Obowiązki płatnika w związku z zapewnieniem transportu i zakwaterowania oddelegowanym pracownikom.
Obowiązki płatnika w sytuacji zapewnieniem bezpłatnego zakwaterowania i przelotów pracownikom delegowanym do Norwegii.
Obowiązki płatnika w sytuacji zapewnienia bezpłatnego zakwaterowania i przelotów oddelegowanym pracownikom.
Obowiązki płatnika związane z dokonywaniem nieodpłatnych świadczeń na rzecz pracowników – przewóz do i z miejsca pracy oraz zakwaterowanie pracowników.
Jakie są skutki podatkowe ponoszenia przez pracodawcę kosztów dowozu pracowników do i z miejsca pracy?
Czy przychody z tytułu realizacji uprawnień do bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej wynikające z Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy korzystają ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 85?
Skutki podatkowe powstałe po stronie pracowników z tytułu zapewnienia przez Spółkę dojazdów z pracy do miejsca zamieszkania pracownika w godzinach nocnych
Czy bezpłatne zapewnienie pracownikom transportu na trasie: miejsce pracy miejscowość zamieszkania i z powrotem, powoduje powstanie po stronie pracownika przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy udostępnienie przez Spółkę świadczeń przewozów pracowniczych powoduje powstanie przychodu opodatkowanego podatkiem dochodowym od osób fizycznych po stronie pracowników?
Czy równowartość ceny biletu uprawniającego pracownika i członka jego rodziny do bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej stanowi przychód dla osób uprawnionych, czy podlega opodatkowaniu, a jeśli tak, to na jakich zasadach?
Czy z tytułu korzystania przez pracowników z przewozów pracowniczych w opisanym powyżej zakresie Wnioskodawca powinien rozpoznawać po stronie pracowników przychód opodatkowany podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Zakres opodatkowania przychodów pracowników z tytułu nieodpłatnych świadczeń.
Powstanie przychodu pracowników z tytułu dowozu do zakładu pracy sfinansowanego przez pracodawcę.
Czy Miejski Zakład Komunikacji winien szacować wartość zrealizowanych bezpłatnych przewozów dla pracowników, emerytów i rencistów Miejskiego Zakładu Komunikacji oraz członków ich rodzin na podstawie przyznanego uprawnienia przez Radę Miasta i odprowadzić należny podatek od towarów i usług VAT w myśl art. 8 ust. 2 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług od ich oszacowanej wartości
Czy uprawnienie do darmowych przejazdów jest świadczeniem rzeczowym, czy stanowi przychód dla osób uprawnionych, czy podlega opodatkowaniu i na jakich zasadach?
Czy od wartości nieodpłatnego świadczenia w postaci zapewnienia pracownikom dowozu do pracy i z pracy Wnioskodawca powinien pobrać i odprowadzić jako płatnik zaliczki na podatek dochodowy?
Czy przychody z tytułu realizacji uprawnień do bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej wynikających z Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy korzystają ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 85?
W zakresie opodatkowania nieodpłatnego przekazania uprawnień ulgowych świadczeń przejazdowych oraz ustalenia podstawy opodatkowania.
Czy wydatki poniesione na sfinansowanie kosztów transportu dla pracowników będą kosztem uzyskania przychodu w świetle przepisów o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy wartość dowozu pracowników na podstawie faktur za paliwo z miejsca zamieszkania do miejsca pracy i z powrotem stanowi przychód pracownika i podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Powstanie przychodu u pracowników korzystających ze środków transportu do pracy, sfinansowanego przez pracodawcę.
Czy świadczenia na rzecz pracowników w sytuacji kiedy trudno ustalić wartość świadczenia na poszczególnych pracowników, powoduje przychód po stronie pracownika?
Czy wartość dowozu pracowników z punktu zbiorczego w Ł do miejsca pracy w R (i z powrotem) stanowi dla pracowników przychód do opodatkowania w sytuacji, gdy pracodawca ponoszący koszty dowozu rozlicza się z przewoźnikiem w sposób ryczałtowy, niezależnie od ilości przewożonych osób?