Uznanie, że przeniesienie na Wnioskodawcę przez Pożyczkodawcę ryzyka niespłacalności pożyczek wskutek zawarcia transakcji CDS, w zamian za Wynagrodzenie Stałe będzie zwolnione od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 41 ustawy, uznanie, że w przypadku rozliczenia transakcji CDS poprzez cesję wierzytelności na rzecz Wnioskodawcy, w zamian za Wynagrodzenie Zmienne odpowiadające nominalnej wartości
Uznanie cesji za odpłatne świadczenie usług opodatkowane podatkiem VAT, niekorzystające ze zwolnienia oraz podstawa opodatkowania z tytułu cesji.
Określenie miejsca świadczenia Usług Windykacji, dokumentowanie rozliczeń finansowych pomiędzy Partnerami.
W zakresie możliwości zastosowania zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 40 ustawy o VAT dla usługi świadczonej na rzecz Banku.
Opodatkowanie aportu wierzytelności w zamian za udziały – obowiązek wykazania VAT w Polsce.
Brak opodatkowania czynności przeniesienia wierzytelności na rzecz Zbywcy, jako formy uregulowania ceny za Nieruchomość.
Zbycie wierzytelności własnych nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Zatem czynność przeniesienia przez Państwa Wierzytelności na rzecz Zbywcy, jako formy uregulowania ceny za Nieruchomość nie stanowi czynności, o których mowa w art. 7 i art. 8 ustawy o VAT.
Uznanie przeniesienia wierzytelności na rzecz Zbywcy, jako uregulowania ceny za Nieruchomość, za usługę niepodlegającą opodatkowaniu.
Brak opodatkowania czynności przeniesienia wierzytelności na rzecz Zbywcy, jako formy uregulowania ceny za Nieruchomość.
uznanie nabycia wierzytelności za odpłatne świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT - zwolnienie od podatku usługi świadczonej przez Wnioskodawcę na rzecz ubezpieczonego jako usługi związanej z długami - określenie podstawy opodatkowania, w sytuacji gdy rozliczenie następuje w wysokości wartości nominalnej przelewanej na Wnioskodawcę wierzytelności - obowiązek ewidencjonowania na kasie
Podstawowa stawka podatku (zakup wierzytelności od poszkodowanych).
uznanie nabycia wierzytelności za świadczenie usług, a także zastosowanie zwolnienia od podatku do tej usługi
Wierzytelności, co do których nie nadszedł termin ich wymagalności, jak również bezspornych co do zasady, ale spornych co do wysokości, nie można uznać za wierzytelności trudne, w związku z czym nabycie wierzytelności stanowi odpłatne świadczenie usług w rozumieniu art. 8 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług, a tym samym będzie podlega opodatkowaniu na podstawie art. 5 ust. 1 tej ustawy. Wypłacona
Uznanie opisanej transakcji związanej z wierzytelnościami za świadczenie usług, zastosowanie zwolnienia od podatku do świadczonej usługi oraz ustalenie dla niej podstawy opodatkowania.
w zakresie skutków podatkowych otrzymania odszkodowania z tytułu ubezpieczenia samochodu
W zakresie rozpoznania importu usług zwolnionych z VAT oraz braku obowiązku zapłaty podatku VAT należnego z tytułu cesji wierzytelności własnych.
w zakresie braku opodatkowania czynności nabycia wierzytelności oraz braku opodatkowania wypłaconego przez zakład ubezpieczeniowy odszkodowania
Czy sprzedaż (cesja wierzytelności) oraz zwrot wierzytelności podlega opodatkowaniu podatkiem VAT?
W zakresie możliwości zmiany wartości początkowej środka trwałego w wyniku cesji wierzytelności.
Obowiązek zastosowania prewspółczynnika w związku z wykonywaną działalnością w zakresie nabywania wierzytelności trudnych i egzekwowania ich na własny rachunek (art. 86 ust. 2a ustawy o VAT).
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania i podstawy opodatkowania czynności nabycia wierzytelności oraz opodatkowania wypłaconego przez zakład ubezpieczeniowy odszkodowania.
Podatek od towarów i usług w zakresie podlegania opodatkowaniu czynności dokonywania przez Spółkę w sposób powtarzalny i zarobkowy przelewu wierzytelności uprzednio nabytych od kontrahentów.
Podatek od towarów i usług w zakresie podlegania opodatkowaniu czynności dokonywania przez Spółkę w sposób powtarzalny i zarobkowy przelewu wierzytelności uprzednio nabytych od kontrahentów.