Wydanie interpretacji indywidualnej, która dotyczy m.in. podatku od towarów i usług w zakresie m.in. skutków podatkowych sprzedaży Nieruchomości.
Budynki będące własnością Wnioskodawcy, które jako nieruchomości inwestycyjne nie są wpisane do ewidencji środków trwałych dla celów bilansowych, stanowią w przedstawionym stanie faktycznym, w którym Spółka nie amortyzuje przedmiotowych środków trwałych, przedmiot opodatkowania podatkiem od budynków, o którym mowa w art. 24b ustawy o CIT.
Budynki będące własnością Wnioskodawcy, które jako nieruchomości inwestycyjne nie są wpisane do ewidencji środków trwałych dla celów bilansowych, stanowią w przedstawionym stanie faktycznym, w którym Spółka nie amortyzuje przedmiotowych środków trwałych, przedmiot opodatkowania podatkiem od budynków, o którym mowa w art. 24b ustawy o CIT.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości przez wspólników spółki cywilnej - (ustalenie źródła przychodów).
Niepodleganie opodatkowaniu czynności nieodpłatnego przekazania na rzecz wspólników Spółki budynku gospodarczo-handlowego.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT czynności wycofania z działalności gospodarczej Budynku oraz kosiarki w celu ich dalszego wykorzystania na potrzeby najmu oraz brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego, który został odliczony w związku z poniesionymi nakładami na wytworzenie Budynku oraz nabycie kosiarki.
Interpretacja indywidualna w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku VAT dla wycofania nieruchomości z działalności gospodarczej do majątku prywatnego wspólników spółki.
Opodatkowanie podatkiem VAT przeniesienia Nieruchomości wykorzystywanej w działalności spółki do majątku prywatnego wspólników.
Czy Spółka zobowiązana jest do naliczenia i odprowadzenia podatku dochodowego od przychodów z tytułu własności środka trwałego położonego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, którego wartość początkowa przekracza 10.000.000 zł, o którym mowa w art. 24b ustawy o CIT?
Sprzedaż nieruchomości wykorzystywanej w działalności gospodarczej.
W zakresie możliwości zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej.
Ustalenie wartości początkowej nowego budynku mieszkalno-usługowego.
Czy istnieje możliwość, w myśl art. 22j ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, zastosowania indywidualnej stawki amortyzacji dla budynku handlowo-usługowego, która nie będzie krótsza niż 3 lata?
Czy kwalifikując budynek handlowo-usługowy trwale związany z gruntem do grupy 103 KŚT pozycja inne, można zastosować do niego indywidualną stawkę amortyzacji i dokonać jego umorzenia w ciągu 36 miesięcy, zgodnie z art. 22j ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy stawka amortyzacji w wysokości 10% jest stawką prawidłowo ustaloną?
Czy podatnik, który zakupił budynek kwalifikowany jako budynek handlowo-usługowy według rodzaju 103 KŚT (będący budynkiem używanym w rozumieniu art. 22j ust. 3 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych) i po raz pierwszy wprowadził go do ewidencji środków trwałych ma prawo zastosować indywidualną roczną stawkę amortyzacyjną nie wyższą niż 33,33%?
Jak należy ustalić wartość początkową i odpisy amortyzacyjne budynku handlowo-usługowego w ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, a także jak należy ustalać wartość odpisów amortyzacyjnych stanowiących koszty uzyskania przychodów i ujmowanych w podatkowej księdze przychodów i rozchodów?
Czy w związku z wykonywaną działalnością podatnik ma prawo zaliczyć w koszty prowadzonej działalności gospodarczej wydatki poniesione w związku z otrzymaniem kredytu pod hipotekę domu jako osoba prywatna, przeznaczając te środki na dokończenie inwestycji nowowybudowanego budynku handlowo-usługowego, który zostanie przeznaczony w ramach prowadzonej działalności gospodarczej pod wynajem ?
Prowadzę działalność gospodarczą opodatkowana podatkiem dochodowym na zasadach ogólnych. Wybudowałem budynek usługowo-handlowy z lokalami mieszkalnymi na wynajem. Całą inwestycję przeprowadziłem sposobem gospodarczym i nie na wszystkie materiały posiadam faktury. W trakcie budowy skorzystałem z ulgi budowlanej w związku z budową lokali na wynajem ( dwa lokale mieszkalne przeznaczam na wynajem ). W
Czy sprzedaż środka trwałego - budynku usługowego należy zaliczyć do przychodów z działalności gospodarczej?