Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT czynności wycofania nieruchomości z działalności gospodarczej w celu jej dalszego wynajmu oraz brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w związku z wycofaniem ww. nieruchomości i w związku z poniesionymi nakładami na nieruchomość.
Skutki podatkowe nieodpłatnego przesunięcia samochodu z majątku Spółki komandytowej do majątku wspólników.
Brak opodatkowania czynności wycofania do majątku prywatnego Nieruchomości wykorzystywanych w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej oraz brak obowiązku korekty podatku naliczonego w związku z wycofaniem tych Nieruchomości do majątku prywatnego z przeznaczeniem najem opodatkowany podatkiem od towarów i usług.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków na systemy/koszty budowy proporcjonalnie do użytkowania nieruchomości w ramach działalności gospodarczej.
Nieuznanie za czynności opodatkowane podatkiem od towarów i usług nieodpłatnego przekazania wytworzonego przez Pana wina rodzinie, przyjaciołom, znajomym oraz konsumpcji wytworzonego przez Pana wina na użytek własny oraz domowników (członków rodziny) i zaproszonych gości (spotkania towarzyskie).
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia Świadczeń benefitowych przekazywanych na rzecz Współpracowników odpłatnie, brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia Świadczeń benefitowych przekazywanych na rzecz Współpracowników nieodpłatnie.
Nieopodatkowanie czynności wycofania ze Spółki nieruchomości do majątku prywatnego wspólniczek.
Skutki podatkowe wycofania z działalności gospodarczej lokali mieszkalnych i przekazania ich na cele osobiste.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT czynności wycofania środka trwałego z prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności gospodarczej i przekazanie go na potrzeby prywatne; Zastosowanie zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy w przypadku wycofania środka trwałego z prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności gospodarczej i przekazania go na potrzeby prywatne; Brak obowiązku
W przedmiotowej sprawie ryczałtowo określona wartość nieodpłatnego świadczenia będzie obejmowała także koszty paliwa związane z udostępnianiem pracownikowi przez Wnioskodawcę samochodu służbowego do celów prywatnych.
zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT przekazania lokali mieszkalnych na cele osobiste
Obowiązki płatnika w związku z wykorzystywaniem przez pracowników samochodów służbowych do celów prywatnych.
Obowiązki płatnika w związku z udostępnieniem pracownikom samochodów służbowych do celów prywatnych
Sprzedaż samochodu osobowego, wykupionego po zakończeniu umowy leasingu na cele osobiste nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych planowanej sprzedaży składników majątku związanych z prowadzoną działalnością; w zakresie skutków podatkowych planowanej darowizny składników majątku związanych z prowadzoną działalnością oraz w zakresie skutków podatkowych planowanego pozostawienia części składników majątku związanych z prowadzoną działalnością do dyspozycji Wnioskodawcy
Skutki podatkowe wycofania środka trwałego (samochodu) z majątku Spółki partnerskiej i nieodpłatnego przekazania go na potrzeby osobiste wspólników Spółki
Opodatkowanie wycofania z działalności nieruchomości w celu jej dalszego wynajmu
Dokumentowanie świadczonej przez Wnioskodawcę usługi budowlanej na cele osobiste.
Przekazanie budynku na cele osobiste będzie korzystało ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy, tym samym zgodnie z art. 29a ust. 8 ustawy przekazanie gruntu na którym jest posadowiony budynek będzie objęte zakresem zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy. Zatem przekazanie na cele osobiste nieruchomości może korzystać
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży udziału we własności działki.
skutki podatkowe wycofania z działalności gospodarczej nieruchomości będącej środkiem trwałym na potrzeby osobiste
Czy Wnioskodawca może zaliczać do kosztów uzyskania przychodów odpisy amortyzacyjne od zakupionego samochodu osobowego wykorzystywanego w prowadzonej działalności gospodarczej oraz do celów prywatnych?
podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej wydatków na zakup samochodu osobowego oraz w zakresie skutków podatkowych przekazania składnika majątku (samochodu osobowego), przed upływem roku na cele osobiste.