Czy w związku z nieodpłatnym przekazaniem majątku Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, po jej ewentualnej likwidacji, na własność Gminy Miasto wystąpi obowiązek zapłaty podatku dochodowego od osób prawnych po stronie Wnioskodawcy, a wymieniona Spółka jako płatnik będzie miała obowiązek ten podatek naliczyć i odprowadzić na rachunek organu podatkowego?
Czy od otrzymanych przez Wnioskodawczynię odsetek od zadośćuczynienia i odszkodowania powinna ona zapłacić podatek dochodowy od osób fizycznych?
Przy ustalaniu prawa do zwolnienia podmiotowego należy brać pod uwagę wyłącznie wartość opodatkowanej sprzedaży towarów i usług na terytorium kraju. W konsekwencji nie uwzględnia się wartości świadczenia usług, których miejsce opodatkowania znajduje się poza terytorium Polski.
ustalenie, czy w związku z wypłatą na rzecz Gminy dywidendy z zysku z lat ubiegłych w formie rzeczowej (niepieniężnej), lub pieniężnej ze środków zgromadzonych na lokacie bankowej stanowiących kapitał zapasowy, po stronie Wnioskodawcy powstanie obowiązek podatkowy w podatku dochodowym od osób prawnych.
Zasadność skorzystania ze zwolnienia podmiotowego.
obowiązek dokonania zgłoszenia rejestracyjnego w zakresie podatku od towarów i usług oraz możliwość skorzystania ze zwolnienia przewidzianego w art. 43 ust. 1 pkt 19 ustawy o VAT w przypadku świadczenia usług w zakresie porad dietetycznych
Możliwość skorzystania ze zwolnienia od podatku, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy o podatku VAT.
Obowiązek rejestracji Wspólnoty jako czynnego podatnika podatku od towarów i usług.
W przedmiotowej sprawie ze względu na brak pokrewieństwa Wnioskodawcy ze spadkodawcą oraz ze względu na fakt nieprzysposobienia prawnego matki Wnioskodawcy przez spadkodawcę, czy też nieprzysposobienia samego Wnioskodawcy przez tą osobę, które skutkowałoby powstaniem takiego samego stosunku prawnego jak przy naturalnym pokrewieństwie, Wnioskodawca winien zostać zakwalifikowany do III grupy podatkowej
Opodatkowanie zbycia lokali użytkowych w trybie licytacji komorniczej.
Czy Wnioskodawczyni, jako osoba uprawniona do otrzymania sumy ubezpieczenia z umowy ubezpieczenia na życie zawartej przez krewnego, jest zobowiązana do zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy Wnioskodawca może skorzystać ze zwolnienia podmiotowego określonego w przepisie art. 113 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług?
Prawo do ponownego skorzystania ze zwolnienia podmiotowego na mocy art. 113 u.p.t.u. w razie niezłożenia w terminie aktualizacji zgłoszenia rejestracyjnego VAT-R w zakresie danych objętych zawiadomieniem o ponownym zwolnieniu
W zakresie zastosowania zwolnienia od podatku VAT dla świadczonych przez Wnioskodawcę usług szkoleniowych oraz w zakresie ustalenia czy po zarejestrowaniu się Wnioskodawcy jako podatnika VAT czynnego wykonywane usługi szkoleniowe będą podlegać zwolnieniu od podatku VAT.
Wnioskodawca spełnił wymagane przepisami ustawy o podatku od spadków i darowizn warunki do zachowania ulgi określonej w art. 4a ww. ustawy w terminie złożył dwa zgłoszenia o nabyciu własności rzeczy lub praw majątkowych, gdzie korekta jednego z nich pozostała bez wpływu na ulgę. Datą powstania obowiązku podatkowego jest jednak data obciążenia rachunku bankowego darczyńców.
Stowarzyszenie nie ma prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem od towarów i usług przekazania budynku na cele osobiste
istota dotyczy uwzględniania sprzedaży mediów dostarczanych do lokali mieszkalnych w limicie uprawniającym do zwolnienia podmiotowego z podatku od towarów i usług
w zakresie odrębnego liczenia wartości sprzedaży, o której mowa w art. 113 ustawy o VAT dla osoby fizycznej prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą i spółki cywilnej, w której osoba ta jest wspólnikiem
Możliwość korzystania ze zwolnienia od podatku w przypadku świadczenia usług mediacji.
Wnioskodawca może korzystać ze zwolnienia podmiotowego od podatku od towarów i usług przewidzianego w art. 113 ust. 1 ww. ustawy.
Brak obowiązku uwzględnienia sprzedaży usług na rzecz podatników mających siedzibę poza terytorium kraju do limitu, o którym mowa w art. 113 ustawy, oraz złożenia zgłoszenia rejestracyjnego.
Możliwość korzystania ze zwolnienia podmiotowego w przypadku świadczenia usług geodezyjnych.