Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu realizacji projektu oraz uznania wykonywanych czynności za nieodpłatne świadczenie usług niepodlegające opodatkowaniu.
W zakresie ustalenia, czy środki z inwestycji uzyskiwane przez Fundusz w związku z inwestycjami sfinansowanymi środkami PO (...) są wolne od podatku dochodowego od osób prawnych, na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 53a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Czy, zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych, dotacja, będąca rekompensatą (wynagrodzeniem) za pracę Wnioskodawcy w charakterze Kierownika Projektu stanowi przychód, o którym mowa w art. 14 ust. 2 pkt 2 ww. ustawy, a więc przychód ze źródła jakim jest pozarolnicza działalność gospodarcza. Czy przychód ten będzie podlegał zwolnieniu z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 137
Czy otrzymywana przez Wnioskodawcę dotacja w ramach realizowanego projektu stanowi przychód dla osoby fizycznej prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą?
Czy wynagrodzenie wnioskodawczyni jako pracownika zaangażowanego we wdrażanie i realizację Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa na lata 2007-2013 podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
● określenie momentu powstania przychodu z tytułu rekompensaty poniesionej straty w związku ze świadczeniem usług w zakresie transportu zbiorowego, otrzymanej w postaci dotacji na podstawie Umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego zawartej z jednostką samorządu wojewódzkiego (pytanie Nr 1),● zasady korygowania kosztów uzyskania przychodów po otrzymaniu rekompensaty poniesionej
Jeżeli odpowiedź na pytanie nr 1 będzie twierdząca, to czy korekty kosztów sfinansowanych środkami pochodzącymi z dotacji/dofinansowania, zaliczonych uprzednio do kosztów uzyskania przychodów Spółka powinna dokonać jednorazowo w miesiącu/kwartale otrzymania dotacji czy też powinna skorygować wyliczenie zaliczki na podatek dochodowy za okres, w którym sfinansowane koszty zostały poniesione? (pytanie
Wynagrodzenie Wnioskodawcy za pracę nie korzysta ze zwolnienia określonego w art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, gdyż nie zostały spełnione uwarunkowania określone w lit. b) powołanego art. 21 ust. 1 pkt 46 ww. ustawy. To jednoznacznie przesądza o braku podstaw do zwolnienia, bowiem w świetle unormowania omawianego przepisu niespełnienie jednej z przesłanek skutkuje
Czy wartość otrzymanych przez Spółkę za pośrednictwem Spółki Akcyjnej A nieodpłatnych świadczeń opisanych w stanie faktycznym, finansowanych ze środków pochodzących z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, nie zalicza się do przychodu, w myśl przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy wartość otrzymanych przez Spółkę za pośrednictwem Spółki Akcyjnej P nieodpłatnych świadczeń opisanych w stanie faktycznym, finansowanych ze środków pochodzących z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, nie zalicza się do przychodu, w myśl przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
PIT - w zakresie opodatkowania wynagrodzeń finansowanych ze środków bezzwrotnej pomocy
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie przychodów, zwolnienia przedmiotowego, kosztów uzyskania przychodów oraz amortyzacji podatkowej.
PIT - w zakresie opodatkowania wynagrodzeń finansowanych ze środków bezzwrotnej pomocy
Czy na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych może ubiegać się Pan o zwrot nadpłaconego podatku od części (tj. 75%) wynagrodzenia, które było finansowane w ramach bezzwrotnej pomocy Unii Europejskiej?