Przeniesienie prawa własności do kilku lokali w zamian za zwolnienie z długu z tytułu zwrotu pożyczek na podstawie datio in solutum.
Czy likwidacja Spółki i wykreślenie jej z rejestru przedsiębiorców z niespłaconymi zobowiązaniami pożyczkowymi spowoduje powstanie po jej stronie przychodu do opodatkowania
Skutki podatkowe przejęcia nieruchomości będącej zabezpieczeniem zobowiązania kredytowego na podstawie datio in solutum.
W zakresie skutków podatkowych przejęcia udziałów w nieruchomości w zamian za zwolnienie z długu.
Skutki podatkowe przeniesienia prawa własności nieruchomości w zamian za zwolnienie z długu.
Przystąpienie do długu Spółki z o.o., przez podmiot trzeci – wspólnika Spółki z o.o., nie stanowi dla Spółki z o.o. przychodu z tytułu nieodpłatnych świadczeń w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT. Przesądza o tym fakt, że Spółka jest zobowiązana do wypłaty wynagrodzenia wspólnikowi w zamian za przystąpienie do długu. Świadczenie to nie ma charakteru nieodpłatnego.
Opodatkowanie czynności zawierania umów w zakresie nabycia wierzytelności niewymagalnych.
Dotyczy skutków podatkowych przeniesienia własności akcji w zamian za zwolnienie z długu (datio in solutum).
Uznanie dostawy Towarów przemieszczanych w procedurze tranzytu z Chin na terytorium Ukrainy za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług w Polsce.
Nieprawidłowe jest Państwa stanowisko, zgodnie z którym opisane w stanie faktycznym wydatki (zapłacona kwota (…) zł oraz koszty postępowania komorniczego) powinny zwiększać cenę nabycia przedmiotowej nieruchomości i w rezultacie wartość początkową nieruchomości (wykazywanej w księgach rachunkowych jako "towar" do czasu rozpoczęcia inwestycji). Wydatki te, jako koszty poniesione za inny podmiot, nie
Zawarta na podstawie art. 453 Kodeksu cywilnego umowa dotycząca przeniesienia własności nieruchomości w zamian za zwolnienie z długu nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Brak obowiązku zapłaty podatku od towarów i usług w związku z przejęciem prawa własności nieruchomości w zamian za zwolnienie spółki z długu.
Opodatkowanie podatkiem VAT przeniesienia własności nieruchomości w ramach datio in solutum
obowiązki płatnika w związku z odpracowaniem zaległości przez dłużników
brak opodatkowania przeniesienia prawa własności nieruchomości w zamian za zwolnienie z długu z tytułu cesji wierzytelności
Zawarta na podstawie art. 453 Kodeksu cywilnego umowa dotycząca przeniesienia własności ruchomości w zamian za zwolnienie z długu nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Skutki podatkowe zawarcia umowy przeniesienia własności nieruchomości w zamian za zwolnienie z długu, opartej na art. 453 Kodeksu cywilnego.
uznanie nabycia wierzytelności za odpłatne świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT - zwolnienie od podatku usługi świadczonej przez Wnioskodawcę na rzecz ubezpieczonego jako usługi związanej z długami - określenie podstawy opodatkowania, w sytuacji gdy rozliczenie następuje w wysokości wartości nominalnej przelewanej na Wnioskodawcę wierzytelności - obowiązek ewidencjonowania na kasie
Nabycie przez Wnioskodawcę roszczenia odszkodowawczego względem grupy producentów rolnych – w wyniku zawarcia umowy cessio in solutum w ramach umowy o zwolnienie z długu (świadczenie w miejsce wykonania) – nie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Obowiązki płatnika ciążące na Spółce oraz obowiązki informacyjne związane z niezwróceniem przez Panelistę Miernika, w przypadku wypowiedzenia zawartej pomiędzy stronami umowy.
W zakresie opodatkowania czynności zawierania umów w zakresie nabycia wierzytelności niewymagalnych.
w zakresie ustalenia, czy kosztem uzyskania przychodów będą poniesione przez Spółkę wydatki bezpośrednio związane z nabyciem gruntu oraz budową budynku - zgodnie z posiadanym udziałem w zysku Spółki