Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT opłat pobieranych przez miasto za zajęcie pasa drogowego drogi wewnętrznej.
Brak obowiązku opodatkowania podatkiem VAT wynagrodzenia za zajęcie pasa drogowego.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT czynności udostępniania pasa drogowego na cele reklamowe dróg publicznych oraz dróg wewnętrznych znajdujących się na terenie Gminy, za które Gmina pobiera opłaty.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT czynności udostępnienia pasa drogi wewnętrznej, za które Gmina pobiera opłaty.
Doliczenie podatku VAT przy zawieraniu umowy na zajęcie pasa drogowego w celu prowadzenia robót i umieszczania w nim urządzeń infrastruktury technicznej.
W zakresie niepodlegania opodatkowaniu podatkiem VAT czynności zawarcia umowy na zajęcie pasa drogowego w drodze wewnętrznej w celu prowadzenia robót i umieszczania w nim urządzeń infrastruktury technicznej oraz niepodlegania opodatkowaniu podatkiem VAT umożliwienia – w oparciu o wydaną decyzję administracyjną – zajęcia pasa drogowego drogi publicznej na cele niezwiązane z budową, przebudową, remontem
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT opłat pobieranych za zajęcie pasa drogowego i tym samym brak obowiązku naliczenia podatku VAT od ww. czynności.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT opłat pobieranych za zajęcie pasa drogowego i tym samym brak obowiązku naliczenia podatku VAT od ww. czynności.
Podatek od towarów i usług w zakresie podlegania opodatkowaniu czynności, za które pobierane są przez Gminę opłaty publicznoprawne oraz konieczności wystawienia faktury dokumentującej ww. czynności.
Na podstawie art. 15 ust. 6 ustawy o VAT, Wnioskodawcy nie można uznać za podatnika podatku VAT w zakresie wykonywanych przez niego zadań publicznych nałożonych odrębnymi przepisami, jako zarządcy dróg. Zatem opłaty za zajęcie pasa drogowego pobierane w ramach realizacji powyższych zadań przez Wnioskodawcę zarządcę drogi nie podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT, a Wnioskodawca nie musi dokumentować
Opodatkowanie czynności polegających na wydawaniu zezwoleń na zajęcia pasa drogowego w formie decyzji administracyjnej.
1. Czy opłaty za zajęcie pasa drogowego pobierane na podstawie decyzji administracyjnych zgodnie z ustawą o drogach publicznych, należy traktować jako należności wynikające z czynności publiczno-prawnych, niepodlegające ustawie o VAT w myśl art. 15 ust. 6 ustawy? 2. Czy opłaty za parkowanie pojazdów na drogach publicznych pobierane na podstawie ustawy o drogach publicznych należy traktować jako należności
Czy należało potraktować kwotę otrzymanej opłaty za zajęcie pasa drogowego jako wartość brutto a następnie dokonać wyliczenia podatku VAT? Czy w razie stwierdzenia, że kwota opłaty na refakturze stanowi wartość brutto zasadnym jest złożenie faktury korygującej?
Czy powinien potwierdzić zaistniały fakt Fakturą VAT i opodatkować w/w decyzje?
Czy opłaty za zajęcie pasa drogowego pobierane w związku z wydaniem zezwolenia w formie decyzji administracyjnej podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Opodatkowanie opłat za zajęcie pasa drogowego na cele niezwiązane z budową, przebudową, remontem, utrzymaniem i ochroną dróg pobieranych na podstawie ustawy o drogach publicznych.
Czy opłaty za zajęcie pasa drogowego na cele niezwiązane z budową, przebudową, remontem, utrzymaniem i ochroną dróg o symbolu PKWiU 75.13.14, które zgodnie z art. 40 ust. 1 i ust. 2 ustawy o drogach publicznych wymagają zezwolenia zarządcy drogi, naliczane i pobierane w drodze decyzji administracyjnej?
Zarząd Dróg Powiatowych w T. zwraca sie z zapytaniem , czy opłaty pobierane przez zarząd za wydawanie zezwoleń w formie decyzji administracyjnych za zajęcie pasa drogowego są zwolnione z podatku VAT i czy podlegają one ewidencji dla potrzeb VAT ?Zarząd Dróg Powiatowych jest samorządową jednostką budżetową powołaną przez Rade Powiatu T. w celu zarządzania i administrowania drogami powiatowymi w zakresie
Jaką stawką podatku należy opodatkować czynności dotyczące wydawania zezwoleń na czasowe zającie pasa drogowego w związku z prowadzeniem na obszarze pasa drogowego robót naziemnych, nadziemnych i podziemnych na drogach powiatowych oraz umieszczania reklam i obiektów handlowych w pasie drogowym?
Czy dostawa dokumentacji przetargowych w postaci specyfikacji istotnych warunków zamówienia publicznego podlega opodatkowaniu podatkiem VAT. Czy opłata za zajęcie pasa drogowego (wg decyzji administracyjnej) pobierana przez Urząd Miasta podlega opodatkowaniu podatkiem VAT oraz czy podlega po 1.05.2004 r. opodatkowaniu podatkiem VAT dostawa gruntu wraz z lokalami w budynkach komunalnych, stanowiących
Spółka prowadzi działalność polegającą na wynajmi powierzchni magazynowej. Czy Spólka może skorzystać z prawa do pomniejszenia kwot podatku należnego o podatek naliczony przy zakupie towarów i usług związanych zbudową drogi dojazdowej oraz przebudową skrzyżowania?
Czy kary pieniężne za zajęcie bez zezwolenia pasa drogowego lub ustawienie reklam podlegą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?