznym?

Interpretacja
13.03.2012 Podatki

Czy zgodnie z art. 15a ust. 4 ustawy pdop dla celów ustalenia wartości dodatnich i ujemnych różnic kursowych, powstających od własnych środków pieniężnych w walucie obcej, zgromadzonych na rachunku walutowym Spółki, dla celów podatku dochodowego od osób prawnych Spółka powinna stosować średni kurs NBP z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień wypływu tych środków z walutowego rachunku bankowego

Interpretacja
22.11.2011 Podatki

Czy kursami faktycznie zastosowanymi przy wycenie przychodów walutowych (zapłaty od klientów) i rozchodów walutowych (zobowiązania Spółki regulowane za pośrednictwem rachunku walutowego) są kursy kupna i sprzedaży banku, w którym Spółka posiada swój rachunek?

Interpretacja
07.06.2011 Podatki

Czy powstałe na dzień zapłaty koszty bądź przychody finansowe, wynikające z zastosowania różnych kursów walut przy wycenie należności oraz w momencie zapłaty za fakturę, nie stanowiące różnic kursowych w rozumieniu art. 15a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, stanowią koszty uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ust. 1 oraz przychody na podstawie art. 12 ust. 1 tej ustawy?

Interpretacja
15.02.2011 Podatki

Czy kurs zastosowany do przeliczenia kwoty pożyczki w walucie obcej, w przypadku przelania kwoty bezpośrednio na rachunek kontrahenta Spółki, względem którego Spółka ma zobowiązanie, jest prawidłowy (zgodny z art. 15a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych)?

Interpretacja
15.02.2011 Podatki

Czy w przypadku spłaty kwoty pożyczki w walucie polskiej na rachunek pożyczkodawcy nie powstają różnice kursowe uwzględniane przy obliczaniu podatku dochodowego od osób prawnych (różnice kursowe które nie spełniają warunków zawartych w art. 15a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych)?

Interpretacja
15.02.2011 Podatki

Czy różnice kursowe powstające w wyniku kompensaty zobowiązań Spółki wobec kontrahenta a kwotą pożyczki są różnicami kursowymi uwzględnianymi przy obliczaniu podatku dochodowego od osób prawnych (różnice kursowe o których mowa w art. 15a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych)?

Interpretacja
26.11.2010 Podatki

Czy w świetle przedstawionego powyżej stanu faktycznego dla Spółki Akcyjnej jako pożyczkodawcy w dniu zwrotu pożyczki powstaną dodatnie lub ujemne różnice kursowe w rozumieniu art. 15a ust. 2 pkt 4 i ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, które zwiększą odpowiednio przychody albo koszty uzyskania przychodu?

Interpretacja
01.07.2010 Podatki

Czy za faktycznie zastosowany kurs waluty uznać można kurs kupna ogłoszony przez bank, z którego usług korzysta podatnik?

Interpretacja
17.03.2010 Podatki

Czy następnie, w momencie dokonania spłaty zadłużenia L() PL wobec L() FR lub otrzymania należności przez L() PL od L() FR, względnie dokonania wzajemnej kompensaty wierzytelności, po wcześniejszym przewalutowaniu zobowiązania / należności z waluty obcej na złote, nie powstaną dla Spółki, dla celów podatku dochodowego od osób prawnych, dodatnie ani ujemne różnice kursowe, ani też innego rodzaju koszty

Poprzednia Następna