Prawo do obniżenia podstawy opodatkowania w podatku od towarów i usług w przypadku zwrotu towaru lub reklamacji towaru zakupionego przez Internet na podstawie prowadzonej ewidencji zwrotów, o której mowa w § 3 ust. 3 rozporządzenia w sprawie kas rejestrujących.
Skutki podatkowe różnych modelów transakcji wysyłki towarów z magazynu Spółki i ich sprzedaży w ramach korzystania z platformy.
Korekty w procedurze uproszczonej w związku ze zwrotem towarów przez Nabywcę.
Moment rozpoznania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów wyjmowanych z magazynu konsygnacyjnego, korekta wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów w przypadku zwrotu towarów do magazynu konsygnacyjnego oraz możliwość zastosowania procedury samofakturowania.
Korekty podstawy opodatkowania wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów w związku ze zwrotem towarów oraz nieuznania dostawy zwróconych uprzednio przez kontrahentów towarów za czynność podlegającą opodatkowaniu na terytorium Polski.
Obniżenie podstawy opodatkowania i dokonania korekty (zmniejszenia) VAT należnego w przypadku zwrotu towaru bez posiadania oryginału paragonu fiskalnego.
Prawa do obniżenia podstawy opodatkowania w rozliczeniu za okres, w którym wystawiona zostanie przez Wnioskodawcę Faktura korygująca zmniejszająca, w przypadku gdy w odniesieniu do danej transakcji Spółka posiada/będzie posiadać dokumentację wskazaną w ramach Wariantów 1A-6B.
brak oznaczenia faktury korygującej, dokumentującej zwrot towarów nieznajdujących się w załączniku nr 15 do ustawy o VAT, wyrazami „mechanizm podzielonej płatności”
Uznania zwrotu używanego towaru usługi za zwrot towarów w rozumieniu art. 29a ust. 10 pkt 2 ustawy oraz sposobu dokumentowania tego zwrotu.
Ustalenie czy otrzymanie Zapasów, a zatem rzeczy oznaczonych co do gatunku, w ramach umowy depozytu nieprawidłowego zawartej przez Wnioskodawcę stanowi odpłatne nabycie towarów niosące za sobą prawo do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony; ustalenie czy zwrot towarów otrzymanych przez Wnioskodawcę w ramach umowy depozytu nieprawidłowego na rzecz Składających, będzie stanowił odpłatną dostawę
Prawo do skorzystania przez Wnioskodawczynię ze zwolnienia podmiotowego z tytułu zmniejszenia wartości sprzedaży w sklepie internetowym w przypadku zwrotu towaru.
uprawnienie do dokonania obniżenia podstawy opodatkowania podatkiem od towarów i usług na podstawie prowadzonej ewidencji oraz protokołu zwrotu, o którym mowa w par. 3 ust. 3 pkt 7
Uprawnienie do dokonania obniżenia podstawy opodatkowania podatkiem od towarów i usług na podstawie prowadzonej ewidencji oraz protokołu zwrotu, o którym mowa w par. 3 ust. 3 pkt 7 rozporządzenia w sprawie kas rejestrujących
Rozpoznanie przez Spółkę importu usługi serwisowej, zastosowanie stawki podatku w wysokości 8% dla nabywanej usługi serwisowej, brak opodatkowania czynności nieodpłatnej wymiany uszkodzonego aparatu słuchowego na sprawny, opodatkowanie stawką podatku w wysokości 8% czynności odpłatnej wymiany uszkodzonego aparatu słuchowego na sprawny oraz brak opodatkowania dostawy uszkodzonych aparatów słuchowych
w zakresie ustalenia, czy w sytuacji, w której nie jest możliwe odzyskanie przez Spółkę od Dostawcy środków pieniężnych za uprzednio zakupione, a następnie zwrócone Towary, Wnioskodawca jest uprawniony do zaliczenia wydatków na zakup tych Towarów do kosztów uzyskania przychodów
Brak opodatkowania dokonywanych czynności dosłania brakujących towarów oraz wymiany wadliwych towarów.
Skutki podatkowe zracjonalizowania procesu obsługi zwrotów produktów sezonowych.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności polegającej na zastąpieniu przeterminowanych towarów lub innych nienadających się do dalszej sprzedaży znajdujących się w punktach sprzedaży detalicznej na towary pełnowartościowe.
obowiązek oraz moment dokonania korekty podatku VAT (zwrot towaru, bezskuteczność czynności)