W zakresie skutków podatkowych dokonania czynności związanych ze środkami pieniężnymi pozostałymi po sprzedaży mieszkania Pana syna, które wpłynęły na założony przez Pana rachunek bankowy.
Czy wpłaty dokonywane na rachunek Spółki przez Użytkowników Portalu, którymi Spółka nie może swobodnie dysponować poza ich przekazaniem Twórcy i potrąceniem wierzytelności wobec tego Twórcy, skutkują osiągnięciem przychodu w rozumieniu Ustawy o CIT; - Czy wpłaty dokonywane na rachunek Spółki przez Użytkowników Portalu w ramach depozytu nieprawidłowego skutkują powstaniem zobowiązania podatkowego
Opodatkowania świadczeń dokonywanych przez Spółkę na podstawie umowy depozytu nieprawidłowego.
skutki podatkowe związane z zawartą umową depozytu nieprawidłowego oraz w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego
– opodatkowanie usług wykonywanych w ramach Umowy Pożyczki – uznanie, że z tytułu Umowy Depozytu, Zainteresowany występuje w roli usługodawcy, określenia miejsca opodatkowania tej usługi na terytorium kraju oraz zwolnienia usług wykonywanych w ramach Umowy Depozytu od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 40 ustawy o VAT - uznanie, że z tytułu Umowy Depozytu dochodzi do świadczenia usług, Wnioskodawca
moment powstania obowiązku podatkowego w sytuacji przekazania przez Wnioskodawcę kontrahentom (partnerom handlowym) towarów na przechowanie z prawem kontrahentów do ich poboru celem sprzedaży, - stwierdzenie czy na sposób właściwego ustalenia daty obowiązku podatkowego ma wpływ treść umowy przechowania, jak i inne okoliczności współpracy między Wnioskodawcą a jego kontrahentami.
Uznanie, czy usługa depozytu nieprawidłowego jest usługą pomocniczą do usługi w zakresie depozytów środków pieniężnych a tym samym korzysta ze zwolnienia od podatku VAT.
Gdy przedmiotem umowy depozytu nieprawidłowego są pieniądze znajdujące się w chwili zawierania umowy poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej i sama umowa została zawarta także poza jej granicami, to taka umowa nie jest objęta zakresem ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, gdyż nie zostały spełnione przesłanki zawarte w art. 1 ust. 4 pkt 1 i 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Skutki podatkowe przekazanie środków pieniężnych Przechowawcy oraz zwrotu środków pieniężnych przez Przechowawcę w ramach odpłatnej umowy depozytu nieprawidłowego.
Opodatkowanie umowy depozytu nieprawidłowego, określenie miejsca świadczenia usług oraz dokumentowanie otrzymanych odsetek
Czy otrzymanie zwrotu przedmiotu depozytu nieprawidłowego rzeczy w postaci świadczenia zastępczego, które przyjmie formę rzeczy innego gatunku niż pierwotnie wydane lub oznaczonych co do tożsamości, odpowiadające wartości rzeczy oddanych w depozyt nieprawidłowy określonej w zleceniu depozytowym spowoduje powstanie po stronie Wnioskodawcy przychodu?
Czy otrzymanie zwrotu przedmiotu depozytu nieprawidłowego rzeczy w postaci świadczenia zastępczego, które przyjmie formę pieniężną odpowiadającą wartości rzeczy wydanych w depozyt nieprawidłowy określonej w zleceniu depozytowym, spowoduje powstanie po stronie Wnioskodawczyni przychodu?
zakres uznania czynności przekazania przez Wnioskodawcę środków finansowych na podstawie umowy pożyczki lub depozytu nieprawidłowego za świadczenie usług
Czy zwrot przedmiotu depozytu w innej postaci niż wydany Korzystającemu w ramach odpłatnej umowy depozytu nieprawidłowego pieniędzy bądź rzeczy oznaczonych co do gatunku powoduje w Spółce powstanie skutków podatkowych w podatku dochodowym od osób prawnych rozumianych jako: - uzyskanie przychodu ze względu na zwrot środków pieniężnych zamiast rzeczy oznaczonych co do gatunku lub rzeczy oznaczonych co
Czy zwrot przedmiotu depozytu nieprawidłowego w innej postaci niż ten otrzymany od Deponenta w ramach tej umowy spowoduje u Wnioskodawcy powstanie skutków podatkowych w podatku dochodowym od osób prawnych?
Podatek od towarów i usług w zakresie miejsca świadczenia usługi polegającej na powierzeniu wolnych środków pieniężnych, zastosowania do ww. usługi zwolnienia od podatku od towarów i usług, jej udokumentowania oraz wykazania tej usługi w deklaracji VAT oraz informacji podsumowującej.
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia, czy obrót z tytułu odsetek będzie wpływał na tzw. współczynnik, o którym mowa w art. 90 ustawy o VAT.
Czy obowiązek podatkowy w VAT dla opisanej usługi powstanie w momencie zapłaty odsetek?
1. Czy udzielenie pożyczki stanowi świadczenie usług w rozumieniu przepisów ustawy o VAT? 2. Czy Y będzie zobowiązana do rozliczenia VAT z tytułu wskazanej pożyczki jako usługobiorca? 3. Czy świadczona usługa korzysta ze zwolnienia przewidzianego w ustawie o VAT?
Czy obrót z tytułu odsetek będzie wpływał na tzw. współczynnik VAT, o którym mowa w art. 90 ustawy o VAT?
1. Czy otrzymanie środków pieniężnych lub rzeczy oznaczonych co do gatunku w ramach umowy depozytu nieprawidłowego przez Wnioskodawcę, stanowi dla niego odpłatne nabycie towarów dające mu prawo do obniżenia podatku należnego? 2. Czy dokonanie zwrotu towarów otrzymanych przez Wnioskodawcę w ramach umowy depozytu nieprawidłowego, na rzecz Deponenta, wywoła u niego skutki podatkowe w podatku od towarów
1. Czy udostepnienie środków B w ramach depozytu stanowi świadczenie usług w rozumieniu przepisów ustawy o VAT?2. Czy usługobiorcą jest w opisanym zdarzeniu przyszłym B?
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania odpłatnych umów depozytu nieprawidłowego.